Sobota

15 grudnia

 • 01.05

  Zabójcze umysły

  1212
  +

  Nawiedzona rezydencja, Sezon 7 | Odcinek 19

  Po siedemnastu dniach od momentu zaginięcia, Emma Baker, 38-letnia nauczycielka matematyki z Medford w stanie Oregon, zostaje znaleziona w odległości ponad trzystu kilometrów od domu. Jej zwłoki porzucono w Szpitalu Psychiatrycznym św. Baldwina w Salem, opuszczonej instytucji, w której trzymano psychicznie chorych przestępców. Kobietę przywiązano do szpitalnego łóżka, ubrano w renesansowe ubranie, a twarz obsypano białym pudrem. Na miejscu Emily znajduje listę imion kobiet, w tym „Emmę”, a obok cyfry, które według Reida mają podłoże satanistyczne. Gdy odkryta zostaje druga ofiara z listy, zespół znajduje powiązania pomiędzy renesansowymi kostiumami i lokalną grupą teatralną, która wystawia utwory Szekspira. Poskładanie wszystkich elementów układanki pozwoli im na ustalenie tożsamości sprawcy.

  Przejdź do programu
 • 02.00

  Zabójcze umysły

  1212
  +

  Firma, Sezon 7 | Odcinek 20

  Zespół wyjeżdża do Chicago w związku ze sprawą osobiście dotyczącą Morgana. Jego starsza siostra zauważyła ich kuzynkę, Cindi, w towarzystwie nieznanego czarnego mężczyzny. Osiem lat temu kobieta była prześladowana przez stalkera, Johna Hitchensa. Zaginęła będąc w drodze do bezpiecznej kryjówki. Uznano wtedy, że Hitchens zamordował Cindi, po czym w dwa tygodnie po jej zniknięciu popełnił samobójstwo. Morgan niedawno poinformował członków rodziny, że znaleziono szczątki jego kuzynki podczas prowadzenia innego śledztwa. Teraz musi przyznać się, że ich okłamał, ponieważ chciał im zapewnić możliwość zamknięcia sprawy. Agenci otwierają nowe śledztwo, które doprowadza ich do organizacji zajmującej się handlem kobietami. Zadają sobie również sprawę, że Cindi, której udało się przeżyć, poddano wieloletniemu praniu mózgu i jej psychikę trudno będzie odbudować.

  Przejdź do programu
 • 02.55

  Zabójcze umysły

  1212
  +

  Naśladowca, Sezon 7 | Odcinek 21

  Niedługo po wymierzeniu kary śmierci seryjnymu mordercy, Rodowi Garrettowi, w miasteczku, w którym dokonano egzekucji, dochodzi do kolejnego zabójstwa. Wiktymologia i sposób działania są takie same, jak w przypadku morderstw popełnionych przez Garretta. Ofiarą jest młoda, ładna blondynka, którą zabito jednym ciosem w serce przy użyciu szpikulca do lodu. Do czasu pojawienia się zespołu, sprawca zabija następną kobietę. Tymczasem Prentiss odczuwa niepokój, wywołany decyzją o zakupie nowego domu.

  Przejdź do programu
 • 03.50

  Zabójcze umysły

  1212
  +

  Wykład, Sezon 7 | Odcinek 22

  W ramach oddania znajomemu przysługi, Rossi wygłasza wykład dla studentów uniwersytetu, w którym bierze udział cały zespół. Ich prezentacja wyjaśnia podstawy tworzenia profilu przestępcy, w oparciu o jedną z najtrudniejszych spraw w historii Jednostki Analiz Behawioralnych. Omawiane w ramach wykładu śledztwo dotyczy jednego z najbardziej „płodnych”, seryjnych morderców, który grasował na zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych. Złapanie go zajęło agentom niemal 20 lat. Wspólna prezentacja skłania członków zespołu nie tylko do wspomnień związanych z tą sprawą. Myślami powracają również do tego, jak się poznali.

  Przejdź do programu
 • 05.25

  Kości

  1212
  +

  Patos w patogenach, Sezon 8 | Odcinek 23

  Zespół z Instytutu Jeffersona gorączkowo stara się zapobiec rozprzestrzenieniu się zabójczego wirusa, jednocześnie prowadząc śledztwo w sprawie zabójstwa dziennikarki Mii Garrett. Kobieta była blogerką, piszącą o przemyśle farmaceutycznym i badaniach medycznych. Jak twierdzi jej chłopak, przed śmiercią zajmowała się jakąś dużą sprawą, o której nie chciała z nikim rozmawiać. Gdy wirusem, który zabił Mię zaraża się stażysta Arastoo Vaziri, jedyną szansą ratunku okazuje się rozwiązanie zagadki morderstwa. Członkowie zespołu muszą ścigać się z czasem, by jak najszybciej ustalić tożsamość zabójcy i stworzyć lek, który uratuje życie ich kolegi.

  Przejdź do programu