American Crime Story: Sprawa O.J. Simpsona

1212

Fragment - American Crime Story: Sprawa O.J. Simpsona - Odc. 10

01:53

Kolejne emisje

 1. Piątek 15 grudnia o 02.45

  Z popiołów tragedii (Odcinek01 - S01)

 2. Piątek 15 grudnia o 03.55

  Ratuj się (Odcinek02 - S01)

Opis

Serial odkrywa kulisy słynnego procesu O.J. Simpsona, pokazując, w jaki sposób nadmierna pewność siebie prokuratury i przebiegłość obrony oraz historia policji Los Angeles związana ze społecznością Afroamerykanów dała ławie przysięgłych to, czego potrzebowała: uzasadnioną wątpliwość.

Wideo

Odcinki

Sezon 1
 • 1

  Z popiołów tragedii

  +

  Zabójstwa Nicole Brown Simpson i Ronalda Goldmana sprowadzą policję Los Angeles do domu O.J. Simpsona.

  Na antenie
  Piątek 15 grudnia o 02.45
  1212
  na FOX
 • 2

  Ratuj się

  +

  Zamiast oddać się w ręce policji, O.J. Simpson ucieka swoim białym Fordem Bronco. Jego adwokaci, Robert Shapiro i Robert Kardashian muszą poradzić sobie z negatywnymi skutkami zniknięcia swojego sławnego klienta. Tymczasem prokuratura i policja Los Angeles robią wszystko, co w ich mocy, by odnaleźć zbiega.

  Na antenie
  Piątek 15 grudnia o 03.55
  1212
  na FOX
 • 3

  Wymarzona ekipa

  +

  Prokurator Marcia Clark ogłasza, że O.J. Simpson został oskarżony o podwójne morderstwo swojej żony Nicole Brown oraz jej przyjaciela Rona Goldmana, kelnera z restauracji „Mezzaluna”. Adwokat Robert Shapiro szuka porady u uznanego prawnika F. Lee Baileya, po czym wpada na pomysł prowokacyjnej strategii obrony. W miarę jak Shapiro zaczyna dobierać członków „wymarzonej ekipy”, która ma bronić O.J.’a w sądzie, musi przekonać swojego klienta, by ten wyraził zgodę na zatrudnienie Johnniego Cochrana.

 • 4

  Niewinny na 100%

  +

  Zatrudnienie nowego obrońcy – Johnniego Cochrana, całkowicie zmienia postać rzeczy. W ramach przygotowań do procesu wybierani są członkowie ławy przysięgłych. Zarówno oskarżenie, jak i obrona korzystają z pomocy ekspertów, którzy mają im pomóc w doborze odpowiednich ławników. Tymczasem na rynku ukazuje się książka Faye Resnick, znajomej Nicole Brown. Ujawnione w niej fakty w znacznym stopniu wpływają na przebieg postępowania sądowego.

 • 5

  Dyskryminacja rasowa

  +

  Rozpoczyna się proces O.J. Simpsona. Prokurator Christopher Darden ściera się w sądzie z obrońcą oskarżonego, Johnniem Cochranem. Chris ma wątpliwości związane z Markiem Fuhrmanem. Nie jest pewien czy detektyw to odpowiedni kandydat na świadka oskarżenia. Ławnikom zostaje pokazane miejsce zbrodni.

 • 6

  Marcia, Marcia, Marcia

  +

  W miarę jak prokurator Marcia Clark stara się pogodzić swoje obowiązki w domu i w pracy, zaczyna odczuwać wzmożone zainteresowanie opinii publicznej swoją osobą, do czego jest kompletnie nieprzygotowana.

 • 7

  Teorie spiskowe

  +

  Wokół procesu O.J. Simpsona zaczyna krążyć coraz więcej teorii spiskowych. Tymczasem oskarżyciele zastanawiają się, czy powinni nakłonić Simpsona do przymierzenia w sądzie rękawiczek, które są materiałem dowodowym w sprawie.

 • 8

  Ława przysięgłych w więzieniu

  +

  Proces O.J. Simpsona trwa już kilka miesięcy. Odcięci od rodzin, społeczeństwa oraz mediów ławnicy robią się coraz bardziej ześwirowani, stając się tym samym łatwiejszym celem dla zarówno obrony, jak i oskarżenia. Tymczasem ludzie w całym kraju mają okazję dowiedzieć się, na czym polega wykorzystanie badań DNA w kryminalistyce i medycynie sądowej.

 • 9

  Manna z nieba

  +

  Obrońcy Simpsona Johnnie Cochran i F. Lee Bailey jadą na drugi koniec kraju, aby przejąć taśmy Marka Fuhrmana. Sędzia Ito musi zadecydować czy taśmy, które zawierają epitety na tle rasowym, można dopuścić jako materiały dowodowe w procesie O.J.'a.

 • 10

  Werdykt

  +

  Przedstawiciele oskarżenia i obrony wygłaszają swoje mowy końcowe. Ławnicy przeprowadzają obrady. W końcu ogłoszony zostaje werdykt w sprawie O.J. Simpsona.