Prawomocny

1212

Zapowiedź - Prawomocny - Sezon 1

Sezon 1
00:15

Opis

Aktor (Rob Lowe) znany z roli prawnika w przebojowym serialu telewizyjnym, powraca w rodzinne strony i rozpoczyna pracę w rodzinnej kancelarii.

Wideo

Odcinki

Sezon 1
 • 1

  Prawdziwe życie

  +

  Po tym, jak przebojowy serial prawniczy, w którym gra główną rolę, zostaje zdjęty z anteny, Dean Sanderson przeprowadza się z powrotem do rodzinnego domu i postanawia razem z bratem pracować w rodzinnej kancelarii prawnej – pomimo faktu, iż nie posiada dyplomu, ani licencji zezwalającej na wykonywanie zawodu, jak również żadnego doświadczenia na prawdziwej sali sądowej.

 • 2

  Upadek bohatera

  +

  Po zakończeniu ekscytującego i zwycięskiego procesu przeciwko panu Krantzowi, kancelaria Sanderson & Yao zostaje zasypana nowymi sprawami. Dean, w typowy dla siebie sposób chce, by prawnicy wybrali kolejną dużą sprawę. Stewart się z nim nie zgadza, ale zdaje sobie sprawę z tego, że powiedzenie bratu, iż nie może czegoś zrobić wywrze odwrotny skutek. Postanawia go zatem zachęcać. Tymczasem Dean inspiruje Debbie do ubiegania się o awans w pracy, przy użyciu metody „na ważniaka”, co w efekcie może zagrozić jej dalszemu zatrudnieniu.

 • 3

  Osobliwe zniknięcie pana Donovana

  +

  Przekonany, że jedynym wytłumaczeniem braku zainteresowania jego osobą ze strony Claire jest fakt, iż kobieta jest kretem, Dean mówi bratu, że nowo przyjęta do firmy prawniczka dzieli się ich tajemnicami z konkurencją. Chociaż Stewart odrzuca oskarżenia, Dean postanawia dowieść, że ten nie ma racji. Tymczasem Debbie i Stewart usiłują dojść do tego, kto grzebał w ich nagrywarce DVD.

 • 4

  Małego Mitcharda już nie ma

  +

  Gdy nowa para, Lyle i Vanessa Gerhart, pojawiają się w ich życiu, Stewart oraz Deb mają do czynienia z „Efektem Deana” – sytuacją, w której ludzie lubią cię tylko dlatego, że masz sławnego brata. Tymczasem Dean nie wie, jak ma sobie poradzić z Claire, pierwszą osobą, jaką kiedykolwiek spotkał, której nie rusza jego status celebryty.

 • 5

  Słodko-gorzki

  +

  Gdy Dean gotów jest porzucić myśl o tym, co uważa za beznadziejne poszukiwanie miłości, spotyka ponownie Gail, dawną kochankę, która przywraca jego wiarę w uczucia. Tymczasem Deb zachęca Stewarta do zmiany swoich twardych zasad i pozwolenia Lizzie na nadzorowaną randkę z Joelem Zadakiem.

 • 6

  Dedykowane ekipie

  +

  Ethan postanawia wziąć udział w przesłuchaniu do szkolnego przedstawienia, zamiast pójść w ślady ojca i dołączyć do ekipy technicznej, co podkreśla różnice pomiędzy tymi, których przeznaczeniem są światła jupiterów a tymi, którzy żyją swoim życiem na drugim planie. Tymczasem Stewart konfrontuje Deana seniora w kwestii całkiem odmiennych, życiowych rad, których ojciec udzielił swoim synom.

 • 7

  Złe zamiary

  +

  Stewart przekonuje Deana, że ten nie może wciąż korzystać ze statusu celebryty, jeśli naprawdę chce zostać „zwykłym facetem”. Jednak gdy bracia popadają w poważne tarapaty, sława Deana może być jedynym sposobem na wykupienie się z aresztu. Tymczasem Debbie zatrudnia asystentkę, której sama musi asystować.

 • 8

  Podziękowania i sprawiedliwość

  +

  Po tym, jak spędził wiele świąt z dala od swojej rodziny, Dean jest zachwycony, że będzie z bliskimi podczas pierwszego od wielu lat, prawdziwego Święta Dziękczynienia. Jednak wskutek jego nadmiernego podekscytowania i wtrącania się, na światło dzienne wychodzi niespodziewany, rodzinny sekret. Tymczasem seria retrospekcji ujawnia łańcuch wydarzeń, które doprowadziły do odejścia Deana z serialu i zakończenia jego produkcji.

 • 9

  Grinder spoczywa w pokoju

  +

  Producenci spinoffu serialu, w którym występował Dean, proszą go o sfilmowanie sceny, która zamknie wątek jego ukochanej postaci Mitcha Grindera. Co nie dziwi, Dean zmaga się z faktem, iż został zastąpiony przez swojego telewizyjnego brata, Rake’a. Tymczasem Stewart, który również poczuł się zastąpiony przez brata, korzysta z okazji, by skłonić Deana do powrotu do aktorstwa i mieć go tym samym z głowy.

 • 10

  Olyphant w pokoju

  +

  Po tym, jak Dean przyłapuje Timothy’ego Olyphanta na całowaniu się z Claire, wydaje mu się, że może ją „odzyskać”, poprzez przejęcie prowadzenia sprawy – przy użyciu podejrzanych metod – dotyczącej jej przyjaciela. Tymczasem Stewart jest podekscytowany faktem, iż pewien dziennikarz pisze o nim artykuł, ale mina mu rzednie, gdy Dean skupia całą uwagę na sobie.

 • 11

  Eksodus

  +

  Aktor (Rob Lowe) znany z roli prawnika w przebojowym serialu telewizyjnym, powraca w rodzinne strony i rozpoczyna pracę w rodzinnej kancelarii.

 • 12

  Krew jest gęstsza niż sprawiedliwość

  +

  Aktor (Rob Lowe) znany z roli prawnika w przebojowym serialu telewizyjnym, powraca w rodzinne strony i rozpoczyna pracę w rodzinnej kancelarii.

 • 13

  Grinder kontra Grinder

  +

  Aktor (Rob Lowe) znany z roli prawnika w przebojowym serialu telewizyjnym, powraca w rodzinne strony i rozpoczyna pracę w rodzinnej kancelarii.

 • 14

  Przemiana Deana Sandersona

  +

  Aktor (Rob Lowe) znany z roli prawnika w przebojowym serialu telewizyjnym, powraca w rodzinne strony i rozpoczyna pracę w rodzinnej kancelarii.

 • 15

  Szllifowanie więzi

  +

  Jillian, terapeutka Deana, zachęca go do ostatecznego wyjścia ze skóry Prawomocnego i odkrycia swojej prawdziwej osobowości. Dzięki zaleconym mu terapeutycznym ćwiczeniom, Dean sprawia, że wszyscy z jego otoczenia zaczynają oceniać swoje problemy, co pogłębia frustrację Stewarta.

 • 16

  Urojenia Grindera

  +

  Stewart zyskuje pewność, że przeciwko firmie został zawiązany jakiś poważny spisek. Po raz pierwszy w kancelarii Sanderson & Yao dochodzi do prawdziwie dramatycznej sytuacji, ale Dean, którzy wyrzucił z siebie osobowość „Prawomocnego”, odmawia wysłuchiwania „paranoicznych” teorii Stewarta. Zamiast tego postanawia skupić się na swojej pracy biurowego stażysty. Nie mając wyjścia, Stew musi wziąć sprawy we własne ręce.

 • 17

  Z popiołów

  +

  Gdy spisek wokół kancelarii Sanderson & Yao sięga punktu wrzenia, jedynym człowiekiem, który jest w stanie dojść do sedna sprawy okazuje się ten, który porzucił „wykuwanie prawdy” na rzecz studiów prawniczych. Stewart desperacko potrzebuje pomocy Deana i jest w stanie daleko się posunąć, aby zamienić swojego brata z powrotem w „Prawomocnego”.

 • 18

  Geneza

  +

  Po zakończeniu terapii Dean odkrywa, że utracił swoją zdolność do „wykuwania prawdy”. Aby ją z powrotem odzyskać, postanawia rozwiązać sprawę włamania, w wyniku którego biuro kancelarii Sanderson & Yao zostało przewrócone do góry nogami. Tymczasem w retrospekcji widzimy młodszego, zmagającego się z problemami Deana Sandersona, który musi podjąć decyzję czy żyć prostym życiem czy podążyć za swoim przeznaczeniem i stać się Prawomocnym, którym zawsze miał być.

 • 19

  Próba systemu

  +

  Stew martwi się, że wybuchy gniewu Deana seniora zaszkodzą prowadzonej przez niego sprawie. Jednakże starszy pan nie widzi w tym żadnego problemu. Dean uważa, że jedynym pewnym sposobem na sprawdzenie tego, co naprawdę myślą ludzie jest zorganizowanie wypróbowanych, staromodnych grup fokusowych. Wkrótce cała rodzina zostaje uwikłana w analizowanie tego jak postrzegani są przez innych.

 • 20

  Rozbieżność

  +

  Po odkryciu, że Dean Senior jest winny, Stew twierdzi, że powinno się dojść do ugody w sprawie. Dean uważa oczywiście, że lepiej jest spróbować wygrać i chce wykorzystać jeden ze swoich starych tricków Prawomocnego. W tym celu musi zająć się niezwiązanym ze sprawą wątkiem pobocznym, który doprowadzi go do tego, czego potrzebuje, by rozwiązać sprawę. Tymczasem Stew martwi się, że został „zarażony” bakcylem „Prawomocnego”.

 • 21

  Dla ludzi

  +

  Lenore, matka Deana i Stewarta, pojawia się z niezapowiedzianą wizytą, co sprawia, że starszy syn zaczyna panikować, ponieważ kobieta nigdy nie pochwalała jego stylu życia. Tymczasem Stewart desperacko usiłuje załatwić rezerwację w najmodniejszej restauracji w mieście z okazji rocznicowej kolacji z Deb. Pobyt byłej żony w mieście sprawia, że Dean Senior zaczyna zastanawiać się nad ponownym chodzeniem na randki. Pomagają mu w tym Ethan i Lizzie.

 • 22

  Koło się zamyka

  +