W rodzince najlepiej

1212
Attraction Distribution
W rodzince najlepiej

Opis

„W rodzince najlepiej” jest wielokrotnie nagradzanym serialem komediowym, który składa się z komicznych scen ilustrujących niełatwą sztukę bycia współczesnym rodzicem. Poznajemy państwa Parentów (gra słów będąca nawiązaniem do francuskiego słowa „parent” – „rodzic”), matkę i ojca usiłujących radzić sobie z trzema synami, którzy bywają dość nieznośni. Obserwujemy świat pełen emocji – miłości i czułości, w którym wybuchy śmiechu przeplatają się z wrzaskami. Ten serial na zawsze zmieni nasze spojrzenie na życie rodzinne XXI wieku.

Odcinki

 • 1

  Miła ciąża

  +

  Marie zachodzi w ciążę. Niepokoi się o swój wygląd i kompetencje macierzyńskie. Natalie stara się podnieść ją na duchu w drugiej kwestii, a Louis-Paul zapewnia, że faceci czują nieodparty pociąg do kobiet w ciąży. Thomas i Natalie próbują uzmysłowić Zakowi, że jego nowa kurtka jest w złym guście. Oli daje się przekonać, by obejrzeć końcówkę filmu z mamą i Marie, choć nie ma pojęcia, o co chodzi. Jak wybrać college, jeśli nie ma się żadnych specjalnych predyspozycji? Takie pytanie pojawia się, gdy Zaka czeka początek nowego roku szkolnego. Powrót do roku 2000: Oli majsterkuje jak jego tata, a Zak ząbkuje.

 • 2

  Jajko i kura

  +

  Natalie i Louis-Paul budują napięcie, po czym przekazują synom ważną nowinę. Zak mnoży propozycje, chcąc okazać się uczynnym. Oli tłumaczy rodzicom motywy swego postępowania. Louis-Paul jest świadkiem, jak Zak zostaje zagadnięty w sklepie przez śliczną dziewczynę. Thomas reaguje ozięble na wiadomość, że Anaïs odzyskała w mediach społecznościowych status "wolnej". Marie przybywa do Parentów bez zapowiedzi i zaskakuje ją ich reakcja. Natalie zagląda w nocy do pokojów śpiących synów, jak wtedy, gdy byli mali. Pierwszy uśmiech Zaka... Czy to była najpiękniejsza chwila w życiu młodego ojca?

 • 3

  Przezorny zawsze ubezbieczony

  +

  Przeglądając album ze zdjęciami, Parentowie wspominają opiekunki, które przychodziły do ich dzieci. Louis-Paul przeczytał książkę o zielonych koktajlach. Nalega, by synowie skosztowali jego pierwsze smoothie. Zak przechodzi kurs opieki nad dziećmi, podobnie jak jego przyjaciółka, Zoé. Opowiada matce o pierwszych doświadczeniach. Oli ma gościa. Natalie i Louis-Paul odnoszą wrażenie, że zaczyna zdradzać swoją dziewczynę. W roku 2000 Natalie denerwuje się, gdy Oli odmawia jedzenia czegokolwiek poza chlebem. Parentowie chcą zjeść romantyczną kolację w restauracji, lecz przedtem muszą jescze znaleźć opiekunkę do dzieci...

 • 4

  Życie jest powieścią

  +

  Oli myśli poważnie o swojej przyszłości. Raz chce się zaciągnąć do wojska, kiedy indziej widzi siebie w roli pisarza. Thomas zapewnia rodziców, że to głębokie, uzasadnione wybory. Tymczasem Oli prosi ojca, by opowiedział mu jakąś ciekawą historię, którą mógłby wykorzystać w swojej pierwszej powieści. Wszyscy Parentowie świętują wspólnie z Sarah. Oli przygotowuje jedzenie, w tym imponujący tort. Powrót do roku 2000: zapalenie ucha czy ząbkowanie? Mały Zak trafia na ostry dyżur, ale Louis-Paul może liczyć na wsparcie moralne Bena.

 • 5

  Powrót Anaïs

  +

  Thomasowi ciąży samotność. Natalie, chcąc podnieść go na duchu, opowiada mu o samotnej młodości jego ojca. Zak przynosi do domu dziwne świadectwo. Thomas jest bardzo zdenerwowany, gdy spotyka w sklepie Anaïs. Oli próbuje odwieść Jesse'ego od wzięcia udziału w badaniu klinicznym nowego leku. Powrót do przeszłości: wykończony Louis-Paul prosi Bena, by nakarmił małego Zaka. Niespodziewana wizyta Madeleine i Bernarda pragnącycych zobaczyć wnuki. Cieszy ich wszystko, co chłopcy odziedziczyli po kądzieli.

 • 6

  Nowy początek

  +

  Dzieci dorosły, więc Louis-Paul i Natalie przeglądają album ze zdjęciami z roku 2000, gdy Zak był niemowlęcie, Oli miał trzy lata, a Thomas - pięć. Problemy z ubraniem, uczenie dzieci czystości, obowiązki, życie seksualne przerwane krzykami dobiegającymi z dziecięcych pokojów, bijatyki na szkolnym podwórzu, kromki chleba pokrojone na cztery części, walki bratobójcze o zabawki, o to, kiedy pójdą spać... Tyleż wspomnień! Tymczasem chłopcy wracają z meczu konfrontują rodziców z rzeczywistością dnia codziennego.

 • 7

  Podziały

  +

  Louis-Paul i Benoît próbują uspokoić Zaka, który się buntuje, gdyż matka każe mu wziąć korepetycje z matematyki. Zainteresowanie Thomasa nową dziewczyną zostaje poddane próbie, gdy dowiaduje się, że Oli też się z nią spotykał. Matka znajduje trawkę w plecaku Oliego i domaga się wyjaśnień. Natalie nie przejmuje się obecnością rodziców i pyta synów, który z nich zamówił film porno. Powrót do przeszłości: Natalie mówi mężowi, że Oli znów wdał się w bójkę i każe się długo prosić, gdy winowajcy zachciewa się kakao. Louis-Paul i Natalie dyskutują na temat uzdolnień małego Zaka.

 • 8

  To będzie twoje święto

  +

  Przy ladzie chłopcy zastanawiają się, jakie mięso wybrać na przyjęcie urodzinowe Natalie. Louis-Paul dowiaduje się, że Oli pomyślał o znalezieniu prezentu dla matki. Tymczasem Thomas chciałby, żeby Parentowie kupili motocykl i próbuje przekonać do tego Natalie. Marie jest już w zaawanowanej ciąży, lecz odmawia, gdy Louis-Paul przychodzi z pomocą, jakby była inwalidką. Natalie postanawia dać jej ubranka dla niemowląt, które trzymała dla przyjaciółki. Zak wraca do domu o trzeciej nad ranem i natyka się na rodziców, którzy czekali na niego w salonie. Czego może się spodziewać?

 • 9

  Okrutna prawda

  +

  Natalie dołącza do gry w "Nigdy nie…", której uczestnicy ujawniają swoje sekrety. Towarzyszy Marie w spotkaniu z Karine, jej przyszłą położną. Thomasowi jest głupio przed Anaïs, gdy matka przynosi mu pranie. Zak nadskakuje wolontariuszce z domu dla kobiet. Powrót do przeszłości: Thomas narzeka na skąpstwo Wróżki Zębuszki i wystawia jej cierpliwość na próbę, grając z matką w grę planszową. Oli chce dowieść ojcu, że potrafi się szybko ubrać.

 • 10

  Podejrzana operacja

  +

  Zak pyta Oliego, jakich argumentów użyć, by Natalie kupiła mu nowe okulary w jego guście. Pożycza rodzinny namiot, by wykorzystać go dla celów operacji Occupy, w ramach której uczniowie protestują przed szkołą. Thomas i Anaïs konfrontują się z faktem, że podczas przerwy w ich związku każde z nich miało swoje życie. Zoé mówi Zakowi, że chyba wreszcie znalazła chłopaka. Jaka będzie jego reakcja? Powrót do przeszłości: opiekując się małym Zakiem, Louis-Paul korzysta z rad z poradnika psychologicznego, tymczasem Benoît stara się pocieszyć Thomasa upokorzonego porażką w piłce nożnej.

 • 11

  Ben i Marie

  +

  Marie, chrzestna Oliego, i Ben, chrzestny Zaka, byli świadkami tego, jak rodzina Parentów się powiększa. Przywołują dobre wspomnienia, przeglądając z Louis-Paulem album ze zdjęciami. Marie cieszy się, że dzięki scrabblom chłopcy nie są już takimi seksistami. Ben, który znał niezawodną sztuczkę pozwalającą uśpić dziecko podczas hokeja, jest dumny, że pomagał Zakowi w odrabianiu zadań. Ben i Marie przypominają Louis-Paulowi, jak udało się znaleźć sposób łagodzenia jego sporów z Natalie. Czy jednak chcieliby się zamienić z Parentami?

 • 12

  Podsumowanie wszystkich Gwiazdek

  +

  Rodzina powiększyła się, jednak od kiedy chłopaki mają dziewczyny, wolą spędzać święta u nich. Louis-Paul i Natalie przywołują wspomnienia, gdy robili wszystko, by synowie jak najdłużej wierzyli w Świętego Mikołaja i wymyślali cuda, kupując prezenty. Louis-Paul trochę wstydzi się przyznać, że miał swój udział w tym, że co roku w okresie świąt w Ameryce wydaje się trzy biliony dolarów. Czeka ich przykra niespodzianka, gdy zobaczą się na Facebooku przebranych za gwiazdkową wróżkę i Świętego Mikołaja. Wyglądali prześmieszniie, pocieszają się jednak, że ich zdjęcie z 2002 cieszy się popularnością...

 • 13

  Niemal idealna kolacja

  +

  "Policzyliście, ile wspólnych posiłków zjedliśmy?", pyta Thomas. Zak i Louis-Paul próbują zgadnąć. Jedno jest pewne: dla Natalie to rytuał, gdy jedzą, nie pozwala włączać telewizora. Kiedy chłopcy zarzucają mamie, że ma skłonność do dominowania rozmów. Natalie odpowiada, że przecież nie są zbyt rozmowni, nawet jeśli Oli twierdzi, że nigdy nie ma nic do ukrycia. Można się wiele dowiedzieć o posiłkach Parentów, poznać sekrety zrównoważonej diety. Gdy chłopakom śpieszno odejść od stołu, Natalie pyta męża: "A policzyłeś, ile razy zmywaliśmy naczynia?".

 • 14

  Cały ten zgiełk

  +

  Bracia siedzą w pokoju Oliego, starając się posegregować zdjęcia z albumu, które zeskanowali w prezencie dla rodziców. Jesse proponuje zastosować pewną metodę. Patrząc na zdjęcia, chłopcy przypominają sobie, że rodzice przywiązują dużą wagę do tego, by używać właściwych słów, niezależnie od języka, w którym mówią. Komunikacja jest bezcenna!

 • 15

  Delikatne sprawy

  +

  Natalie zwraca uwagę Louis-Paulowi, że musi dzielić łazienkę z dziewczynami chłopaków. Zak przyłapuje rodziców na tym, jak całują się w jego pokoju i nie podoba mu się to. Ben jest świadkiem, jak Oli szantażuje emocjonalnie swojego ojca, co okazuje się bardzo skuteczne. Louis-Paul nie pozwala Zakowi przeszkadzać sobie w pracy. Natalie prawi kazanie Thomasowi i Oliemu, którzy spóźniają się na kolację. Powrót do przeszłości: dopasowanie fotelika samochodowego małego Zaka okazuje się nie lada wyzwaniem i Louis-Paul buduje z Olim średniowieczny zamek, chcąc przekazać mu piękne wartości.

 • 16

  Realizacja planów

  +

  Louis-Paul próbuje pocieszyć Oliego, który właśnie dowiedział się, że jego dziewczyna wyjeżdża na studia do Paryża. Zaka czeka rozmowa o pracę. Prosi o radę Oliego i Jessego. Natalie spędziła całe popołudnie, przygotowując kolację, i eksploduje, gdy Thomas mówi jej, że umówił się na spotkanie. Zak i Thomas starają się przekonać Bena o atutach selfie. Powrót do przeszłości: ile wyliczanek trzeba zaśpiewać, by Thomas i Oli zrobili się senni?

 • 17

  Nauka jazdy i nie tylko

  +

  Stłuczki, mandaty… Oli ma na wszystko odpowiedź, lecz cierpliwość Louis-Paula i Natalie zostaje wystawiona na próbę. Cieszą się jednak, że Thomas marzy o kupnie auta. Czyżby miał przestać jeździć ich samochodem? Zak i Thomas ociągają się, gdy ojciec prosi ich o pomoc w sprzątaniu garażu. Obiecanki cacanki? Powrót do przeszłości: Natalie stara się pogodzić pracę z życiem rodzinnym; rodzice pomagają Thomasowi, który chce zaimponować Oliemu talentem iluzjonistycznym.

 • 18

  Ciągle to samo

  +

  Zak robi sobie koktajl przed pójściem do szkoły i stawia się, gdy matka nalega, by umył mikser. Natalie ma prezent-niespodziankę dla synów - bądź co bądź, są już dorośli. Louis-Paul kupuje telewizor do sypialni w nadziei, że będzie mógł spokojnie oglądać telewizję w towarzystwie żony. Marie jest dumna z zakupów, które zrobiła dla swego przyszłego dziecka. Powrót do przeszłości: Louis-Paul i Natalie szukają sposobu, jak uspokoić małego Zaka, który płacze po nocach; Oli i Thomas nadstawiają uszu, słuchając sprzeczki rodziców.

 • 19

  O miłość trzeba walczyć

  +

  Natalie nie jest zachwycona, gdy Thomas i Anaïs rozczulają się nad ciążą Marie. Oli i Thomas rozmawiają z Benem o presji, jaką wywierają na nich ich dziewczyny. Thomas obawia się, czy jego relacja z Anaïs nie zasklepi się w rutynie. Prosi ojca o radę. Zoé oznajmia Zakowi, że chyba w końcu znalazła chłopaka, który jej się podoba. Jaka będzie jego reakcja? Natalie i Marie chcą dowieść swojej teorii, że kobiety i mężczyźni zupełnie inaczej zachowują się w kuchni. Powrót do przeszłości: Thomas zazdrości braciom zdrobnionych imion; Natalie dodaje otuchy Oliemu, który boi się piorunów; czy można powierzyć Benowi opiekę nad dziećmi?

 • 20

  Wszystko jest kwestią perspektywy

  +

  Gdy Louis-Paul puka do pokoju Zaka, ten zastanawia się, co będzie tematem kolejnej rozmowy ojca z synem. Thomas kłóci się z matką, która podarowała Marie pampersy. Oli i Thomas chcą wybadać ojca, co sądzi o teorii spisku i władzy Iluminatów. Benoît zauważa, że Louis-Paul i Zak są świadomi wizerunków, które sobie przypisali. Louis-Paul i Natalie tłumaczą mu, że wszystko stało się dużo prostsze, od kiedy chłopcy dorośli. Powrót do przeszłości: są różne rodzaje bekania; Louis-Paul zostaje sędzią w sporze Oliego i Thomasa...

 • 21

  Miłość mimo wszystko

  +

  Louis-Paul i Natalie są pod wrażeniem, gdy Zak dowodzi miłości do Oliego. Thomas i Anaïs postanawiają zamieszkać razem. Jak oznajmią to rodzicom? Będą potrzebować rad w kwestii zarządzania budżetem i obowiązków domowych. Marie już wkrótce będzie rodzić. Natalie i Karine, jej położna, starają się uśmierzyć jej niepokój, który staje się coraz większy. Nie przejmując się obecnością swoich rodziców, Natalie wygłasza kazanie chłopakom, gdy dowiaduje się z faktury, że zamówili film porno.

 • 22

  Każdy musi się czymś podeprzeć

  +

  Uprawiając snowboard, Thomas dorobił się kontuzji pięty. Czy to coś poważnego? Natalie musi mieć pewność. Ben krytykuje środki przeciwbólowe, które mu przepisano. Anaïs mówi Thomasowi, że nie jedynym przystojniakiem w rodzinie. Natalie zastanawia się, czemu Zak nie szczędzi czasu, by zrobić jej porządny masaż ramion. Marie narzeka, że z powodu ciąży nie może pić. Thomas próbuje udowodnić Oliemu, że on i jego dziewczyna mają już za sobą poważny staż. Powrót do przeszłości: Louis-Paul obwieszcza Natalie z dumą, że Oli przestał moczyć się w nocy, a Marie zarzuca Louis-Paulowi, że wychował Thomasa na macho.

 • 23

  Sprzedaż

  +

  Zak oznajmia z dumą, że został przyjęty do college'u… w Jonquière. Thomas przygotowuje się do wyprowadzki z domu, a Oli chce towarzyzyć swojej dziewczynie w podróży do Paryża. Natalie i Louis-Paul postanawiają sprzedać dom i kupić mieszkanie w mieście. Bernard i Madeleine proponują, by zamieszkali na ich osiedlu, jest tam jeszcze kilka wolnych mieszkań. Ben już tęskni za domem, z którym wiąże się tyle wspomnień. Pyta Louis-Paula, czy gra jest warta świeczki. Natalie pogania Oliego, by posprzątał swój pokój, by potencjalni nabywcy mogli go obejrzeć. On jednak uważa, że stan naturalny będzie lepszym atutem. Czy jego strategia zrobi pozytywne wrażenie...

 • 24

  Przeprowadzka

  +

  Zbliża się wielki dzień. Natalie liczy na Louis-Paula i Thomasa, którzy mają zawieźć pudła. Udziela rad Oliemu, jak powinien pakować swoje rzeczy. Doradza też Zakowi, które ubrania ma zatrzymać. Sarah chce pomóc Oliemu, choć ją o to nie prosił. Zak i Zoé zdają sobie sprawę, że być może łączy ich coś więcej niż przyjaźń. Louis-Paul prosi chłopaków, by obchodzili się z matką w rękawiczkach, gdyż bardzo przejmuje się tym, że opuszczą swój dawny dom. Madeleine i Bernard przyjeżdżają zobaczyć, jak wygląda sytuacja. Parentowie witają nowych właścicieli w pustym domu.