Czarno to widzę

1212

Perypetie rodzinne

Sezon 3
00:30

Opis

Dre ma świetną pracę, piękną żonę, czwórkę dzieci oraz dom na przedmieściu. Jednak czy odniesiony sukces nie sprawił, że jego czarna rodzina zapomniała o swoich korzeniach?

Odcinki

 • 1

  Rok przerwy

  +

  W premierowym odcinku piątej serii Junior oświadcza, że postanowił zrobić sobie rok przerwy, co nie podoba się jego rodzicom. Z kolei Jack i Diane zaczynają się zastanawiać, czy powinni nadal mieć wspólny pokój.

 • 2

  Nie bądź mi sąsiadem

  +

  Sąsiedzi postanawiają wynająć swój dom, co dla Johnsonów jest źródłem wielu problemów. Dre czerpie niespodziewaną radość ze zgłaszania każdego drobiazgu policji, ale w końcu czuje, że może dawać zły przykład Jackowi. Tymczasem Diane przeżywa pierwsze zauroczenie, a Bow chce jej w tym pomóc, lecz pozwala przejąć inicjatywę Zoey.

 • 3

  Śmiertelnie przerażeni

  +

  Bliźniaki rezygnują z rodzinnych przebrań na Halloween, obawiając się, że ucierpi na tym ich popularność w szkole. Dre i Bow postanawiają obronić dzieci przed dokuczaniem, urządzając najlepszy dom strachów i zapraszając ich całą klasę. Tymczasem Junior zaczyna spotykać się z członkinią chóru Ruby, która nie wie, jak na to zareagować.

 • 4

  Purpurowy deszcz

  +

  Rodzina jest zaskoczona, że Jack i Diane nie znają twórczości Prince'a. Wszyscy po kolei próbują wyjaśnić najmłodszym, jak wielki wpływ miała na ich życie jego muzyka.

 • 5

  Koniec żałoby

  +

  Alicia, mama Bow, odwiedza rodzinę pierwszy raz od śmierci swojego męża i wciąż mocno przeżywa żałobę po nim. Bow postanawia urządzić imprezę w hawajskim stylu z okazji rocznicy urodzin taty. Tymczasem w ten sam wieczór odbywa się walka MMA, na którą Mason zaprasza Diane.

 • 6

  Powstań, padnij

  +

  Junior spędza cały wolny czas w domu, więc Dre przyjmuje go na staż w swojej firmie. Chłopak jest w zszokowany, że ojciec puszcza mimo uszu obraźliwe rzeczy wypowiadane przez jego współpracowników. Tymczasem Bow pozwala Ruby zająć się Devantem po odejściu niani, ale kobieta nie potrafi zaakceptować zasad dyktowanych przez synową.

 • 7

  Przyjaźń bez korzyści

  +

  Bow zaprzyjaźnia się z osobą z pracy, a Dre stwierdza, że jego żonę wyraźnie ciągnie do ludzi z problemami. Tymczasem Junior zmienia pokój dzielony z Jackiem w siedzibę studenckiego bractwa, a Ruby i Diane łączą siły przeciwko nim.

 • 8

  Gwiazdka w kinie

  +

  Johnsonowie zgodnie z gwiazdkową tradycją idą do kina, ale nie mogą zdecydować się na wybór seansu. Dre chciałby obejrzeć ważny film o Rosie Parks, ale pozostali woleliby najnowszy przebój o superbohaterach. Junior zaczyna wstydzić się, że zrobił sobie rok przerwy, kiedy spotyka w kinie swoją byłą dziewczynę Megan.

 • 9

  Prywatna szkoła

  +

  Dre musi zabrać Jacka i Diane na biwak, czego wymaga od nich szkoła, ale jednocześnie szykuje plan, jak uciec stamtąd do luksusowego hotelu.

 • 10

  Czarni jak my

  +

  Bow i Dre są wściekli, że Diane nie została właściwie oświetlona na zdjęciu klasowym. Dziewczyna nie chce robić z tego powodu awantury, ale rodzice postanawiają uwrażliwić dyrekcję szkoły na różnice wynikające z koloru skóry. Tymczasem Junior stwierdza, że rasizm jest obecny także w jego rodzinie, co doprowadza do gorących sporów.

 • 11

  Nowa na przedmieściach

  +

  Kyra, nastoletnia kuzynka Drego, szuka mieszkania, więc Johnsonowie decydują się przyjąć ją pod swój dach. Okazuje się, że mają różne pomysły, jak pomóc jej dostosować się do życia na przedmieściach. Z kolei Jack i Diane próbują wyrobić sobie opinie o Kyrze na podstawie mediów społecznościowych.

 • 12

  Dziewczyny i chłopaki

  +

  Dre i Bow próbują się odnaleźć w czasach nowej polityki tożsamości oraz neutralności płciowej. Diane zgłasza się do szkolnego przedstawienia i otrzymuje główną rolę męską. Jej obiekt westchnień zaczyna jednak spotykać się z inną dziewczyną. Tymczasem walentynkowa randka Juniora idzie fatalnie, po tym jak ojciec i dziadek udzielili mu lekcji rycerskości.

 • 13

  Jaka praca, taki syn

  +

  Junior pracuje jako stażysta w firmie ojca i z czasem stara się wyrobić sobie pozycję. Kiedy jednak zgłasza swój pomysł podczas jednego ze spotkań, Dre natychmiast wskazuje mu miejsce w szeregu. Tymczasem Bow dowiaduje się od nauczycieli, że Kyra ma wyjątkowy talent do chemii, ale dziewczyna nie chce zmieniać szkoły na wyspecjalizowaną.

 • 14

  Miesiąc Afroamerykańskiej Historii

  +

  Dre nie może się pogodzić, że Jack i Diane odbierają powierzchowną edukację przy okazji Miesiąca Afroamerykańskiej Historii. Po rozmowie z ich nauczycielem zostaje zaproszony do wygłoszenia prelekcji na temat dziejów swoich przodków.

 • 15

  Zwykły dzieciak z Compton

  +

  Bow i Dre chcą wysłać Kyrę do prywatnej szkoły, ale kiedy ich zgłoszenie zostaje potraktowane jako akt dobroczynności, czują się urażeni. Tymczasem Junior chce zostać asystentem Josha w firmie swojego ojca.

 • 16

  Dosyć tego dobrego

  +

  Po tym jak nagle zjawia się dawno niewidziany ojciec Kyry i chce ją zabrać ze sobą do Houston, Bow i Dre próbują mu pokazać, jakie życie mogą jej zapewnić. Z kolei dzieciaki postanawiają zdobyć dla dziewczyny ostatniego hot doga z chilli.

 • 17

  Uczcie się nawzajem

  +

  Dre jest przekonany, że dzięki niemu w firmie zapanowała większa różnorodność, ale kiedy Junior mówi mu, że to Josh jest jego mentorem, mężczyzna traci panowanie nad sobą. Tymczasem Jack i Diane pokazują kolegom nagranie tańczącej Bow, która zostaje okrzyknięta seksowną mamuśką.

 • 18

  Andre Johnson: dobry człowiek

  +

  Planując urodziny Devantego, Bow stara się przestrzegać najnowszych zasad wychowywania dzieci, na co jednak nie chce pozwolić Dre. Junior przekonuje Jacka i Diane do większej dbałości o środowisko, a ich pierwszym zadaniem jest zmiana złych nawyków Ruby.

 • 19

  Pod wpływem

  +

  Jack przechodzi fazę eksperymentowania i pakuje się w kłopoty, więc Dre towarzyszy bliźniakom podczas szkolnej zabawy, żeby mieć syna na oku. Z kolei Junior kłóci się ze swoją dziewczyną, która zarzuca mu, że poświęca zbyt wiele czasu na opiekę nad Devantem.

 • 20

  Spokój na dzielni

  +

  Ciocia Rhonda zabiera Jacka i Diane do części miasta, w której mieszka i stwierdza, że jej bratanek i bratanica wstydzą się swoich korzeni. Razem z Drem próbują im pokazać w miejscowym barze wyjątkowy charakter czarnej dzielnicy. Tymczasem Bow zostaje uznana w pracy za „biurową mamusię”, a Junior pomaga jej pozbyć się tej etykietki.

 • 21

  Dre w świetle jupiterów

  +

  Dre cieszy się, kiedy Jack zostaje przyjęty do szkolnej drużyny futbolowej, mimo że Bow jest temu przeciwna. Z kolei Diane prosi, żeby Junior zawiózł ją na pierwszą prawdziwą randkę z Jalenem, ale starszy brat zdaje się nie wiedzieć, kiedy przychodzi na niego pora.

 • 22

  Historia Bow

  +

  Wszyscy są ciekawi nietypowego dzieciństwa Bow. Cofamy się do czasów, kiedy jako dwunastolatka mieszkała z bliskimi w komunie. Po jej rozbiciu rodzina przeniosła się na przedmieścia, gdzie z trudem próbowała przywyknąć do normalnego życia. Mieszana rasowo tożsamość dzieciaków także nie pomagała im w odnalezieniu się w nowej szkole.

 • 23

  Na pustyni

  +

  Dre martwi się o Jacka i Diane, którzy mają spędzić weekend z rodziną przyjaciół na pustyni. Z kolei dziadek Juniora pomaga mu umówić się na randkę i jest zmuszony przemyśleć swoje podejście do kobiet.

 • 24

  Względnie dojrzały mężczyzna

  +

  Junior otrzymuje propozycję wymarzonej pracy dla zespołu Migos, ale Dre i Bow próbują go przekonać do powrotu na studia i zdobycie dyplomu.