Wirus

1616
The Strain © 2017 FX Productions, LLC.  All rights reserved.
Wirus

Opis

Dr Goodweather i jego zespół prowadzą śledztwo w sprawie tajemniczej, wirusowej epidemii, której wybuch może na zawsze zmienić oblicze ludzkości.

Odcinki

 • 1

  Silni jak Nowy Jork

  +

  Strzygi ewoluują, stają się coraz szybsze, inteligentniejsze. Broń biologiczna Epha okazuje się nieskuteczna, usiluje ją zatem ulepszyć. Targają nim również emocje związane z porwaniem jego syna, Zacka. Podczas gdy Setrakian i Quinlan starają się odszyfrować najbardziej skrywane tajemnice Lumenu, Fet pomaga drużynie komandosśw podczas zabójczej misji – poszukiwania Mistrza w podziemnych tunelach Nowego Jorku.

 • 2

  Zła biel

  +

  Oferta Mistrza dotycząca oddania Zacka prześladuje Epha, ponieważ rozważa jej przyjęcie. Dutch spotyka grupę starych przyjaciół, ale zaczyna się zastanawiać czy jest bardziej bezpieczna z nimi czy z Fetem, Ephem i Setrakianem. Palmer dąży do uzyskania informacji na temat specyfiku Setrakiana i odkrywa, że być może istnieje sposób, by go pozyskać.

 • 3

  Pierworodny

  +

  Lumen zostaje skradziony. Setrakian i Fet ścigają się z czasem, by go odzyskać. Gus i Angel usiłują ukryć tajnego gościa oraz uniknąć policyjnej obławy. Quinlanem targa żądza zemsty.

 • 4

  Pamięć o tych, co odeszli

  +

  Sytuacja ulega zmianie. Infekcja wchodzi w nową fazę. Fet chce to uczcić, ale Setrakian i Eph martwią się, że czeka ich jeszcze wiele pracy. Justine werbuje do walki nową, niechętną armię, podczas gdy Eichhorst gniewnie przystępuje do wprowadzenia planu odwetowego.

 • 5

  Szaleństwo

  +

  Nowa informacja pochodząca z Lumenu zmusza Setrakina do szukania pomocy u swojego długoletniego wroga, Eldritcha Palmera. Najnowsze eksperymenty Epha, których celem jest poznanie, w jaki sposób strzygi się komunikują, doprowadzają go do progu szaleństwa. Fet bierze udział w misji, mającej na celu odkrycie ruchów strzyg na terenie miasta Nowy Jork.

 • 6

  Bitwa o Central Park

  +

  Fet uderza mocno w samo serce armii strzyg, podczas gdy Justine wyrusza z ryzykowną misją, by raz na zawsze pozbyć się ich z Manhattanu. Gus i Angel walczą o swoje życie i wolność, ale stają w obliczu moralnego dylematu.

 • 7

  Kolaboranci

  +

  Setrakian daje wszystkim nadzieję, tworząc nowy plan złapania Mistrza w pułapkę. W tym samym czasie Eph i Dutch prowadzą poszukiwania „głosu” Mistrza. Palmerowi, bardzo osłabionemu i bliskiemu śmierci, potrzebny jest dostęp do „bieli”, którą posiada Setrakian, by móc do końca wywiązać się z warunków zawartej pomiędzy nimi umowy. Fet ponosi druzgocącą, osobistą stratę, co ujawnia od dawna skrywaną, rodzinną tajemnicę.

 • 8

  Białe światło

  +

  Głos Mistrza okazuje się potężniejszy oraz potencjalnie bardziej zabójczy niż Eph i Dutch przewidywali. Fet i Setrakian namierzają ładunek z egipskiego okrętu, po czym zdają sobie sprawę, że cała sytuacja ich przerosła. Quinlan zawiera układ ze Starożytnymi, ale w ostatniej chwili dochodzi do zdrady, co okazuje się być fatalne w skutkach.

 • 9

  Działaj lub zgiń

  +

  Nowy Jork upada. Eph i Dutch gorączkowo ścigają się z czasem, by zakończyć budowę nowego urządzenia, które powstrzyma Mistrza zanim miasto zostanie całkowicie opanowane przez wroga. Justine, Gus oraz Angel toczą bój na śmierć i życie, by powstrzymać rozprzestrzenianie się wirusa. Palmer, może zbyt przesadnie, dokonuje zemsty za wyrządzone w przeszłości zło.

 • 10

  Upadek

  +

  Ludzkość balansuje na krawędzi zagłady. Mistrz w końcu się ujawnia, doprowadzając do ostatecznej rozgrywki – bitwy, w której może być tylko jeden zwycięzca. Eph, Fet, Setrakian i Dutch muszą odstawić na bok swoje nieporozumienia i wspólnie podjąć się rozpaczliwej walki, by pokonać wirusa.