Czarno to widzę

1212

Perypetie rodzinne

Sezon 3
00:30

Opis

Dre ma świetną pracę, piękną żonę, czwórkę dzieci oraz dom na przedmieściu. Jednak czy odniesiony sukces nie sprawił, że jego czarna rodzina zapomniała o swoich korzeniach?

Odcinki

 • 1

  Status VIP-a

  +

 • 2

  Bóg

  +

  Po tym, jak Dre odkrywa, że Zoey kwestionuje istnienie Boga, sam przechodzi kryzys wiary i zaczyna wypytywać członków rodziny oraz współpracowników o ich zdanie na ten temat. Tymczasem brat Bow, Johan, zatrzymuje się u Johnsonów po przyjeździe z pobytu zagranicą, stając się natychmiastowym cierniem w oku Dre.

 • 3

  Wybory

  +

  Wraz z końcem prezydentury Obamy oraz nadchodzącymi wyborami, Dre znajduje sobie nowego kandydata, w którego może wierzyć – Juniora. Jego syn ubiega się o stanowisko przewodniczącego klasy. Mimo, iż posiada odpowiednie kwalifikacje, chłopak nie potrafi jednak nawiązać kontaktu ze swoimi klasowymi kolegami i koleżankami. Dre postanawia wziąć sprawy w swoje ręce i jako menadżer kampanii syna sprawić, by Junior stał się atrakcyjny dla mas. Tymczasem Tatko, Johan i Jack zastanawiają się, czy powinni głosować w nadchodzących wyborach. Bow martwi się, że napisany przez Zoey esej nie zapewni jej przyjęcia na studia.

 • 4

  Kto się boi dużego czarnego mężczyzny?

  +

  Po tym, jak dochodzi do pewnej sytuacji w miejscu pracy, skonfrontowane zostają poglądy Dre odnośnie tego, jak postrzegani są czarnoskórzy ludzie obecnie w odróżnieniu od czasów, gdy dorastał. Postanawia być bardziej wolny od uprzedzeń w stosunku do swojej społeczności i zapisuje się do związku właścicieli domów. Tymczasem Bow chce spędzać więcej czasu ze swoimi pociechami przed narodzinami dziecka. Tatko doradza jej, co ma zrobić, by chciały przebywać w jej towarzystwie.

 • 5

  Czystka

  +

  Po tym, jak Junior wprawia swojego ojca w zakłopotanie podczas meczu koszykówki, Dre postanawia przypomnieć synowi o swoich mistrzowskich umiejętnościach w robieniu innym kawałów, by ten nigdy więcej się mu nie stawiał. Tymczasem w ramach świętowania Halloween, mieszkańcy sąsiedztwa biorą udział w „nocy psot”, podczas której drobne przestępstwa stają się legalne. Ruby i dzieciaki popadają w jednak przesadę.

 • 6

  Majster-klepka

  +

  Jack i Diane przynoszą do domu wyniki swoich testów kariery. Dre i Bow muszą pogodzić się z faktem, że ich młodszego syna czeka praca fizyczna. Tymczasem Ruby nabiera przekonania, że Diane jest opętana, z niewielką pomocą Juniora i Zoey.

 • 7

  Świąteczna wizyta

  +

  Almaviligerais, starsza siostra Tatki, niespodziewanie przyjeżdża na Święto Dziękczynienia, ku radości wszystkich z wyjątkiem Ruby, która nie znosi swojej byłej szwagierki. Podczas gdy Bow i Dre wyjeżdżają na ostatnie wakacje przed narodzinami dziecka, ich pociechy starają się wykombinować, dlaczego Ruby tak bardzo nienawidzi Almaviligerais.

 • 8

  Tożsamość rasowa

  +

  Bow musi poradzić sobie z trudnymi do określenia uczuciami w kwestii własnej, dwurasowej tożsamości, gdy Junior przyprowadza do domu swoją pierwszą dziewczynę, która okazuje się biała. Dre zajmuje się dużym projektem dla klienta. Charlie uczy go, w jaki sposób zrozumieć punkt widzenia białej kobiety, do której skierowana jest kampania. Tymczasem Zoey potrzebne jest dodatkowe zaliczenie na zajęcia z projektowania. Prosi więc Jacka i Diane o pozwolenie na zmianę wystroju wnętrza ich pokoju.

 • 9

  Nepotyzm

  +

  Bow naciska Dre, by wykorzystał swoje znajomości i załatwił Zoey staż. On jednak nie chce, by jego córka była faworyzowana. Gdy Bow znajduje dla niej miejsce w szpitalu, Dre wzdraga się przed tym pomysłem i w końcu z powodzeniem pociąga za sznurki w redakcji „Teen Vogue”. Tymczasem Junior traci swoją pierwszą pracę w uwielbianej przez bliźniaki pizzerii. Chłopak informuje centralę o nieprzestrzeganiu zasad higieny, przez co miejsce zostaje zamknięte.

 • 10

  To tylko Boże Narodzenie, kochanie

  +

  Ponieważ Zoey wybiera się na studia, Dre postanawia urządzić najlepsze, rodzinne święta Bożego Narodzenia. Zaprasza nawet Johana i swoją najlepszą przyjaciółkę Gigi. Tymczasem Bow pilnuje noworodka Gigi i przypomina sobie, jak trudno matkować małemu dziecku.

 • 11

  Ich oczy oglądały ekrany

  +

  Po tym, jak Diane natrafia na strony internetowe, które zawierają nieodpowiednie treści, rodzice muszą wkroczyć do akcji. Zaniepokojeni faktem, iż Internet źle wpływa na ich dzieci, Dre i Bow ustanawiają dom strefą wolną od Internetu, co spotyka się z ostrym przeciwem.

 • 12

  Cytryny

  +

  Cały naród wciąż przeżywa wyniki prezydenckich wyborów, a w biurze Dre sytuacja jest szczególnie napięta. Od wieczoru wyborczego, który miał miejsce osiem tygodni temu, nic nie zostało zrobione, co go niezwykle frustruje. Tymczasem Junior, pełniący obowiązki przewodniczącego klasy, musi poradzić sobie z pozbawionym praw obywatelskich ciałem uczniowskim. Gdy zostaje poproszony o wygłoszenie w szkole mowy Martina Luthera Kinga Jr., zatytułowanej „Mam marzenie”, Tatko uczy go, że w jej treści kryje się więcej niż jego wnukowi się wydawało.

 • 13

  Buntownik Dre

  +

  Bow przekonuje zazdrosnego Dre do poddania się terapii, dzięki której jej mąż dowiaduje się, jak może radzić sobie z gniewem. Tymczasem Johan staje się dla dzieciaków trenerem życia.

 • 14

  Gra w imiona

  +

  Johnsonowie urządzają imprezę, podczas której zamierzają ujawnić płeć oczekiwanego przez nich dziecka. Dre jest bardzo podniecony, ponieważ nadeszła jego kolej, by nazwać noworodka. Decyduje się na znaczące kulturowo imię, za którym ani Bow ani Ruby nie przepadają. Tymczasem plan Zoey, by spędzić anty-walentynkowy dzień w towarzystwie swojej przyjaciółki spala na panewce, ponieważ Junior umawia się z Shelly na randkę.

 • 15

  Przetrwanie

  +

  Dre wraca do Compton, by wziąć udział w pogrzebie. Na miejscu spotyka swoją starą ekipę i zmaga się z wyrzutami sumienia w stosunku do przyjaciół, których za sobą pozostawił. Tymczasem Bow czuje się skrępowana, gdy Ruby zaczyna krytykować jej metody wychowawcze.

 • 16

  Jeden gniewny człowiek

  +

  Dre zostaje zmuszony do pełnienia roli ławnika po tym, jak Junior odpowiada na wezwanie, które zostało wyrzucone do kosza. Sprawa ma zostać szybko zamknięta. Gdy okazuje się jednak, że oskarżonym jest młody Afroamerykanin, Dre poczuwa się do obywatelskiego obowiązku, by zapewnić chłopakowi możliwość uczciwego procesu. Tymczasem Bow postanawia pozwolić dzieciakom na przeklinanie w domu, ponieważ w ten sposób bardziej się przed nią otwierają. Wkrótce jednak ona i Ruby żałują swojej decyzji.

 • 17

  My i nasze zabawki

  +

  Janine daje Diane na urodziny białą lalkę z serii Girlstory. Gdy Bow stara się ją wymienić na czarną, zaskakuje ją, jak niewiele istnieje opcji do wyboru. Dre narzeka na brak reprezentacji Afroamerykanów w mediach, po czym zdaje sobie sprawę, że sam jest uprzedzony. Tymczasem Ruby prosi Juniora, by został jej partnerem do gry w piki.

 • 18

  Urlop wychowawczy

  +

  Dre rozważa wzięcie urlopu wychowawczego po tym, jak zdaje sobie sprawę, że Zoey jest niezaprzeczalnie udanym dzieckiem, a ich więź rozwinęła się, gdy nie mając pracy, opiekował się nią po urodzeniu. Tymczasem Bow stara się ukryć swoją ciążę, by dostać awans, a Ruby przekonuje dzieciaki, że ich niania, Vivian, je okrada.

 • 19

  Raper

  +

  Dre cieszy się, że będzie tworzył kampanię z popularną gwiazdą rapu. Zaczyna jednak mieć wątpliwości, gdy jego żona i matka sugerują, że reklama polega za bardzo na stereotypach. Tymczasem Bow zdeterminowana jest, by rodzina przestała wciąż zamawiać jedzenie na wynos, po czym zdaje sobie sprawę, że jej bliscy są zbytnio przyzwyczajeni do jedzenia tego, na co mają ochotę.

 • 20

  Drugie dno

  +

  Do miasta przyjeżdża siostra Dre, Rhonda, a on czuje się trochę zazdrosny o jej bliskie relacje z Tatkiem. Rodzice nakłaniają Zoey do zabrania Juniora na szkolną imprezę. Jednak sprawy wymykają się spod kontroli. Tymczasem bliźniaki czują, że niedługo zostaną zapomniane, więc postanawiają żyć pełnią życia.

 • 21

  Siostra

  +

  Do miasta przyjeżdża siostra Bow, która właśnie brała udział w filmowaniu odcinka pewnego reality show. Obie kobiety mają ze sobą niewiele wspólnego. Tymczasem Zoey sugeruje, żeby Dre spędzał więcej czasu z Juniorem, ponieważ ona wyjeżdża na studia, a Jack i Diane postanawiają zmienić swój wizerunek.

 • 22

  Narzekania

  +

  Zoey dostaje się na kilka uczelni wyższych w kraju. Dre i Bow zaczynają się martwić oraz robią się sentymentalni. Powracają do rodzinnych wspomnień. Zastanawiają się także, jak wyglądać będzie ich życie bez ciągłej obecności córki w ich domu. Tatko zachęca bliźniaki, by przekonały Zoey do podjęcia studiów w mieście, które chciałyby odwiedzić.

 • 23

  Sztuki wyzwolone

  +

  Ze łzami w oczach, Dre odwozi Zoey do college’u na dwudniową orientację. Córka szybko zaprzyjaźnia się z Miriam, inną studentką pierwszego roku, po tym, jak obie po kryjomu opuszczają mającą zwiedzać kampus grupę. Dziewczyny oczarowane są spotkanym po drodze Aaronem, który prowadzi stoisko Zrzeszenia Czarnych Studentów w ramach targów klubów studenckich. Gdy Zoey dowiaduje się, że Dre nie dostarczył jej podania o akademik, składa wizytę rektorowi Schockowi i dziekanowi Parkerowi, by się za nią wstawili.

 • 24

  Komplikacje

  +

  Dre angażuje się w urządzenie imprezy z okazji narodzin dziecka i pragnie, by stała się ona dla wszystkich niezapomnianym wydarzeniem. Jednakże jego plany muszą zostać odłożone na później po tym, jak Bow wpada z bólem głowy na oddział ginekologiczno-położniczy i dowiaduje się, że doszło do komplikacji.