Legion

1212

Czwartek 22:00

Zapowiedź odcinka

Odcinek 3 - Sezon 1
00:30
Oglądaj online w

Kolejne emisje

  1. Poniedziałek 27 lutego o 21:00

    Rozdział 3 (Odcinek03 - Sezon 01)

  2. Wtorek 28 lutego o 03:25

    Rozdział 3 (Odcinek03 - Sezon 01)

  3. Wtorek 28 lutego o 23:00

    Rozdział 3 (Odcinek03 - Sezon 01)

Opis

"Legion" to serial inspirowany serią komiksów “X-Men” Marvela autorstwa Billa Sienkiewicza. Opowiada historię Davida Hallera (w tej roli Dan Stevens), targanego konfliktami młodego mężczyzny, który może być kimś więcej niż „tylko” człowiekiem. W dzieciństwie zdiagnozowano u niego schizofrenię, co na przestrzeni całego życia skutkowało wielokrotnymi pobytami w szpitalach psychiatrycznych. 

Ponadtrzydziestoletni obecnie David jest po raz kolejny hospitalizowany i zatraca się w szpitalnej rutynie: śniadanie, obiad, kolacja, terapia, medytacja, sen. Resztę czasu spędza milcząc w towarzystwie przesadnie gadatliwej pacjentki Lenny (Aubrey Plaza). Choć od wielu lat dziewczyna zmaga się z uzależnieniem od narkotyków i alkoholu, wciąż przepełnia ją optymizm i wiara, że jej życie jeszcze się odmieni.

Stosunkowo spokojne i schematyczne życie Davida zostaje zburzone wraz z pojawieniem się pięknej pacjentki Syd (Rachel Keller). Przyciąga ich do siebie jakaś niewyobrażalna siła, a spotkanie doprowadza Davida do szokujących odkryć – czyżby głosy i wizje, które towarzyszą mu od tylu lat, nie były wytworem jego chorego umysłu?

Producentem wykonawczym serialu jest Noah Hawley, a partneruje mu m.in. John Cameron. "Legion" jest najnowszym wspólnym projektem Hawleya i Camerona, którzy są laureatami nagród Emmy i Złotych Globów za serial "Fargo".

Wideo

Odcinki

Sezon 1

Artykuły