Egzorcysta

1616

Zbliża się...

Sezon 1
00:30

Opis

Oparty na horrorze z 1973 roku serial. Psychologiczny dreszczowiec opowiadający o dwóch księżach, którzy walczą z przerażającym przypadkiem opętania przez demony w pewnej chicagowskiej rodzinie.

Odcinki

Sezon 1
 • 1

  Rozdział pierwszy: A wołanie moje niech do Ciebie przyjdzie

  +

  W domostwie Rance’ów dzieje się coś złego. Angela podejrzewa, że doszło do opętania przez demony, po czym angażuje do pomocy dwóch księży – postępowego, aczkolwiek naiwnego ojca Tomasa Ortegę oraz zaprawionego w bojach świętego wojownika, ojca Marcusa Keane’a. Razem zostaną wciągnięci w szpony niewyobrażalnego koszmaru.

 • 2

  Rozdział drugi: O wilku mowa

  +

  Biskup Egan nie udziela Tomasowi zgody na odprawienie egzorcyzmów na córce Angeli. Ojciec Marcus ucieka z Saint Aquinas i łączy siły z Tomasem, nakazując mu, by wyrzucił swoją byłą dziewczynę, Jessikę, z życia i z serca. Związek rodziny Rance’ów z demonem coraz bardziej się pogłębia. Po tym, jak Marcus przyłapuje Angelę na kradzieży wody święconej, pokazuje jej, jak ma jej używać. W południowej dzielnicy Chicago dochodzi do serii rytualnych morderstw.

 • 3

  Rozdział trzeci: Wpuść ich

  +

  Kat nie może się pogodzić ze śmiercią swojej przyjaciółki . Podczas zakupów czegoś do ubrania na pogrzeb Julii, Casey dostaje od sprzedawcy seksowną, drogą i raczej nieodpowiednią sukienkę. W ramach starań o zgodę na odprawienie egzorcyzmów, Marcus i Tomas przekazują papieskim emisariuszom nagrania wideo z domu Rance’ów. Czekają ich jednak szokujące wieści, które na zawsze odmienią życie ojca Keane'a.

 • 4

  Rozdział czwarty: Ruchome święto

  +

  Angela robi się coraz bardziej nerwowa, podczas gdy stan jej córki nadal się pogarsza, a demon zwraca swoją uwagę na niewinne ofiary. Ojcu Tomasowi składa wizytę ktoś znajomy z jego przeszłości. Marcus udaje się w podróż w niespodziewanym kierunku i dostaje wskazówki z nieoczekiwanego źródła. Ponieważ czas szybko ucieka, dwaj księża muszą zdecydować, czy sprzeciwić się woli kościoła i przeprowadzić niezatwierdzony egzorcyzm.

 • 5

  Rozdział piąty: Moja bardzo wielka wina

  +

  Rozpoczyna się odprawianie egzorcyzmów. W miarę jak burza stulecia nadciąga nad Chicago, ojcowie Tomas i Marcus wciągają siły nieczyste w duchową wojnę. Demon jest jednak przygotowany i czeka, trzymając w zanadrzu kilka własnych sekretów. Jego manipulacje doprowadzają powoli do rozłamu pośród członków rodziny Rance’ów. Lojalność zostanie wystawiona na próbę, a ich życie ulegnie zmianie na zawsze.

 • 6

  Rozdział szósty: Gwiazda Poranna

  +

  Media dowiadują się o opętaniu Casey. Rodzinę Rance’ów przytłacza fala rozgłosu. Historia ich córki wciąż pojawia się na głównych stronach gazet w całym kraju, przez co również ojciec Tomas niespodziewanie znajduje się na świeczniku. Tymczasem ojciec Bennett bierze udział w papieskiej gali w rezydencji Marii Walters, gdzie członkowie wyższych sfer dyskutują na temat obecności aniołów w codziennym życiu. Poszukiwanie odpowiedzi doprowadza Marcusa do przerażającego podziemia miasta.

 • 7

  Rozdział siódmy: Ojciec kłamstwa

  +

  Rodzina Rance’ów zaczyna się rozpadać w miarę, jak kolejne dni upływają bez żadnych wiadomości na temat ich zaginionej córki. Marcus angażuje do pomocy matkę Bernadette, która ma go wesprzeć w rozwiązaniu jego najnowszego problemu. Tomas zostaje wciągnięty w sidła kłamstw po tym, jak wiadomość o opętaniu Casey staje się powszechnie znana. Śledztwo ojca Bennetta, które dotyczy tajemniczej korporacji o nazwie Tattersal, naraża go bezpośrednio na niebezpieczeństwo.

 • 8

  Rozdział ósmy: W otchłani rozpaczy

  +

  Marcus, Tomas oraz matka Bernadette ścigają się z czasem, by pokonać demona. Rodzina Rance’ów zostaje wciągnięta w konflikt. W związku z wizytą papieża, do której ma dojść za kilka dni, wrogowie kościoła podejmują nowe, agresywne kroki. Angela konfrontuje się z kimś znajomym z przeszłości. Kat rozważa nową przyszłość.

 • 9

  Rozdział dziewiąty: 162

  +

  W przeddzień wizyty papieża Sebastiana w Chicago, Marcus i jego towarzysze śpieszą się, by nie dopuścić do potencjalnej tragedii. Tomasowi trafia się zmieniająca życie okazja. Czy grzechy przeszłości zagrożą jego przyszłości na łonie kościoła? Tymczasem w miarę, jak rodzina Rance’ów stara się dojść do siebie po niedawnych przeżyciach, pojawia się nowy problem, który może doprowadzić do kolejnego rozłamu.

 • 10

  Rozdział dziesiąty: Trzy pokoje

  +

  Wszystko prowadziło do tej chwili. Czterdzieści lat temu, demonowi odmówiono jego nagrody. Teraz zrobi wszystko, co w jego mocy, by zniszczyć Angelę Rance i jej rodzinę. Ich jedyną nadzieją są dwaj ludzie: Marcus i Tomas. Jednak w miarę, jak wrogowie kościoła mobilizują siły przeciwko papieżowi Sebastianowi, wszystkim pozostaje coraz mniej czasu.