Grey's Anatomy: Chirurdzy

1616

Środa 21:00

Grey's Anatomy: Chirurdzy

Sezon 13
00:30

Kolejne emisje

 1. Środa 27 września o 21.00

  Cofnąć czas (Odcinek01 - S13)

 2. Środa 27 września o 22.00

  Katastrofa i lekarstwo (Odcinek02 - S13)

 3. Środa 27 września o 22.55

  Nie jestem cudotwórcą (Odcinek03 - S13)

Opis

Medyczny dramat, który śledzi osobiste i zawodowe perypetie grupy lekarzy ze szpitala w Seattle, w miarę jak zajmują się życiem swoich pacjentów i swoimi wzajemnymi relacjami.

Wideo

Odcinki

 • 1

  Wolne spadanie

  +

  Rozpoczyna się pierwszy dzień piątego roku rezydentury, który zadecyduje o przyszłych karierach lekarzy. Meredith musi zmierzyć się z konsekwencjami ingerowania w badania kliniczne Dereka i zostaje zwolniona. April stara się dać z siebie wszystko jako nowa szefowa rezydentów w następstwie katastrofy, która miała miejsce w centrum Seattle. Tymczasem Cristina i Owen nadal nie zgadzają się w kwestii swoich drastycznie odmiennych uczuć do ich nienarodzonego dziecka.

 • 2

  Nieobecna

  +

  Sytuacja, która zaistniała w małżeństwie Meredith i Dereka sprawia, że adopcja Zoli staje pod znakiem zapytania. Alex szybko uświadamia sobie, że stał się wyrzutkiem po tym, jak doniósł na Meredith. Cristina podejmuje trudną decyzję odnośnie swojej nieoczekiwanej ciąży. Webber postanawia operować Henry’ego, co niepokoi Teddy.

 • 3

  Przejęcie dowodzenia

  +

  Webber podejmuje decyzję odnośnie swojej kariery, która wstrząsa całym szpitalem. Cristina i Owen próbują powrócić do normalności w swoim związku. April nadal zmaga się w swojej nowej roli. Rezydenci piątego roku mają szansę przeprowadzenia samodzielnych operacji. Okazuje się jednak, że nawet najbardziej rutynowe zabiegi nie zawsze są łatwe.

 • 4

  Męski punkt widzenia

  +

  Lekarze z Seattle Grace muszą wziąć się w garść po tym, jak w wyniku masowej paniki podczas zlotu fanów komiksów do szpitala napływa wiele barwnych postaci, przez co zacierają się granice rzeczywistości i fantazji. Mark pokazuje łagodniejsze oblicze opiekując się Sofią, gdy Callie i Arizona wyjeżdżają z miasta, ale w pracy nadal daje wycisk Jacksonowi. Ben powraca na izbę przyjęć i dowiaduje się, że pielęgniarz Eli spotyka się z Bailey, a lekarze mężczyźni dzielą się swoimi frustracjami odnośnie kobiet.

 • 5

  Miłość i strata

  +

  Rezydenci robią co w ich mocy, żeby zaimponować chirurgicznej sławie – Catherine Avery, która okazuje się być również matką Jacksona – gdy ta przyjeżdża do Seattle Grace, w celu dokonania przełomowego zabiegu transplantacji. Arizona i Alex mają związane ręce z powodu kwestii poufności, gdy na izbę przyjęć trafia znajoma osoba. Tymczasem zakochana Teddy urządza kolację dla par, a Bailey podejmuje decyzję odnośnie swojego życia miłosnego.

 • 6

  Twarz pokerzysty

  +

  Po tym, jak zostaje zbojkotowana przez większość chirurgów, Meredith wykorzystuje Lexie do wzbudzenia zainteresowania Dereka rzadkim guzem mózgu u jej pacjentki oraz w sekrecie daje April wskazówki dotyczące badań klinicznych prowadzonych przez Bailey. Spełnia się życzenie Callie, aby Arizona i Mark zostali przyjaciółmi, po czym okazuje się, że jest to bardziej irytujące niż pomocne. Alex i Teddy szukają alternatywnych rozwiązań dla bardzo powierzchownego pacjenta, a Callie i Cristina zmagają się z wyjątkowo trudną operacją kręgosłupa.

 • 7

  Gra zespołowa

  +

  Owen postanawia udowodnić współpracownikom, jak ważna w pracy jest gra zespołowa. Chirurdzy przenoszą się na boisko do gry w baseball, aby rozegrać mecz z ich największym rywalem, Seattle Presbyterian, w ramach ligi lekarskiej. Lexie próbuje ukryć swoją zazdrość, widząc Marka z jego nową kobietą, jednak emocje biorą górę nad zdrowym rozsądkiem. Alex walczy o zatrzymanie Zoli w Seattle Grace po tym, jak zostaje zasugerowane, żeby przenieść ją do innego szpitala z powodu konfliktu interesów. Richard strofuje Meredith i Bailey za ich zatarg.

 • 8

  Cudowne serce

  +

  Lekarze ze Seattle Grace przeżywają nostalgiczne chwile, kiedy do szpitala trafia Louise O’Malley, mama George’a, prosząc o pomoc po nieudanej operacji, której dokonano w sąsiednim szpitalu. Tymczasem rezydenci znajdują inspirację w medycznym cudzie – maszynie, która sprawia, że pobrane od biorcy serce nadal bije poza ciałem. Nowy lekarz na specjalizacji z pediatrii ekscytuje Arizonę, przez co Alex czuje się zagrożony. Jackson pozwala swoim podejrzeniom odnośnie Marka i Lexie wpływać na jego pracę. Natomiast między Henrym i Teddy dochodzi do pierwszej małżeńskiej sprzeczki, gdy ten wyraża swoje zainteresowanie podjęciem studiów medycznych.

 • 9

  I nastał mrok…

  +

  Teddy powierza życie męża swoim współpracownikom, gdy Henry wymaga natychmiastowej operacji, a ona zostaje wezwana do innego przypadku. Meredith i Derek otrzymują od dawna oczekiwaną wiadomość dotyczącą Zoli. Callie i Jackson znajdują się pod obstrzałem po tym, jak okazuje się, że za sprawą ich przeoczenia, dochodzi do powikłań u ich pacjentki. Meredith i Alex wmieszani zostają w sytuację zagrażającą życiu, gdy udają się do sąsiedniego szpitala, by zająć się chorym noworodkiem.

 • 10

  Nagle

  +

  Poważny wypadek samochodowy, w którym brała udział cała rodzina sprawia, że na izbie przyjęć liczy się każda para rąk, a najstarsza córka musi podjąć najtrudniejszą decyzję w swoim życiu. Tymczasem Teddy, która wciąż nie ma pojęcia o śmierci Henry’ego, wzywa Cristinę do pomocy na sali operacyjnej. Lexie pracuje u boku Julii, nowej dziewczyny Marka, podczas zabiegu chirurgicznego oka.

 • 11

  Ten magiczny moment

  +

  Lekarze dzielą się na dwa zespoły w związku z ryzykowną operacją rozdzielenia bliźniąt syjamskich. Bailey angażuje Merdith w charakterze bufora pomiędzy nią i Benem po tym, jak ten proponuje jej wspólne zamieszkanie. Richard daje Alexowi ciężką lekcję na sali operacyjnej. Tymczasem Teddy wypytuje Cristinę o to, co dokładnie działo się z Henrym podczas jego operacji.

 • 12

  Siła nadziei

  +

  Richard wykonuje swoją dziesięciotysięczną operację. Jego pacjentkami są sprzeczające się ze sobą siostry, z których jedna potrzebuje przeszczepu wątroby, druga zaś ma być dawcą. Derek i Lexie biorą przypadek nerwiaka zarodkowego, który wcześniej uznano za nieoperowalny. Teddy i Cristina przekraczają granicę, łamiąc zalecenia Owena i przejmując przypadek od Alexa i doktora McQueena. Adele trafia do szpitala po tym, jak zostaje znaleziona błąkająca się po ulicach.

 • 13

  Co by było, gdyby

  +

  Co by się stało, gdyby Meredith miała szczęśliwe dzieciństwo? Gdyby Ellis Grey nigdy nie zachorowała? Co gdyby Derek i Addison w dalszym ciągu byli razem? Sen Meredith pokazuje życie lekarzy w Seattle Grace w alternatywnym świecie. Co z przeznaczeniem? Kto kontroluje nasz los? Czy sprawy nie dążą do jedynego słusznego stanu?

 • 14

  Tylko miłość

  +

  W duchu Walentynek, Meredith i Derek mogą spędzić razem romantyczną noc, gdy Lexie proponuje zająć się Zolą. Callie przekazuje obowiązki pilnowania dziecka Markowi, żeby móc zrobić niespodziankę Arizonie, a Ben przekonuje Bailey, że zna ją lepiej niż się jej wydaje. Tymczasem izba przyjęć wypełnia się romantykami, są wśród nich 10-letnia dziewczynka z reakcją alergiczną na czekoladki od swojego wielbiciela oraz potrącony przez samochód mężczyzna, który gonił swoją sfrustrowaną dziewczynę.

 • 15

  Widziałeś mnie ostatnio?

  +

  Podejmując się ostatecznej próby ratowania życia Eriki, Amelia przyjeżdża do Seattle Grace prosić Dereka o pomoc przy operacji. Cristina i Owen udają się do poradni małżeńskiej, gdzie w szczery sposób wymieniają się opiniami, co jednak niewiele zmienia. Alex zdaje sobie sprawę, że aby stać się dobrym lekarzem będzie musiał poprawić swoje relacje z ludźmi. Meredith ma szansę zabłysnąć przed Callie, kiedy na Ostrym Dyżurze pojawia się mężczyzna, którego ręka utknęła w maszynce do mielenia mięsa.

 • 16

  Gdybyś tylko był sam…

  +

  Stan Adele w dalszym ciągu się pogarsza, Richard rozważa więc przeniesienie kobiety do ośrodka. Na izbę przyjęć trafiają ofiary wybuchu, który miał miejsce w lokalnej kawiarni. Callie bierze Meredith pod swoje skrzydła, pomagając jej w przygotowaniach do egzaminu. Lexie wraz z Arizoną i Alexem opiekują się wcześniakiem urodzonym przez Morgan, stażystkę Alexa. Kiedy Jacksonowi puszczają nerwy przy pacjencie, Mark stara się znaleźć sposób, aby pomóc mu odreagować stres. Tymczasem Cristina podejrzewa Owena o zdradę.

 • 17

  O krok za daleko

  +

  Derek prosi Meredith, aby zechciała ponownie pracować z nim na oddziale neurochirurgii. Catherine Avery powraca do szpitala Seattle Grace i zaczyna interesować się Richardem. Cristina staje się obsesyjnie podejrzliwa w sprawie Owena. Morgan zaczyna czuć coś do Alexa.

 • 18

  Stary lew mocno śpi

  +

  W Seatlle ucieka na wolność lew, narażając na niebezpieczeństwo życie i związki wielu ludzi. Lexi dowiaduje się o planach Marka dotyczących przeprowadzki do Julii. Teddy podejmuje kolejny kroki w kierunku pogodzenia się ze śmiercią męża. Callie dogryza Arizonie na temat jej poprzednich kochanek. Alex zdaje sobie sprawę, że Mrogan stała się od niego zbyt uzależniona. W międzyczasie Meredith stara się wspierać Cristinę kiedy między nią a Owenem dochodzi do kulminacji napięcia.

 • 19

  System wsparcia

  +

  Zrozpaczona Cristina naciska na Owena, by ten przyznał się do intymnych szczegółów swojego romansu. Mark traktuje nowo nabytą władzę bardzo poważnie, pełniąc przez jeden dzień obowiązki szefa chirurgii i ściera się z Richardem w sprawie przeszczepu wątroby. Callie uznaje Meredith za gotową do zdawania końcowych egzaminów, podczas gdy reszta rezydentów nadal się z tego powodu stresuje. Callie, Arizona i Bailey planują bardzo potrzebny babski wieczór dla Teddy.

 • 20

  Bezimienna dziewczyna

  +

  Lekarze pracują nad przypadkiem pacjentki bez tożsamości, która okazuje się być przedmiotem sprawy o krajowym rozgłosie. Tymczasem Cristina dostaje najwięcej ofert, w miarę jak rezydenci odbywają spotkania o pracę po zakończeniu rezydentury. Richard dochodzi do nieprzyjemnych wniosków po wizycie u Adele w Rose Ridge.

 • 21

  Moment prawdy

  +

  Po ośmiu latach praktyki, rezydenci udają się do San Francisco na ustne egzaminy ze specjalizacji. Pomiędzy Catherine i Richardem iskrzy, kiedy przypadkowo wpadają na siebie w hotelu. Bailey musi interweniować po tym, jak pomiędzy Owenem i Teddy dochodzi do ostrej sprzeczki na temat młodego pacjenta, który trafił do szpitala po wypadku samochodowym. Mark stara się zrekrutować Lexie do jednego ze swoich przypadków. Tymczasem Alex czuje się winny, że go nie ma go w szpitalu w momencie, gdy stan zdrowia Tommy’ego ulega pogorszeniu.

 • 22

  Nadeszły złe czasy

  +

  Rezydenci Seattle Grace zadręczają się swoimi egzaminami, przeżywając każdą odpowiedź, której udzielili podczas rozmowy. Bliski przyjaciel z dzieciństwa Arizony potrzebuje pomocy medycznej. Lekarze pracują nad przypadkiem pacjenta, który w wyniku wypadku stracił jedną trzecią czaszki. Julia prosi Marka, aby ten założył z nią rodzinę. Tymczasem Catherine mówi Richardowi, że jeden z jego rezydentów oblał egzamin.

 • 23

  Migracje

  +

  Rezydenci muszą określić swoją przyszłość, podejmując ostateczne decyzje odnośnie zatrudnienia po odbyciu rezydentury. Mark zwierza się Derekowi, że czuje się rozdarty pomiędzy miłością do Lexie i poczuciem, że Julia może dać mu wszystko to, czego kiedykolwiek pragnął. Ben planuje coś wyjątkowego dla Bailey, niestety kolejny raz ważniejsza okazuje się praca. Arizona zachęca swojego przyjaciela Nicka, aby ten zdecydował się na operację. Tymczasem do szpitala trafia para będąca w trakcie trzeciego miesiąca miodowego, która skarży się na zagadkowe dolegliwości.

 • 24

  Lot

  +

  Zmagając się z sytuacją zagrażającą życiu, lekarze muszą walczyć o przetrwanie podczas ratowania życia swoim rówieśnikom. Tymczasem Bailey i Ben podejmują decyzję dotyczącą przyszłości ich związku. Teddy staje w obliczu kuszącej propozycji. Richard planuje wydanie uroczystego obiadu dla rezydentów.