Czarno to widzę

1212

Perypetie rodzinne

Sezon 3
00:30

Opis

Dre ma świetną pracę, piękną żonę, czwórkę dzieci oraz dom na przedmieściu. Jednak czy odniesiony sukces nie sprawił, że jego czarna rodzina zapomniała o swoich korzeniach?

Odcinki

 • 1

  Dzień Wolności

  +

  Rodzina bierze udział w szkolnym występie z okazji Dnia Kolumba. Dre jest zaniepokojony szeregiem nieścisłości, które zauważa w treści przedstawienia. Postanawia zwrócić się do Aloe Blacca, by ten pomógł mu w stworzeniu wpadającej w ucho piosenki. Jej celem ma być podniesienie świadomości w kwestii pewnego afroamerykańskiego święta.

 • 2

  Matka natura

  +

  Bow czuje się przytłoczona nadmiarem obowiązków po urodzeniu Devante, po czym dowiaduje się, że cierpi na depresję poporodową. Dre nakłania ją do skorzystania z pomocy specjalisty i staje u jej boku, by wesprzeć ją w trudnych chwilach. Tymczasem dzieciaki przystosowują dom do obecności dzidziusia, pomagając w ten sposób rodzicom.

 • 3

  Oszustwo

  +

  Ruby zostaje oszukana. Dre martwi się o matkę. Obawia się również, że nie jest tak bystra jak kiedyś. Tymczasem Aaron, przyjaciel Zoey, pojawia się z wizytą. Diane natychmiast się w nim zadurza.

 • 4

  Wieczór gier

  +

  Dre zaprasza wszystkich bliskich do wspólnego spędzenia hałaśliwego, rodzinnego wieczoru gier towarzyskich. Rywalizacja okazuje się bardzo zacięta. W miarę upływu czasu tworzą się sojusze, a niektórzy znajdują się u granic wytrzymałości. Tymczasem Bow stawia sprawę jasno w kwestii tego, co myśli na temat Megan, dziewczyny Juniora.

 • 5

  Szkoła publiczna

  +

  Wypadek w szkole sprawia, że przyszłość Juniora w jego ukochanej, prywatnej szkole jest zagrożona.

 • 6

  Pierwszy i ostatni

  +

  Diane przeżywa wielkie życiowe wydarzenie na swojej drodze do kobiecości, podczas którego wspiera ją cała rodzina. Tymczasem Dre obawia się, że nie będzie już w stanie pokonać Juniora w koszykówce, więc przed grą z synem poddaje go wojnie psychologicznej.

 • 7

  Nie karmić zwierząt

  +

  Bow utrzymuje kontakt z odsiadującym wyrok bratem Dre, Omarem. Wkrótce okazuje się, że krewny ma zostać zwolniony z zakładu karnego, co wywołuje rodzinną debatę na temat jego przyszłości. Tymczasem Ruby wygaduje się dzieciom, że również ma na swoim koncie pobyt w więzieniu, a one namawiają babcię, by opowiedziała im więcej sekretów ze swojej przeszłości.

 • 8

  Dobroczynność

  +

  Dre zostaje wyznaczony do zorganizowania nowej kampanii charytatywnej swojej firmy, której celem jest pokazywanie ludziom, w jaki sposób mogą wspierać swoje społeczności. Bow doradza Dre, że w okazywaniu wdzięczności jest coś więcej niż tylko wypisywanie czeków, więc ten postanawia podarować swoje ubrania znajdującym się w potrzebie mężczyznom. Tymczasem Junior nie zdaje egzaminu na prawo jazdy. Ruby proponuje zabrać wnuka i bliźniaki na wycieczkę do muzeum.

 • 9

  Cukrzyca

  +

  U Dre zostaje zdiagnozowana cukrzyca typu drugiego. Po rozmowie z Tatkiem, mężczyzna postanawia sam się wyleczyć. Podczas świątecznej imprezy w firmie Stevens & Lido sprawy stają na ostrzu noża. Tymczasem Jack jest przekonany, że dzidziuś Devante go nienawidzi, więc prosi o pomoc Juniora i Diane.

 • 10

  Pracująca dziewczyna

  +

  Po urlopie macierzyńskim, Bow ma trudności z przyzwyczajeniem się do chodzenia do pracy. Tymczasem Ruby pokazuje bliźniakom, w jaki sposób się wymigać od prac domowych.

 • 11

  Spadek

  +

  Przyjeżdża Rhonda, siostra Dre. Ruby rozmawia z obojgiem dzieci na temat swojego spadku. Tymczasem siostra Bow, Santamonica, pojawia się również z wizytą i zatrudnia Juniora w charakterze swojego asystenta.

 • 12

  Bow już wie

  +

  Dre zostaje wyznaczony do poprowadzenia części kampanii reklamowej, która skupia się na „Pogawędce” czyli rozmowach afroamerykańskich rodziców ze swoimi dziećmi na temat uprzedzeń rasowych. Tymczasem Bow dołącza do internetowej grupy kobiet, mogąc odtąd liczyć na porady i wsparcie nowych koleżanek.

 • 13

  Kobieta domowa

  +

  Po tym, jak Bow postanawia zwolnić się z pracy, zmieniają się rutynowe, codzienne zwyczaje wszystkich domowników. Tymczasem Junior, odpowiedzialny za odwożenie rodzeństwa do szkoły, zaczyna nawiązywać więź z Diane.

 • 14

  Śpij dziecinko, śpij

  +

  Dre dyżuruje przez całą noc przy dzidziusiu. Na zewnątrz rozpętuje się burza i nikt w całym domu nie może spać. Ponieważ Devante wciąż płacze, Dre postanawia poczytać mu bajkę. Gdy to nie działa, odrzuca książkę na bok i zaczyna opowiadać własną historię na temat obecnego stanu kraju, w sposób zrozumiały dla niemowlaka.

 • 15

  Białe śniadanie

  +

  Jack i Diane pakują się w szkole w kłopoty. Dre i Bow muszą zastanowić się, w jaki sposób zrównoważyć dyscyplinę i wsparcie, by ich dzieci nie obawiały się autorytetu, ani nie czuły, że należy im się specjalne traktowanie. Tymczasem Ruby wydaje się, że nauczycielka hiszpańskiego Juniora z nim flirtuje. On natomiast dochodzi do wniosku, że dziewczyny w jego szkole zaczynają zwracać na niego uwagę.

 • 16

  Szacunek

  +

  Dre i Bow muszą zmierzyć się z własnymi uprzedzeniami odnośnie płci po tym, jak dowiadują się, że Junior i Zoey uprawiają seks. Tymczasem Ruby czuje się dotknięta na wieść, że Jack i Diane przesiadują po szkole z babcią kolegi.

 • 17

  Kiedyś było inaczej

  +

  Dre niechętnie pomaga Juniorowi w zaplanowaniu 65. urodzin Tatka, po czym zaczyna postrzegać przeszłość swojego ojca w całkiem nowym świetle. Tymczasem Bow postanawia przez cały rok zgadzać się na wszystko, więc Jack i Diane natychmiast to wykorzystują.

 • 18

  Gwiazda Polarna

  +

  Obie rodziny Dre i Bow przyjeżdżają z wizytą na Wielkanoc i muszą się nauczyć, jak polubić swoje różne kuchnie. Tymczasem Junior stara się zorganizować wielkanocne polowanie na jajka, ale Jack i Diane udają, że nie są zainteresowani, by zrobić wrażenie na swoich fajniejszych kuzynach.

 • 19

  Czarna matematyka

  +

  Junior zostaje przyjęty zarówno na Uniwersytet Howarda, jak i Stanforda. Dre stara się go przekonać, by studiował w jego macierzystej uczelni. Tymczasem Jack postanawia zostać komikiem, a Ruby chce zarządzać jego karierą, co skłania Diane do walki o zwrócenie na siebie uwagi.

 • 20

  Pięćdziesiąt trzy procent

  +

  Dre i Bow kłócą się ze sobą bardziej niż zwykle. Wracają więc do swojego terapeuty, który sugeruje, żeby znaleźli czas na nocną randkę. Tymczasem Jack i Diane postanawiają wykorzystać na różne sposoby dmuchany zamek, który pozostawiono po imprezie z okazji pierwszych urodzin Devante.

 • 22

  Smutne Walentynki

  +

  W domu Johnsonów, wykonawca ma dokonać przebudowy kuchni. Stosunki między małżonkami są bardzo napięte, co pokazuje, jak bardzo się od siebie oddalili. Dre wspomina dobre czasy w swoim związku z Bow.

 • 23

  +

 • 24

  +