Miszmasz

1212
© Disney. All rights reserved
Miszmasz

Opis

Serial oparty na wspomnieniach dr Ranii Barris, żony twórcy serialu Kenyi Barrisa, opowiada o dzieciństwie Rainbow Johnson, wychowującej się w mieszanej rasowo rodzinie w latach 80. Kiedy jej rodzice podejmują decyzję o wyprowadzce z komuny hipisów na przedmieścia, wszyscy stają przed dylematem: czy powinni się dostosować czy zachować swoją prawdziwą tożsamość.

Odcinki

Sezon 1
 • 1

  Jak zostałam Bow

  +

  Paul i Alicia Johnsonowie, wyprowadzają się z komuny hipisów na przedmieścia z myślą o przyszłości dzieci. Zmagają się z trudami nowego życia, a ich córka Bow z resztą rodzeństwa próbują się odnaleźć w publicznej szkole, gdzie nie są uważani ani za czarnych ani za białych. Doświadczenia rodziny obrazują wyzwania, związane z określeniem przez nich własnej tożsamości.

 • 2

  Wojownik

  +

  Dla Rainbow i Alicii odnalezienie się w szkole i pracy nie jest łatwe, ale zajmujący się domem Paul, który stara się każdego dnia zmieniać świat na lepsze, jeszcze bardziej im to wyzwanie utrudnia.

 • 3

  Włosy

  +

  Kiedy Rainbow słyszy w szkole, że ma zadbać o fryzurę przed sesją zdjęć klasowych, zaczyna się przejmować swoim wyglądem i ma problem z jego zaakceptowaniem. Tymczasem Johan i Santamonica przeżywają własne trudności związane z tożsamością, a krążące wokół tematu włosów.

 • 4

  Miłość to bitwa

  +

  Rainbow ma przygotować do szkoły pracę na temat swoich korzeni. Odkrywa przy tym, że historia przodków ze strony mamy jest o wiele bardziej skomplikowana niż w przypadku rodziny taty. Tymczasem Johan próbuje pogodzić swoją nową fascynację hokejem na lodzie z modami panującymi wśród rówieśników.

 • 5

  Tylko taniec jej w głowie

  +

  Dzieci Johnsonów idą na pierwszą szkolną potańcówkę, ale zanim Bow zostanie królową parkietu, musi wziąć pod uwagę reperkusje towarzyskie związane z tym, kogo przyprowadzi jako partnera. Johan znajduje idealny strój na imprezę i odkrywa w sobie zainteresowanie modą, a Santamonica spędza więcej czasu z Harrisonem.

 • 6

  Dziewczyny chcą się bawić

  +

  Popularne w szkole dziewczyny zapraszają Rainbow do wspólnego przebrania się na Halloween, proponując jej rolę Tootie z serialu „The Facts of Life”. Dziewczyna liczy, że w końcu wkupi się w towarzystwo, ale Denise inaczej postrzega tę sytuację. Tymczasem Alicia nie chce, żeby dzieci chodziły zbierać cukierki, po tym jak Harrison i jego znajomi straszą ją możliwymi zagrożeniami.

 • 7

  Szpan

  +

  Dzieciaki cieszą się, że poznają bliżej dziadka, kiedy Harrison zaprasza rodzinę do swojego klubu golfowego. Choć Paul uważa to za zły pomysł, zostaje przegłosowany. Tymczasem Alicia próbuje dobrze zaprezentować się w klubie, ale kończy się to sprzeczką z Denise, która zarzuca jej fałsz.

 • 8

  Dziwna nauka

  +

  Rainbow traci pasję wobec nauki, kiedy dowiaduje się od rówieśników, że to nuda. Podczas szkolnego Dnia Karier, udaje zainteresowanie dziennikarstwem, ale dowiaduje się, że miejscowa reporterka, biorąca udział w targach, też coś ukrywa. Tymczasem Harrison próbuje dopracować zeznania Denise, która chce być tylko sobą, a Santamonica walczy o uwagę, kiedy Johan doznaje kontuzji.

 • 9

  Nie truj, tato

  +

  Paul nie chce zgodzić się na udział Rainbow i Santamoniki w konkursie piękności. Tymczasem Johan jest wyśmiewany z powodu jego płaczu po turnieju sztuk walki, a Alicia i Harrison próbują znaleźć sposób, w jaki mógłby się odegrać.

 • 10

  Idą święta

  +

  Alicia i Paul próbują utrzymać swoje tradycje z komuny związane z zimowym przesileniem, ale ich rodzice chcą urządzić dla rodziny bardziej tradycyjne Boże Narodzenie. Tymczasem tata Alicii, Lynwood, rywalizuje z Harrisonem o to, kto jest ulubionym dziadkiem dzieciaków.

 • 11

  Gołębi płacz

  +

  Rainbow i jej rodzina przeżywają katastrofę Challengera na różne sposoby. Denise dochodzi do wniosku, że życie jest zbyt krótkie i postanawia naprawić wszystkie swoje błędy, a popełniła ich naprawdę sporo.

 • 12

  Śliska sprawa

  +

  Rainbow postanawia walczyć ze stereotypami w szkole, po tym jak odczuwa w drużynie lekkoatletycznej, że jest oceniana tylko ze względu na swój kolor skóry. Tymczasem Alicia i Paul sami zmagają się z uprzedzeniami, a Santamonica stara się być na tyle fajna, żeby móc spędzać czas ze znajomymi Rainbow.

 • 13

  Duma

  +

  Z okazji pierwszego ogólnokrajowego Dnia Martina Luthera Kinga, Paul ma się podzielić z całą szkołą swoimi wspomnieniami na jego temat. Johan i Santamonica boją się, że ojciec narobi im wstydu, czego nie rozumie Rainbow. Tymczasem Alicia przekonuje Harrisona do poprowadzenia sprawy pro publico bono, ale gdy wybiera on partyjkę golfa, Denise musi interweniować.

 • 14

  Prawdziwa twarz

  +

  Paul jest zaskoczony, kiedy jego matka niespodziewanie postanawia wpaść na 13. urodziny Rainbow i wkrótce dowiaduje się, czemu został przez nią porzucony. Tymczasem dziewczyna uważa tę okazję za przełomową i życzy sobie dużego przyjęcia, a Alicia chce pomóc córce nadrobić wszystkie sytuacje, które ominęły ją przez życie w komunie.

 • 15

  Czarujący pan

  +

  Rainbow nie może się doczekać pierwszej prawdziwej randki z Bryce'em w Walentynki, ale kiedy słyszy od znajomych o związanych z tym zasadach i oczekiwaniach, zaczyna się denerwować. Alicia ma wątpliwości względem chłopaka i zaprasza jego rodziców na kolację, żeby o wszystko ich wypytać, a Paul zaczyna kłócić się z ojcem Bryce'a o politykę.

 • 16

  Ciężko zarobiona forsa

  +

  Alicia otrzymuje premię po wygraniu ważnej sprawy i chce kupić sobie porządny samochód, ale wychowana w oszczędności Denise przekonuje ją, żeby wybrała dwa tańsze auta, w tym jedno dla niej. Tymczasem Paul próbuje nauczyć Rainbow, Johana i Santamonicę, jaką wartość mają pieniądze.

 • 17

  Witajcie, żegnajcie

  +

  Johnsonowie witają nowych afroamerykańskich sąsiadów na ich osiedlu zdominowanym przez białe rodziny. Santamonica nie dogaduje się z ich córką, aż ta zachowuje się wobec niej niegrzecznie. Tymczasem Rainbow cieszy się z powodu pierwszego miesiąca związku z Bryce'em, ale on ma dla niej przykre wieści.

 • 18

  Rodzice nic nie rozumieją

  +

  Rainbow kłóci się z rodzicami na temat swojego zainteresowania muzyką rap. Z kolei Harrison zabiera Denise na bankiet charytatywny, żeby pomóc jej zrozumieć, że zasługuje na lepszych mężczyzn niż ci, których wybiera na partnerów.

 • 19

  Lekarza!

  +

  Przyjaciółka Rainbow zaraża się mononukleozą, czyli chorobą pocałunków. Dziewczyna udziela jej pomocy i zaczyna interesować się medycyną. Alicia okłamuje Paula w sprawie szczepień na grypę, a kiedy Denise zaczyna chorować, wychodzi na jaw ich niechęć do lekarzy. Z kolei Johan i Santamonica przenoszą się do Harrisona na czas choroby cioci i są zachwyceni jego luksusowym życiem.

 • 20

  Wściekłe psy

  +

  Alicia i Paul próbują zniechęcić Johana, który zamierza wybrać się na obóz policyjny i rozważa dla siebie taką ścieżkę kariery. Tymczasem Rainbow pierwszy raz zostaje przyjęta do szkolnego patrolu bezpieczeństwa i odkrywa, że wielka władza oznacza wielką odpowiedzialność.

 • 21

  Nic nas nie powstrzyma

  +

  Kiedy Rainbow dowiaduje się, że naukowcy przewidują zniknięcie warstwy ozonowej w ciągu 20 lat, zgłasza pomysł organizacji w szkole Dnia Ziemi, chcąc doprowadzić do zmiany postaw. Ku jej zaskoczeniu spotyka się z oporem, więc bierze sprawy we własne ręce, żeby zawalczyć o słuszny cel.

 • 22

  Krok za krokiem

  +

  Dzieciaki spotykają w okolicy bezdomnego mężczyznę, a Paul i Alicia próbują przeprowadzić z nimi szczerą rozmowę na temat tego problemu. W efekcie Rainbow i jej ojciec postanawiają uruchomić w szkole jadłodajnię dla potrzebujących. Z kolei Denise ma nowego chłopaka, a Alicia uważa, że w ogóle do siebie nie pasują.

 • 23

  Wszystko masz

  +

  W finale sezonu Alicia i Paul otrzymują ofertę pracy przy kampanii prezydenckiej Jessego Jacksona, ale jej kancelaria prawna wychodzi z kuszącą kontrpropozycją. Rainbow ma problem z określeniem swojej tożsamości jako mieszanej, kiedy w otrzymanym formularzu ma do wyboru tylko „czarną” i „białą”.