Z Archiwum X

Poniedziałek-piątek od 12:35

1212
Z Archiwum X

Kolejne emisje

 1. Piątek 24 marca o 12:35

  Lepsza rasa (Odcinek01 - Sezon 04)

 2. Piątek 24 marca o 13:30

  Dom (Odcinek02 - Sezon 04)

 3. Sobota 25 marca o 06:00

  Arkadia (Odcinek15 - Sezon 06)

Opis

Kultowy serial „Z Archiwum X” śledzi poczynania pary różniących się bardzo od siebie agentów, Foxa Muldera i Dany Scully, którzy wspólnie pracują nad rozwiązywaniem niewyjaśnionych spraw o podłożu paranormalnym.

Odcinki

 • 1

  Początek

  +

  Komisja rewizyjna prowadzi dochodzenie w sprawie twierdzeń Muldera odnośnie istnienia obcych i rządowego spisku. Tymczasem Mulder i Scully prowadzą pościg za zabójczą istotą pochodzenia pozaziemskiego.

 • 2

  Przejażdżka

  +

  Pewien uzbrojony mężczyzna, zarażony śmiertelnym patogenem, wkrada się do samochodu Muldera i każe agentowi utrzymywać pojazd w ciągłym ruchu. Tymczasem Scully usiłuje stworzyć antidotum.

 • 3

  Trójkąt

  +

  Zakrzywienie w czasoprzestrzeni na obszarze Trójkąta Bermudzkiego sprawia, że Mulder trafia na pokład luksusowego liniowca w 1939 roku, na którym znajdują się morderczy naziści… i kilka znajomych twarzy. Wkrótce okazuje się, że los świata spoczywa w jego rękach.

 • 4

  Kraina snów, cz. 1

  +

  Anonimowa wskazówka w końcu sprowadza Muldera i Scully do mekki wszystkich fascynatów UFO – Strefy 51. Jednakże po tym, jak agenci stają się świadkami lotu tajemniczego pojazdu, ich życie ulega głębokiej i nieodwracalnej zmianie.

 • 5

  Kraina snów, cz. 2

  +

  Po tym, jak jej partner zaczyna się dziwnie zachowywać i okazuje się, że oznacza to coś więcej niż się wydaje, Scully zaczyna szukać sposobu na odwrócenie procesu, który spowodował, że Mulder i Morris Fletcher zamienili się tożsamościami.

 • 6

  O duchu, który skradł Boże Narodzenie

  +

  W wigilię świąt Bożego Narodzenia, Mulder i Scully obserwują dom, rzekomo nawiedzany przez duchy dwojga kochanków, którzy pozabijali się nawzajem 81 lat temu. Wewnątrz obiektu agenci znajdują dwie zjawy, chętne dać im wgląd w ich relacje i osobowości.

 • 7

  Czułe słówka

  +

  Mulder podejrzewa demoniczną ingerencję po tym, jak pewna kobieta twierdzi, że jej nienarodzone niemowlę miało róg i ogon oraz zostało zabrane przez diabła. Podczas gdy inni uważają, że niedoszła matka zabiła własne dziecko, Mulder twierdzi, że w sprawę zamieszany jest mąż i to on może być zakamuflowanym demonem.

 • 8

  Król deszczu

  +

  Burmistrz małego miasteczka prosi Muldera i Scully o przeprowadzenie dochodzenia w sprawie Daryla Mootza, człowieka, który rzekomo jest w stanie wywołać deszcz. Mooth podejrzany jest o spowodowanie lokalnej suszy po to, by mógł wyłudzać pieniądze od farmerów w zamian za sprawienie, by na ich terenie padało.

 • 9

  Ustawa senatu nr 819

  +

  Skinner zapada na tajemniczą chorobę, która w ciągu 24 godzin może doprowadzić do jego zgonu. Mulder i Scully ścigają się z czasem, aby znaleźć lek na jego przypadłość. Dowiadują się również, że nieuchronnie zbliżająca się śmierć ich szefa jest w jakiś sposób powiązana z ustawą senatu nr 819, na mocy której Światowa Organizacja Zdrowia ma otrzymać pieniądze i zaopatrzenie.

 • 10

  Titonos

  +

  Agentce Scully zostaje przydzielony nowy partner, w celu przeprowadzenia pojedynczego śledztwa. Fotograf Alfred Fellig ma talent do pojawiania się na miejscu zbrodni, wkrótce po dokonaniu morderstwa i na długo przed przybyciem policji. Miejscowe władze podejrzewają, że Fellig może sam zabijać ofiary zanim je uwieczni na swoich zdjęciach.

 • 11

  Dwóch ojców

  +

  W niemal rok po swoim porwaniu, pojawia się ponownie Cassandra Spender, w idealnym stanie fizycznym, jako pierwsza udana hybryda człowieka i obcego. Konsorcjum walczy o przetrwanie, w miarę jak pozbawieni twarzy kosmiczni rebelianci dążą do ujawnienia ich spisku z kolonizującymi Ziemię obcymi. Mulder i Scully starają się poznać tożsamość Palacza i chronić Cassandrę przed konsorcjum, które pragnie jej śmierci.

 • 12

  Jeden syn

  +

  Agenci Mulder i Scully zostają poddani rygorystycznej kwarantannie po tym, jak wchodzą w kontakt z Cassandrą Spender. Tymczasem podejrzliwa Diana Fowley robi się coraz bardziej lojalna w stosunku do Palacza.

 • 13

  Zła woda

  +

  Na prośbę Arthura Dalesa, Mulder i Scully udają się na opanowaną przez huragan Florydę, by przeprowadzić śledztwo w sprawie zniknięcia jego sąsiadów, pary biologów morskich i ich syna. Podczas burzy, agenci zostają pozostawieni samym sobie w apartamentowcu, w którym grasuje morski potwór.

 • 14

  Poniedziałek

  +

  Nieudany napad na bank kończy się dla Muldera i Scully katastrofą. Mulder zostaje postrzelony przez napastnika, po czym on i Scully, wraz z wszystkimi pozostałymi, przebywającymi w banku, giną w wyniku eksplozji bomby, którą rabuś miał przymocowaną do swojego torsu. Ten sam dzień wciąż się powtarza w nieustannym cyklu i zawsze kończy się tak samo.

 • 15

  Arkadia

  +

  Mulder i Scully pracują pod przykrywką męża i żony, w celu zbadania pewnej zamożnej społeczności po tym, jak miejscowe śledztwo w sprawie serii tajemniczych zgonów par utrudnia zmowa milczenia.

  Na antenie
  Sobota 25 marca o 06:00
  1212
  na FOX
 • 16

  Alfa

  +

  Mulder i Scully prowadzą śledztwo w sprawie serii morderstw, które mogą być powiązane z legendarną, chińską rasą psa.

  Na antenie
  Sobota 25 marca o 06:55
  1212
  na FOX
 • 17

  Trevor

  +

  Uciekinier z więzienia rzekomo posiada zdolność przechodzenia przez obiekty stałe i ukrył gdzieś 90 tysięcy dolarów z napadu na bank, za który został skazany. Mulder i Scully muszą odnaleźć niebezpiecznego skazańca zanim ten dotrze do swojej byłej dziewczyny i pieniędzy.

  Na antenie
  Sobota 25 marca o 07:50
  1212
  na FOX
 • 18

  Cud

  +

  Pewien introwertyczny pisarz, Philip Padgett, dostaje obsesji na punkcie Scully i przeprowadza się do budynku Muldera, żeby być bliżej niej. Wkrótce zaczyna pisać historię o skrywanej miłości i seryjnych morderstwach, której głównymi bohaterami są on i Scully. Jednakże opisywane przez niego zbrodnie zaczynają wydarzać się naprawdę, w taki sam sposób jak na kartach powieści. Zmagając się ze skończeniem swojej książki, Padgett zdaje sobie sprawę, że jedynym, idealnym jej zakończeniem jest uśmiercenie agentki.

  Na antenie
  Sobota 25 marca o 08:50
  1212
  na FOX
 • 19

  Nienaturalny

  +

  Mulder odkrywa historię czarnego bejsbolisty z lat 40., który grał w drużynie małej ligi w Roswell. Gdy na fotografii zauważa łowcę obcych zakłada, że Josh Exley, rzeczony bejsbolista, może sam być kosmitą.

  Na antenie
  Sobota 25 marca o 09:45
  1212
  na FOX
 • 20

  Spiskowa trójca

  +

  Samotni Strzelcy przebywają na konwencie przedsiębiorców przemysłu obronnego w Las Vegas, starając się pozyskać wewnętrzne informacje na temat tajemnic wojskowych. Gdy Byers zauważa w kasynie Susanne Modeski, przekonuje swoich kolegów do skłonienia Scully do przyjazdu do Las Vegas i wyśledzeniu, co Modeski tu robi i jakie są jej plany.

  Na antenie
  Niedziela 26 marca o 06:00
  1212
  na FOX
 • 21

  Wyjazd w teren

  +

  W trzy dni po zgłoszeniu zaginięcia, na górskim terenie odnalezione zostają szkielety młodego małżeństwa. Obszar, na którym je znaleziono, znany jest z aktywności UFO, zatem Mulder i Scully udają się tam, w celu przeprowadzenia śledztwa. Mulder znajduje parę żywą, a wszystkie znaki wskazują na porwanie przez obcych. Jednak nie wszystko jest takie, jakim się wydaje.

  Na antenie
  Niedziela 26 marca o 06:55
  1212
  na FOX
 • 22

  Biogeneza

  +

  U wybrzeży Afryki zostaje odkryty pewien artefakt z wyrytymi na nim dziwnymi znakami. Po ich potarciu, Mulder zaczyna słyszeć w swojej głowie niejasne szmery. Agenci zamierzają poznać pochodzenie tego tajemniczego przedmiotu i dowiedzieć się, dlaczego oddziałuje on jedynie na Muldera.

  Na antenie
  Niedziela 26 marca o 07:50
  1212
  na FOX