Damien

1212
© 2016 A&E Television Network, LLC. All rights reserved.
Damien

Opis

Będący kontynuacją klasycznego horroru „Omen” z 1976 roku, serial opowiada losy dorosłego Damiena Thorna, który nie świadom otaczających go satanistycznych mocy, w końcu musi zaakceptować swoje prawdziwe przeznaczenie – to, że jest Antychrystem.

Odcinki

Sezon 1
 • 1

  Przebudzenie bestii

  +

  Uznany fotograf wojenny, Damien Thorn, zostaje wysłany do Syrii, gdzie jest świadkiem brutalnego traktowania chrześcijan. Traumatyczne zdarzenia oraz dziwne, łacińskie słowa wypowiedziane przez napotkaną przez niego starą Syryjkę skłaniają mężczyznę do skonfrontowania swojej przeszłości. Co więcej, ludzie z jego otoczenia zaczynają nagle umierać. Wkrótce Damien zdaje sobie sprawę, że jest wcieleniem Antychrysta.

 • 2

  Druga śmierć

  +

  Na pogrzebie Kelly Damien spotyka starych przyjaciół. Nieznośny ból, jaki zaczyna odczuwać podczas uroczystości sprawia, że wybiega z kościoła i błąka się bez celu po mieście, co kończy się kolejnym, śmiertelnym wypadkiem. Na miejscu zdarzenia, Damien przesłuchiwany jest przez detektywa Jamesa Shaya. Niespodziewanie pojawia się tam tajemnicza Ann Rutledge, która zapewnia Damienowi ochronę oraz odpowiada na wiele dręczących go pytań. Simone i Amani poznają zawartość notatnika Kelly.

 • 3

  Dostarczyciel

  +

  Damien spotyka się z Johnem Lyonsem, starym przyjacielem, chcąc poznać zamiary Ann Rutledge oraz dowiedzieć się więcej na temat tajemniczej i wpływowej kobiety. Detektyw Shay, który prowadzi dochodzenie w sprawie śmierci Saroyana oraz innych zgonów powiązanych z Damienem, zdaje sobie sprawę, że jego własne życie jest w niebezpieczeństwie. Simone również podejrzewa, że śmierć jej siostry nie była przypadkowa i szuka odpowiedzi na łonie kościoła. Rutledge zdobywa zaufanie Damiena.

 • 4

  Liczba to bowiem człowieka

  +

  Damien i Ann psują szyki prowadzącemu dochodzenie detektywowi Shayowi. John Lyons zdaje sobie sprawę, czym grozi sprzeciwianie się Rutledge i niechętnie staje po jej stronie. Simone dokonuje w swoim domu zaskakującego odkrycia, co utwierdza ją w przekonaniu, że Kelly usiłuje się z nią skontaktować zza grobu. Amani wstawia się za Damienem podczas spotkania w sprawie prestiżowej pracy.

 • 5

  Siedem klątw

  +

  Damien odwiedza szpital dla weteranów, gdzie przypadkowo spotyka Alexa, sparaliżowanego żołnierza, który zwraca się do niego z desperacką prośbą. Czas spędzony wśród chorych ujawnia niepokojącą, aczkolwiek niepodważalną prawdę, co skłania Damiena do podjęcia mrocznej decyzji, mającej wpływ na jego dalsze losy. Tymczasem wciąż narastają podejrzenia Simone odnośnie udziału Damiena w śmierci Kelly, a nieustanne szukanie odpowiedzi naraża ją na niebezpieczeństwo. Ann Rutledge odczuwa emocjonalny ból z powodu odrzucenia przez Damiena i podejmuje kroki w celu odzyskania swojej władzy.

 • 6

  Kusicielka

  +

  Po nieudanej próbie samobójczej, Damien dostaje pocieszające, ale i szokujące informacje. Nasuwają się kolejne pytania oraz rosną podejrzenia, że jego dobro wcale nie leży jego domniemanym przyjaciołom na sercu. Wkrótce zaczyna ujawniać się otaczający go spisek. Na jaw wychodzą długo skrywane tajemnice, co prowadzi do spotkania z ukochaną osobą z przeszłości, ale i burzliwej konfrontacji z Rutledge. Zdrowie psychiczne Damiena wisi na włosku, a ustalenie co jest prawdą, a co nie może okazać się trudniejsze niż mu się wydawało.

 • 7

  Rzeźnia

  +

  W trakcie pobytu na oddziale psychiatrycznym, Damien odkrywa, że sama jego obecność ma znamienny wpływ na niektórych pacjentów. Detektyw Shay nadal prowadzi śledztwo w sprawie Damiena i przesłuchuje jego starych przyjaciół z interesującym, aczkolwiek makabrycznym skutkiem. Przekonany, że jego halucynacje zawierają ziarno prawdy, Damien robi się podejrzliwy nawet w stosunku do najbliższych przyjaciół. Odsuwa się od Amaniego i Simone oraz poróżnia się z Lyonsami. Tajemnicza postać zwraca się do Simone z prośbą o pomoc. Rutledge oferuje Damienowi coś, czego ten pragnie najbardziej.

 • 8

  Tu potrzebna jest mądrość

  +

  Po wizycie u terapeuty, Damien usiłuje przejąć kontrolę nad swoim losem, co prowadzi do krwawej konfrontacji i kolejnych nierozwiązanych kwestii. W miarę jak Simone i Greta podejmują działania we wspólnej sprawie, nasłani na nie agenci usiłują je powstrzymać, nawet po tym, jak kobiety dokonują cennego odkrycia w kanałach Manhattanu. Shay traci świadka i odkrywa, że jego dochodzenie utrudniają niewidzialne i wpływowe siły. Tymczasem Amani dowiaduje się czegoś zaskakującego na temat swojej nowej dziewczyny oraz motywów jej postępowania. Rutledge usiłuje podjąć dodatkowe kroki, w celu ochrony Damiena… z niespodziewanym skutkiem.

 • 9

  Diabeł znany

  +

  Rutledge prowadzi poszukiwania swojej zaginionej córki. Greta i Simone martwią się o to, co zrobić z ranną Veroniką i nie mogą w tej kwestii dojść do zgody. Damien wyjawia Amaniemu czego się dowiedział, a ten, choć sceptycznie nastawiony, zgadza się pomóc przyjacielowi w ujawnieniu tajemnicy. Tymczasem detektyw Shay popada w niełaskę swoich przełożonych. Pragnienie, by dowieść teorii dotyczącej Damiena sprowadza na niego kłopoty, zarówno w życiu zawodowym, jak i osobistym. Damien zwraca się o pomoc do Grety. Jednak to, co ona ma do zaoferowania niekoniecznie mu się spodoba.

 • 10

  Niech żyje Szatan

  +

  John Lyons stara się przekonać Damiena do pogodzenia się ze swoją mocą, a gdy ten odmawia, Lyons i Rutledge uciekają się do bardziej rygorystycznych metod perswazji, uderzając w osoby jemu najbliższe. Rutledge odczuwa ból z powodu utraty Veroniki. Ranna Greta zmienia taktykę, starając się wypełnić swoją misję. Damien odkrywa, że prawie nie panuje nad swoją wrodzoną mocą, ale robi się w tym coraz lepszy. Gdy przerażona Simone ma okazję na własne oczy zobaczyć do czego jest zdolny, Damien zmuszony jest do poniesienia ostatecznej ofiary, by chronić ukochaną. Prowadzone przez Shaya dochodzenie w końcu przynosi rezultaty, a wciąż tocząca się walka...