Nie ma mowy

AllAll

Nowy serial #wymiata!

Sezon 1
00:30

Opis

Maya DiMeo to mama z poczuciem misji, gotowa zrobić wszystko dla swojego męża i dzieci, w tym najstarszego syna, który cierpi na dziecięce porażenie mózgowe.

Odcinki

Sezon 1
 • 1

  Przeprowadzka

  +

  Maya DiMeo to mama z poczuciem misji, która zrobi wszystko dla swojego męża, Jimmy’ego, oraz dzieciaków Raya, Dylan i JJ’a, jej najstarszego syna, który cierpi na dziecięce porażenie mózgowe, przez co nie może mówić. Z tego powodu po raz kolejny przeprowadziła rodzinę do nowego domu i szkoły (szósty raz w ciągu dwóch lat) oraz w końcu znalazła klasę z pełnoetatową osobą do pomocy, która może służyć za głos JJ’a. Reszta rodziny niekoniecznie się z nią zgadza, więc Maya musi wykorzystać swoją moc przekonywania, by przekabacić ich na swoją stronę. Jednakże pełen katastrof pierwszy dzień w nowym miejscu sprawia, że zaczyna mieć wątpliwości.

 • 2

  Nowy pomocnik

  +

  Kenneth rozpoczyna pracę jako pomocnik JJ’a. Maya nie jest pewna, czy mężczyzna jest w stanie poradzić sobie z potrzebami syna. JJ jednak wie, że podjął właściwą decyzję, szczególnie po tym, jak Kenneth tworzy mu nowy wizerunek i pomaga w nawiązaniu kontaktu z dziewczynami. Przegapiona wizyta u terapeuty może zagrozić jego zatrudnieniu, ale JJ nie zamierza poddawać się bez walki. Tymczasem Jimmy uczy Dylan sztuki zaniżania oczekiwań w związku z tym, jak rodzina chce być postrzegana przez swoich sąsiadów.

 • 3

  Ognisko

  +

  Z pomocą Kennetha, JJ zaprzyjaźnia się z fajnymi dzieciakami i bierze udział w odwiecznej tradycji robienia kawałów rywalizującej szkole. Chłopiec jednak czuje się zawiedziony, gdy nie może towarzyszyć swoim przyjaciołom podczas ogniska, ponieważ dostęp do miejsca jest nieprzystosowany dla osób niepełnosprawnych. Maya poczuwa się do podjęcia koniecznych kroków, co tylko bardziej alienuje jej syna. Tymczasem Ray zmaga się z ciągłym zagraceniem domu, a Dylan czuje się niemile zaskoczona, gdy Kenneth bezceremonialnie wytyka jej prawdziwy powód, dla którego jest taką gorliwą biegaczką.

 • 4

  Inspiracje

  +

  Podczas wspólnego odkrywania miasta, JJ i Kenneth zdają sobie sprawę, że stanowią inspirację dla innych ludzi. Obaj igrają z losem, dostając jedzenie za darmo oraz wstęp na mecze baseballa. Wkrótce sprawy zaczynają wymykać im się z rąk. Tymczasem biorąc pod uwagę, że rodzina zwykle nie jest w stanie nic zrobić bez martwienia się o dostęp na wózku inwalidzkim, Dylan i Ray przekonują Mayę, by zabrała ich na paintballa podczas nieobecności JJ’a. Czy jednak mama będzie w stanie dobrze się bawić bez najstarszego syna?

 • 5

  Halloween

  +

  Jimmy denerwuje się, że dzieciaki nie chcą już podtrzymywać rodzinnej tradycji przebierania się z okazji Halloween. Maya stara się podnieść go na duchu, pozwalając mu robić to, co kocha, czyli wykreślanie z rodzinnej listy rzeczy, które straciły ważność. Tymczasem Ray angażuje Dylan do pomocy w udekorowaniu nawiedzonego domu w szkole. Kenneth boi się, że straci pracę po tym, jak JJ upija się podczas imprezy. Pomimo, iż Maya jest wściekła, cieszy się, że jej syn ma „normalne” życie.

 • 6

  Randka?

  +

  JJ poznaje w szkole nową dziewczynę, która jest gimnastyczką po wypadku i musi nauczyć się przystosowania do szkolnego życia w wózku inwalidzkim. Chłopak daje jej instrukcje, po czym się w niej zadurza. Gdzie indziej, Ray stara się zachować twarz, twierdząc, iż zdjęcie własnego sutka w jego komórce to „seksemes” od jego „dziewczyny”. Jego plan sprawia, iż staje się bohaterem w oczach szkolnych kolegów, ale równie szybko obraca się przeciwko niemu. Tymczasem Jimmy uczy Dylan, w jaki sposób radzić sobie ze stresem.

 • 7

  Dzień Dziękczynienia

  +

  Plan rodziny DiMeo, mający na celu uniknięcie kolejnego, okropnego Święta Dziękczynienia w towarzystwie brata Jimmy’ego i jego bliskich obraca się przeciwko nim, gdy krewni wpraszają się do nich, by wspólnie świętować. Podczas gdy Kenneth i Ray partaczą indyka, reszta rodziny tworzy grę, polegającą na odfajkowywaniu różnych denerwujących rzeczy, z których znani są jej członkowie. Gdy Jimmy i jego brat postanawiają przenieść swoją rywalizację na ulicę, DiMeo odkrywają, że rodzina Billy’ego wcale nie jest tak idealna, jak się wydaje.

 • 8

  Niepunktualni

  +

  Maya angażuje rodzinę do pomocy JJ’owi w podrywaniu dziewczyny w szkole, co przynosi odwrotny skutek, gdy ten wyraża Claire swoje uczucia i nie zostają one odwzajemnione. Sfrustrowany chroniczną opieszałością swoich bliskich, Ray nalega, by członkowie rodziny zaczęli praktykować docieranie do szkoły na czas, ponieważ on nie chce spóźnić się na nadchodzącą w najbliższy weekend klasową wycieczkę.

 • 9

  Hokej

  +

  Kierowany impulsem, JJ chce dołączyć do drużyny hokejowej, która w całości składa się z ludzi niepełnosprawnych. Jimmy’emu się jednak ten pomysł nieszczególnie podoba i uważa go za zbyt niebezpieczny dla syna. Tymczasem Maya wraz z Kennethem biorą udział w zajęciach z udzielania pierwszej pomocy, gdzie ona na własne oczy widzi jaką on cieszy się popularnością. Kobieta zaczyna zdawać sobie sprawę, iż musi być dla niego milsza, aby utrzymać go w roli pomocnika JJ’a.

 • 10

  Chór

  +

  Zbliża się okres Bożego Narodzenia. Maya zaskakuje wszystkich swoim na nowo odkrytym, świątecznym nastrojem. Jednakże jej dobre samopoczucie zostaje wystawione na próbę, gdy zostaje skradziony rodzinny van wraz z wszystkimi świątecznymi prezentami. Martwiąc się, że nie dostanie się do college’u, Ray usiłuje wzmocnić swoje CV. Chłopiec zapisuje się do szkolnego chóru, w którym zostaje postrzeganym z zazdrością solistą. Gdy zostaje zatrudniona nowa, bardzo atrakcyjna nauczycielka muzyki, JJ postanawia dołączyć do brata i przejmuje jego solówkę. Gdy wszystko wygląda niewesoło, rodzinę zaskakuje ich własny, świąteczny cud.

 • 11

  Wycieczka

  +

  Rodzina wybiera się na coroczną, organizowaną na poczekaniu wycieczkę. Okazuje się jednak, że Ray ma inne plany. Maya jest wściekła po tym, jak odkrywa, o co naprawdę chodzi. Jednakże jej zawziętość okazuje się pomocna, gdy trzeba przejąć kontrolę w sytuacji awaryjnej związanej z wyrostkiem robaczkowym Raya. Tymczasem Jimmy usiłuje podtrzymać tradycję niewydawania pieniędzy podczas wakacji, natomiast Dylan robi się niespokojna po wizycie u wróżki. Z powrotem w domu, Kenneth ma problem ze znalezieniem się w szkole podczas nieobecności JJ’a.

 • 12

  Bohater

  +

  Chcąc przekabacić na swoją stronę agentkę ubezpieczeniową i tym samym zaspokoić wszystkie potrzeby JJ’a, DiMeo przekonują Dylan do trudnych poświęceń podczas jej zawodów biegowych. Tymczasem Ray bierze udział w konkursie na napisanie eseju i chce potraktować brata jako źródło swojej inspiracji. Ten odrzuca jego pomysł. Jednak gdy inny uczeń bezceremonialnie wykorzystuje w ten sam sposób JJ’a, obaj bracia łączą siły, by przechytrzyć konkurencję.

 • 13

  Chorobowe

  +

  Gdy Maya się rozchorowuje, jej mąż zostaje zmuszony do przejęcia jej maminych obowiązków. Dylan musi zastąpić Kennetha, gdy ten również się przeziębia. Jimmy radzi sobie zadziwiająco dobrze, ale stara się to ukryć przed żoną, by nie zranić jej uczuć. Tymczasem JJ stara się chronić siostrę przed chłopakiem, którym ona się interesuje. Pomimo szerzącej się choroby, rodzina jest w stanie połączyć siły i pomaga przez całą noc Reyowi w ukończeniu jego szkolnego projektu.

 • 14

  Walentynki

  +

  Maya usiłuje dać Jimmy’emu prezent z okazji Walentynek, z pomocą jego dawnej współlokatorki i jej byłego narzeczonego. Ray jest w euforii, gdy okazuje się, że ma tajemniczą wielbicielkę. Czy dowie się, kim ona jest? Tymczasem JJ zajmuje się dystrybucją słodyczy z życzeniami, co okazuje się dużym wyzwaniem dla niego i Kennetha.

 • 15

  Klub

  +

  JJ wdaje się w sprzeczkę z Kennethem z powodu wspólnie spędzanego przez nich czasu. Dylan postanawia zastawić na nich pułapkę, by się w końcu pogodzili. Tymczasem rodzinie nadarza się okazja, by na tydzień zostać członkami elitarnego klubu. Ray widzi w tym szansę na przebywanie w wyższych sferach, podczas gdy Maya korzysta z możliwości spędzenia wspólnego czasu z synem.

 • 16

  Oscarowa impreza

  +

  DiMeo urządzają doroczną imprezę z okazji rozdania Oscarów wraz z innymi rodzinami, które mają dzieci wymagające specjalnej troski. Maya czuje się zagrożona przez nową mamę o imieniu Becca. Kobieta wydaje się trochę zbyt idealna. Tymczasem Jimmy zachęca ojców biorących udział w imprezie do wyluzowania się, podczas gdy Ray stara się zrobić dobre wrażenie na dziewczynie, udając kogoś, kim nie jest.

 • 17

  Niespodzianka!

  +

  Dylan prosi matkę, by nie urządzała jej w tym roku przyjęcia z okazji urodzin. Maya jednak organizuje dla niej niesamowitą imprezę niespodziankę i wkrótce dowiaduje się, jaki jest prawdziwy powód, dla którego jej córka nie chciała świętować. Gdzie indziej, Rayowi zostaje wyznaczone zadanie pilnowania JJ’a. Chłopak wpada w panikę, gdy jego brat postanawia uwolnić się od niego w galerii handlowej, by kupić Dylan prezent urodzinowy. Jimmy i Kenneth mają problem ze znalezieniem czegokolwiek, co mają ze sobą wspólnego.

 • 18

  Wgniecenie

  +

  Na parkingu przed supermarketem, Maya rzekomo powoduje wgniecenie w sąsiadującym samochodzie. Ray za plecami matki pozostawia właścicielowi wiadomość, zwracając się przeciwko własnej rodzinie. Chcąc wywiązać się z danej córce obietnicy, Jimmy, w towarzystwie Dylan, wyrusza na poszukiwania chodliwego towaru na tyłach sklepu. JJ daje lekcję niegrzecznemu klientowi. Pracujący w weekendy Kenneth, ukrywa swoje dodatkowe zajęcie przed rodziną DiMeo.

 • 19

  Oszust

  +

  Maya i Kenneth pracują razem nad morale JJ’a po tym, jak chłopak oszukuje podczas szkolnego egzaminu. Tymczasem Ray daje się wciągnąć w piramidę sprzedażową. Po tym, jak Jimmy musi go wykupić i daje mu ważną lekcję, ujawniony zostaje powód, dla którego chłopiec chciał szybko zarobić pieniądze.

 • 20

  Uciekinier

  +

  Maya dowiaduje się, że JJ usiłował uciec. Teraz z determinacją stara się mu pomóc w zakończeniu zadania i potraktować go jak pełnosprawną osobę. Jednakże postępowanie matki irytuje JJ’a, który tęskni za niezależnością. Tymczasem pod nieobecność żony, Jimmy ma problem z przeprowadzaniem trudnych rozmów z dziećmi. Dylan stara się nakłonić Kennetha do powrotu do dni chwały, gdy ten był szkolną gwiazdą sportu.

 • 21

  Szkolny bal

  +

  Nadchodzi wieczór szkolnego balu, na który wybiera się cała trójka dzieciaków DiMeo. Maya i Jimmy mają rzadką okazję do spędzenia czasu we dwoje. Kenneth jest zszokowany, gdy dowiaduje się, że jego pracodawcy lubią wykorzystywać wolny czas na wyciąganie starych kłótni, które dusili w sobie lub zignorowali w przeszłości. Tymczasem Rayowi wydaje się, że w końcu będzie mógł po raz pierwszy całować się z dziewczyną, a ostrożny JJ zbliża się do kogoś, kto ma dość bycia w centrum uwagi podczas szkolnych uroczystości.

 • 22

  May i Jay

  +

  Zbliża się koniec roku szkolnego. Maya cieszy się na możliwość spędzenia lata w towarzystwie JJ’a. Jednak jej syn i Kenneth mają inne plany. Tymczasem Jimmy zostaje potraktowany w specjalny sposób, gdy się tego najmniej spodziewa. Dylan czuje, że jej miejsce w rodzinie jest zagrożone.

 • 23

  Obóz

  +

  Rodzina przygotowuje się do wyjazdu na obóz JJ’a. Mayę czeka na lotnisku niespodzianka. Ray uważa lato za okazję do wymyślenia siebie na nowo. Jimmy i Dylan postanawiają wykorzystać ten czas na utrwalanie więzi pomiędzy ojcem i córką.