Legion

1212

Niedziela 21.00

Najlepsze momenty z: 1x08

Odcinek 8 - Sezon 1
02:27

Kolejne emisje

  1. Niedziela 24 września o 21.00

    Rozdział 4 (Odcinek04 - S01)

  2. Wtorek 26 września o 22.55

    Rozdział 5 (Odcinek05 - S01)

  3. Sobota 30 września o 03.45

    Rozdział 5 (Odcinek05 - S01)

Opis

"Legion" to serial inspirowany serią komiksów “X-Men” Marvela autorstwa Billa Sienkiewicza. Opowiada historię Davida Hallera (w tej roli Dan Stevens), targanego konfliktami młodego mężczyzny, który może być kimś więcej niż „tylko” człowiekiem. W dzieciństwie zdiagnozowano u niego schizofrenię, co na przestrzeni całego życia skutkowało wielokrotnymi pobytami w szpitalach psychiatrycznych. 

Ponadtrzydziestoletni obecnie David jest po raz kolejny hospitalizowany i zatraca się w szpitalnej rutynie: śniadanie, obiad, kolacja, terapia, medytacja, sen. Resztę czasu spędza milcząc w towarzystwie przesadnie gadatliwej pacjentki Lenny (Aubrey Plaza). Choć od wielu lat dziewczyna zmaga się z uzależnieniem od narkotyków i alkoholu, wciąż przepełnia ją optymizm i wiara, że jej życie jeszcze się odmieni.

Stosunkowo spokojne i schematyczne życie Davida zostaje zburzone wraz z pojawieniem się pięknej pacjentki Syd (Rachel Keller). Przyciąga ich do siebie jakaś niewyobrażalna siła, a spotkanie doprowadza Davida do szokujących odkryć – czyżby głosy i wizje, które towarzyszą mu od tylu lat, nie były wytworem jego chorego umysłu?

Producentem wykonawczym serialu jest Noah Hawley, a partneruje mu m.in. John Cameron. "Legion" jest najnowszym wspólnym projektem Hawleya i Camerona, którzy są laureatami nagród Emmy i Złotych Globów za serial "Fargo".

Wideo

Odcinki

Sezon 1

Artykuły