Busz w ogniu

1212
© 2021 Tony Ayres Productions Pty Ltd, Australian Broadcasting Corporation and Screen Australia. ALL RIGHTS RESERVED.
Busz w ogniu

Opis

„Busz w ogniu” to fabularyzowany serial oparty na historiach osób, które przeżyły sezon katastrofalnych pożarów w Australii i musiały sobie poradzić z następstwami tych wydarzeń. Każdy odcinek skupia się na innej grupie zwykłych ludzi zmuszonych do walki z niewyobrażalnym żywiołem i do podejmowania najtrudniejszych wyborów w życiu.

Odcinki

Sezon 1
 • 1

  Czerwień

  +

  Uderzenie pioruna jest początkiem długiego, gorącego i śmiertelnie niebezpiecznego lata dla pary młodych strażaków ochotników: Tash i Motta.

 • 2

  Wszystko przepadło

  +

  Hodowcy bydła Kath i Duncan wracają na swoją farmę po ugaszeniu pożarów, ale ból po stracie i poczucie winy grożą rozpadem ich rodzinnych więzi.

 • 3

  Zostać czy uciekać

  +

  Tash i Mott dołączają do wysiłków lokalnej remizy strażackiej w małej miejscowości nad morzem, gdzie mieszkańcy i turyści muszą podjąć trudną decyzję, czy zostać tam czy uciekać.

 • 4

  Gwiazdkowe schronienie

  +

  W wigilię Bożego Narodzenia Tash i Mott pomagają w ewakuacji mieszkańców niewielkiej wsi do miejsca, w którym schronią się przed pożarami.

 • 5

  Zdajcie się na siebie

  +

  Mniejsze pożary łączą się ze sobą, tworząc katastrofalną pożogę, do walki z którą nie ma wystarczających środków. Kiedy ściana ognia jest coraz bliżej, Ruth i Nawra desperacko bronią swojego domu oraz dzikiej zwierzyny, o którą dbały. Muszą wybrać między sprzecznymi wartościami pozostawione przez służby publiczne na pewną zgubę.

 • 6

  Stracone lato

  +

  W ostatnim dniu roku malownicza zazwyczaj wakacyjna miejscowość wygląda jak strefa działań wojennych. Gdy dzień zmienia się w noc, niebo przybiera krwistą barwę, a ludzie uciekają w stronę wody, aby tam się ochronić.