Nie ma lekko

AllAll
American Housewife © Disney Media Distribution
Nie ma lekko

Opis

Serial komediowy, który opowiada o przeciętnej żonie i matce, która zajmuje się swoją niedoskonałą rodziną w miasteczku pełnym wydawałoby się idealnych ludzi.

Odcinki

Sezon 1
 • 1

  Nowa sąsiadka

  +

  Katie i jej mąż Greg przenoszą się do Westport, ponieważ tutejsza szkoła okazuje się najlepszą opcją dla ich najmłodszej córki, Anny-Kat. Katie stara się pomóc dziewczynce w dopasowaniu się do nowego środowiska. Jej starsze dzieci, Taylor i Oliver, szybko adaptują się do luksusowego stylu życia, do którego ich mama stara się je zniechęcić. Ponadto ona sama musi poradzić sobie z własnymi kompleksami i swoją rolą w nowym miejscu.

 • 2

  Drzemka

  +

  Po tym, jak dzieci nie pozwalają jej spać przez całą noc, jedyną rzeczą, o której marzy Katie jest spokojna drzemka. Niestety jej męża, Grega, dopada grypa i kobieta nie ma dla siebie nawet wolnej minuty. Będąc na skraju wytrzymałości, Katie wdaje się w pyskówkę z nadgorliwą strażniczką, dyrygującą ruchem na przejściu dla pieszych przy szkole.

 • 3

  Bieg zombie

  +

  Zazdrosna o przyjaźń Taylor z nową sąsiadką, Katie niechętnie zgadza się wziąć udział w biegu zombie podczas obchodów Halloween w Westport po tym, jak dowiaduje się, że jej córka i Viv zamierzają w nim wystartować. Tymczasem Greg i Anna-Kat wcielają się w zombie, które mają przeszkadzać biegaczom i podchodzą trochę zbyt poważnie do swojej roli.

 • 4

  Wernisaż

  +

  Z okazji szkolnej wystawy plastycznej, Anna-Kat rysuje portret swojej rodziny, na którym przedstawia swoją mamę w rozmiarze XXL. Katie robi wszystko, co w jej mocy, by odzyskać rysunek, imając się wszelkich dostępnych sposobów. Podczas jej nieobecności, Oliverem i Taylor zajmuje się Doris. Przyjaciółka Katie postanawia zmusić dzieciaki do posłuszeństwa, stosując swoje azjatyckie metody, ale okazuje się, że ma do czynienia z godnymi siebie przeciwnikami.

 • 5

  Zniewaga

  +

  Katie chowa swoją dumę do kieszeni i robi rzecz nie do pomyślenia. Zaczyna naśladować „idealne” mamy z Westport, ubierając się jak one i przesiadując z nimi w studio jogi. Stara się w ten sposób załatwić Annie-Kat pożądane przez wszystkie dzieci zaproszenie na urodzinową imprezę popularnej dziewczynki.

 • 6

  Awantura

  +

  Nadchodzi Dzień Dziękczynienia, ale Katie wcale nie odczuwa wdzięczności związanej ze świętem. Powodem jej bojowego nastroju jest wizyta najmniej lubianej przez nią osoby, jej własnej mamy, Kathryn, zapatrzonej w siebie byłej stewardessy z linii Pan Am. Zaskakująco, to nemezis Katie, Viv, pomaga w rozładowaniu napięcia po tym, jak wprasza się na świąteczny obiad.

 • 7

  Wpływowa para

  +

  Katie i Greg rzucają się w wir szkolnej polityki, gdy okazuje się, że nauczycielka dzieci specjalnej troski Anny-Kat, dr Ellie, nie zostaje uwzględniona w przyszłorocznym budżecie. Greg zostaje wybrany do komitetu rodzicielskiego i wszystko się nieźle zapowiada. Czy jednak Katie będzie w stanie powstrzymać się od swoich komentarzy na tyle długo, by zdobyć potrzebne im głosy?

 • 8

  Bal kotylionowy

  +

  W tajemnicy przed innymi, Oliver pobiera lekcje tańca i dobrych manier w nadziei, że uda mu się zaprosić dziewczynkę, która mu się podoba na formalny bal kotylionowy w Westport. Prosi swojego tatę o pomoc w zachowaniu sekretu przed Katie, w obawie, że ta będzie się wtrącać, ale łatwiej to powiedzieć niż zrobić.

 • 9

  Zły duch Bożego Narodzenia

  +

  Świąteczny nastrój Katie, który nigdy nie był zbyt entuzjastyczny, psuje się jeszcze bardziej, gdy Viv wkręca ją do pomocy przy szkolnym koncercie bożonarodzeniowym. Greg, który chce pokazać Taylor i Oliverowi, na czym polega prawdziwe znaczenie świąt Bożego Narodzenia, zabiera dzieci do miejscowego domu opieki, by dodać otuchy jego mieszkańcom. Sprawy nie układają się jednak zgodnie z planem.

 • 10

  Nowa koleżanka

  +

  Katie i Greg są uszczęśliwieni, gdy Anna-Kat w końcu ma „normalną” koleżankę, z którą może się bawić. Ich córka skrywa jednak przed nimi pewien sekret. Podczas wizyty zabrała coś z domu swojej nowej przyjaciółki, Penny. Greg chce, żeby zwróciła przedmiot i przyznała się do winy. Katie się z nim nie zgadza, szczególnie, że mama Penny, Chloe Brown Mueller, jest jedną z najgorszych plotkarek w Westport.

 • 11

  Śnieżyca

  +

  Rodzina Ottów nie jest w stanie ruszyć się z domu po tym, jak burza śnieżna powoduje blokady na drogach i ustają dostawy prądu. Greg wykorzystuje okazję, by pokazać dzieciom jak przetrwać bez udogodnień cywilizacji. Katie, zgorzkniała, ponieważ nie może wyjechać na zaplanowany weekend z koleżankami, znajduje wymówki, żeby odwiedzać Viv, która również przesiaduje w domu, ale z generatorem prądu, zapasem szampana i ciasteczek.

 • 12

  Niespodzianka

  +

  Oliver oznajmia swoim rodzicom, iż czuje się bardzo zażenowany ich warunkami mieszkaniowymi, które są nadzwyczaj skromne w porównaniu do jego szkolnych kolegów. Z tego powodu nie chce, aby urządzali mu urodziny. Katie postanawia dać synowi lekcję, organizując dla niego w domu imprezę niespodziankę, na którą zaprasza jego wszystkich, bogatych kolegów.

 • 13

  Wtedy i teraz

  +

  Przed rodziną Ottów pojawia się możliwość wyjechania z Westport po tym, jak ich dom zostaje wystawiony na sprzedaż. Nikt nie chce się wyprowadzać oprócz Katie, która zdeterminowana jest, by ruszyć do przodu, mimo miłych wspomnień związanych z tym miejscem.

 • 14

  Czas na miłość

  +

  Najmniej ulubionym świętem Katie są Walentynki. Mimo to, przez cały dzień Greg zasypuje ją romantycznymi niespodziankami. Tymczasem Oliver zamierza wręczyć drogi prezent dziewczynie, która się mu podoba, a Taylor usiłuje przechytrzyć rodziców, by móc wziąć udział w walentynkowej imprezie.

 • 15

  Męski wieczór

  +

  Greg jest zachwycony, że w końcu znalazł przyjaciela w Westport, kolegę interesującego się podobnie jak on historią. Katie jednak nie jest z tego faktu zbytnio zadowolona, ponieważ Stan jest mężem jej nemezis, Chloe Brown Mueller.

 • 16

  Torby na śmieci

  +

  Katie ma dość narzekań rodziny na to, że wtrąca się do wszystkiego, co robią. Postanawia odpuścić i pozwolić wszystkim zajmować się sobą. Spodziewając się całkowitego chaosu, jest zaskoczona, gdy okazuje się, że każdy sobie bez niej dobrze radzi. Tymczasem rozzłoszczona, iż w miejscowym sklepie spożywczym sprzedano jej wybrakowane worki na śmieci, Katie postanawia odpłacić się pięknym za nadobne.

 • 17

  Małżeństwa innych ludzi

  +

  Katie zachęca sąsiadkę, by ta postawiła się swojemu gburowatemu mężowi. Sprawy jednak odnoszą odwrotny skutek, gdy Viv postanawia opuścić męża i zamieszkać z rodziną Ottów.

 • 18

  Rodzinne motto

  +

  Greg rzuca wyzwanie Katie, sugerując, że powinna uczyć się francuskiego i dać lepszy przykład Taylor, która zaczęła wykazywać złe nawyki, porzucając szkolne zajęcia.

 • 19

  Mecz polo

  +

  Doris nalega, by Katie wzięła udział w charytatywnym meczu polo, który organizuje. Katie zaprasza swojego najlepszego przyjaciela z czasów studiów, by wniósł nieco życia do tego wydarzenia. Billy jednak irytuje pozostałych członków rodziny.

 • 20

  Spacer

  +

  Anna-Kat chce iść sama do biblioteki. Gdzie indziej, Greg musi poradzić sobie z towarzyskim życiem swojej żony. Katie jest wściekła na uprzywilejowanego przyjaciela Olivera, który całymi dniami przesiaduje w domu Ottów.

 • 21

  Klub

  +

  Anna-Kat zaczyna bać się wody i przestaje się kąpać. Jej terapeutka sugeruje, żeby Ottowie zabrali ją na pływalnię, co wiąże się z pokonaniem przez Katie strachu przed publicznym noszeniem kostiumu kąpielowego. Gdzie indziej, Oliver zapewnia swojemu tacie stylową zmianę wyglądu.

 • 22

  Gdzie się podziała moja serwetka?

  +

  Ottowie cieszą się z powodu wspólnego, wieczornego wyjścia z byłą partnerką Angeli, która pomogła Gregowi w podpisaniu umowy na książkę z wydawnictwem. Wkrótce jednak kobieta zaczyna oskarżać Katie o to, że jest złą przyjaciółką.

 • 23

  Ukryć się nie da

  +

  Katie udaje, że jest w ciąży, aby wymigać się od obowiązkowych godzin pracy w charakterze ochotniczki. Sprawy jednak posuwają się za daleko, gdy koleżanki zaczynają planować dla niej przyjęcie z okazji narodzin dziecka.