Egzorcysta

1616

Poniedziałek 18 grudnia 22.00

Zbliża się...

Sezon 1
00:30

Kolejne emisje

 1. Poniedziałek 18 grudnia o 22.00

  (Odcinek01 - S02)

 2. Poniedziałek 18 grudnia o 23.00

  Bezpieczni jak domy (Odcinek02 - S02)

Opis

W życiu ojca Tomasa Ortegi oraz Marcusa Keane’a, który właśnie zrzucił sutannę, otwiera się nowy rozdział. Obaj wyjeżdżają z Chicago, by wspólnie walczyć z napotkanym po drodze złem. W Watykanie ojciec Bennett stara się wyplenić z szeregów Kościoła tych, którzy obrócili się przeciwko Bogu.

Odcinki

 • 1

  +

  Sześć miesięcy po wyjeździe z Chicago, ojciec Tomas nadal szkoli się w sztuce odprawiania egzorcyzmów pod czujnym okiem swojego partnera Marcusa Keane’a. W drodze, gdzieś na prowincji w stanie Montana, księża spotykają przeżywającą trudności młodą kobietę. Postanawiają wszcząć śledztwo. Naraża ich to na ataki ze strony licznej rodziny ich nowej podopiecznej. W miarę jak rozwijają się umiejętności Tomasa, Marcus zaczyna się martwić, że jego uczeń podejmuje niepotrzebne ryzyko. Tymczasem na odosobnionej, prywatnej wyspie u wybrzeży Seattle, Andy Kim prowadzi dom opieki dla zagrożonych sierot. Wkrótce spokojna egzystencja dzieci zostaje zakłócona...

  Na antenie
  Poniedziałek 18 grudnia o 22.00
  1616
  na FOX
 • 2

  Bezpieczni jak domy

  +

  Tomas i Marcus starają się wyrwać spod kurateli rozwścieczonej rodziny Cindy, jednocześnie usiłując dokończyć odprawianie egzorcyzmu. Rose przeprowadza inspekcję domu Andy’ego Kima i martwi się o stan psychiczny Caleba. Tymczasem sąsiedzi z wyspy oferują swoją pomoc w nauczeniu dzieci rolniczych umiejętności. Jednak za ich intencjami kryje się coś złowrogiego. Ponadto okazuje się, że Verity prawdopodobnie ukrywa coś przed resztą swojej przybranej rodziny. Ojciec Bennett usiłuje ostrzec Biuro ds. Egzorcyzmów przed nowym niebezpieczeństwem, ale jego starania zostają zakłócone przez groźne siły.

  Na antenie
  Poniedziałek 18 grudnia o 23.00
  1616
  na FOX
 • 3

  Nieczysta

  +

  Sytuacja w rodzinie zastępczej ulega pogorszeniu. Adam stara się pomóc jednej ze swoich wychowanek, Grace, w pokonaniu agorafobii. Tymczasem Marcus i Tomas wyjeżdżają do Seattle, gdzie natrafiają na nowy przypadek opętania. Sprawa dotyczy młodej dziewczyny, którą za cel obrały sobie siły czystego zła. Ojciec Bennett namierza agentkę kościoła o imieniu Mysz. Kobieta walczy samotnie z demonicznym spiskiem.