Dawno, dawno temu

AllAll

Niedziela 20:05

Najnowszy sezon - premiera

Sezon 6
00:30

Opis

Klątwa Złej Królowej uwięziła baśniowe postaci, zamroziła w czasie i przeniosła do naszego świata. Po 28 latach pojawia się ich wybawicielka – Emma Swan, zaginiona córka Śnieżki.

Wideo

Odcinki

 • 1

  Wybawca

  +

  W miarę jak nasi bohaterowie przygotowują się do aresztowania Hyde’a, Emmę zaczynają prześladować tajemnicze wizje, a Storybrooke staje się schronieniem dla uchodźców z Krainy Nieopowiedzianych Baśni. Tymczasem Regina i Zelena zamieszkują razem. Rumpelsztyk stara się uwolnić Belle od klątwy wiecznego snu, korzystając z pomocy pewnego nieznajomego. W retrospekcji z Agrabahu, Dżafar konfrontuje biednego Aladyna. Zostaje ujawniona tajemnica dotycząca Wybawcy.

 • 2

  Gorzka mikstura

  +

  Gdy do Storybrooke przybywa tajemniczy mężczyzna z Krainy Nieopowiedzianych Baśni, który ma przeszłe powiązania ze Złą Królową, David i Śnieżka łączą siły z Reginą, by zneutralizować zagrożenie. Belle prosi Haka o pomoc w znalezieniu bezpiecznego schronienia, ponieważ musi ukryć się przed swoim mężem, panem Goldem. Zła Królowa nadal usiłuje przeciągnąć Zelenę na swoją stronę. Emma zaczyna ponownie chodzić na terapię do Archiego i dzieli się z nim przerażającą wizją przyszłości.

 • 3

  Drugi pantofelek

  +

  Storybrooke nadal przyjmuje nowych przybyszy z Krainy Nieopowiedzianych Baśni. Ponownie spotykają się rodziny, przyjaciele, jak również dawno niewidziani wrogowie. Ashley (Kopciuszek) poszukuje swojej przyrodniej rodziny, mając zamiar załatwić z nią niedokończone sprawy, a Emma, Hak i Henry starają się jej pomóc zanim będzie za późno. Tymczasem Regina usiłuje przekupić pana Hyde’a i dowiedzieć się od niego, w jaki sposób pokonać Złą Królową. Śnieżka pomaga dr Jekyllowi w znalezieniu odpowiedniego laboratorium, w którym ten mógłby pracować. David zawiera pakt z Goldem i dostarcza Belle wiadomość, w zamian za nową informację na temat swojego ojca....

 • 4

  Dziwny przypadek

  +

  Zła Królowa i Hyde wciąż czynią starania, by wykraść serum dr Jekylla. Emma nie może doczekać się chwili, w której Hak się do niej wprowadzi. Śnieżka cieszy się na myśl o powrocie do nauczania. Hak usiłuje chronić Belle przed Goldem, który sprawił, że jego żona nie jest w stanie opuścić pirackiego statku. Tymczasem z powrotem w przeszłości, Rumpelsztyk pomaga doktorowi Jekyllowi w zakończeniu pracy nad serum, mogącym rozdzielić osobowość człowieka na dwie – dobrą i złą.

 • 5

  Uliczne szczury

  +

  W retrospekcji z Agrabahu, księżniczka Dżasmina angażuje Aladyna do pomocy w odzyskaniu tajnej broni, dzięki której można przerwać kontrolę Dżafara nad sułtanem i uratować miasto przed upadkiem. Ich poszukiwania prowadzą do Jaskini Cudów, gdzie Aladyn poznaje swoje przeznaczenie. W Storybrooke, Zła Królowa, chcąc podzielić rodzinę, używa podstępu przeciwko Hakowi i Charmingom, by zmusić Emmę do ujawnienia swojej tajemnicy. Podczas gdy Zła Królowa rozpieszcza Zelenę, gdzie indziej w miasteczku, Regina i nasi bohaterowie usiłują dowiedzieć się, co stało się z Aladynem.

 • 6

  Głębokie wody

  +

  Emma stara się przekonać Aladyna do współpracy z Dżasminą i udzielenia pomocy mieszkańcom Agrabahu. Regina łączy siły ze Śnieżką i Davidem, by uwolnić Archiego z rąk Zeleny. Zła Królowa usiłuje zasiać ziarno podejrzliwości pomiędzy Henrym i Hakiem, mimo ostrzeżeń Golda. Tymczasem w przeszłości, Hak zostaje porwany przez tajemniczego kapitana Nemo, który przetrzymuje go w swojej legendarnej łodzi podwodnej o nazwie Nautilus.

 • 7

  Bez serca

  +

  W retrospekcji z Zaczarowanego Lasu, zbójniczka Śnieżka robi uniki przed łowcą nagród znanym jako Drwal, podczas gdy pasterz David udaje się w znamienną podróż, by sprzedać swoją rodzinną farmę. W Storybrooke, Zła Królowa grozi, że zniszczy miasteczko i wszystkich jego mieszkańców, o ile Śnieżka i David nie oddadzą swoich serc. W miarę jak Emma, Hak i Henry przygotowują się do obrony Storybrooke, Śnieżka, David i Regina szukają magicznej sadzonki, powstałej dzięki pierwszej iskrze prawdziwej miłości. Regina wykorzystuje rozkwitający romans Golda i Złej Królowej przeciwko nim samym. Zelena oferuje Belle przyjacielską radę.

 • 8

  Będę Twoim lustrem

  +

  Emma i Regina wymyślają plan umieszczenia Złej Królowej w więzieniu ich własnego pomysłu. Śnieżka i David przystosowują się do życia bez siebie. Henry nerwowo przygotowuje się do pójścia z Violet na szkolny wieczorek taneczny. Zła Królowa udaje Reginę, by dać chłopcu pewną radę, która może sprowadzić go na manowce. Tymczasem Zelena zgadza się pomóc Belle. Obie proszą Aladyna o wykradzenie Goldowi magicznego przedmiotu, który na zawsze ochroni Belle i jej nienarodzone dziecko.

 • 9

  Zamienione dzieci

  +

  W retrospekcji z Krainy Baśni, Rumpelsztyk odbiera Jackowi i Jill syna, by wykorzystać go jako przynętę, w celu zwabienia potężnej istoty. Z powrotem w Storybrooke, Gold mówi Złej Królowej, żeby zabiła Zelenę. Podjęta przez nią decyzja na zawsze zmienia jej relacje z siostrą. Belle odkrywa plany Golda związane z ich synem. Przekonuje Haka i Emmę, by pomogli jej w wykradzeniu atramentu z kałamarnicy, dzięki któremu można unieruchomić przeciwnika. W rezultacie, Belle musi ponieść ofiarę, co wpływa na życie wszystkich w Storybrooke. Tymczasem Dżasmina znajduję pustą lampę, w której nie ma dżinna i ma nadzieję, że jej użycie uratuje Agrabah. Aladyn...

 • 10

  Szkoda, że Cię tu nie ma

  +

  Zła Królowa dowiaduje się, że nasi bohaterowie posiadają broń, która jest ją w stanie pokonać. Kradnie Dżasminie magiczną lampę Aladyna i wyraża swoje życzenie, które może na zawsze wyeliminować Wybawcę. Emma znika. Nie chcąc budzić Śnieżki, David łączy siły z Hakiem i Henrym, by powstrzymać Złą Królową w Storybrooke. Regina wyrusza na misję ratunkową. Tymczasem Gold i Belle muszą stawić czoła niespodziewanemu zagrożeniu, które dotyczy ich nowonarodzonego syna.

 • 11

  Twardsi niż reszta

  +

  Śnieżka nadal leży uśpiona w Storybrooke. David i Hak ścigają się z czasem, by powstrzymać Gideona zanim ten będzie w stanie skonfrontować się z Emmą. Gideon zaskakuje Belle i Golda, wyznając im, gdzie przebywał podczas swojej nieobecności. Tymczasem Regina ma trudności ze zdaniem sobie sprawy, że każdy, może nawet Robin, ma się lepiej w alternatywnym świecie, gdzie Zła Królowa została pokonana. Emmie udaje się przekonać kogoś znajomego do pomocy jej i Reginie w powrocie do domu oraz odkryć w sobie siłę, by zmienić swój los.

 • 12

  Mordestwo najgorszego sortu

  +

  Zanim zrobi kolejny krok w relacjach z Emmą, Hak chce mieć pewność, że David ujrzy w nim kogoś więcej niż tylko pirata. Więc gdy David prosi go o pomoc w poznaniu prawdy na temat śmierci swojego ojca, Hak się zgadza. Tymczasem Regina pracuje nad przystosowaniem Robina do życia w Storybrooke, ale wkrótce odkrywa, że jej ukochany ma ciemną stronę, która sprawia, że zadanie okazuje się o wiele bardziej skomplikowane niż się tego spodziewała.

 • 13

  Złowróżbne wzory

  +

 • 14

  Strona 23

  +

 • 15

  Niezwykłe miejsce

  +

 • 16

  Mały pomocnik matki

  +

 • 17

  Przebudzenie

  +

  Wciąż uwięziony w Nibylandii, Hak staje po stronie Tygrysiej Lilii, mając nadzieję, że tym samym odnajdzie drogę do Emmy. Z powrotem w Storybook, Regina stara się złamać klątwę snu, pod wpływem której znajdują się David i Śnieżka. Gold odmawia Czarnej Wróżce, co doprowadza oboje do przerażającego impasu. W retrospekcji dowiadujemy się, co poświęcili Śnieżka i David, aby Emma mogła wypełnić swoje przeznaczenie w roli Wybawcy.

 • 18

  Tam, gdzie latają drozdy

  +

  Zelena zaprzyjaźnia się z młodym drwalem, na którego rzucono klątwę. Ten zwraca się do niej o pomoc w znalezieniu nowego serca. Czarodziejka zostaje zmuszona do dokonania wyboru pomiędzy zachowaniem swoich mocy a przyjaźnią z młodzieńcem. Tymczasem w Storybrooke, Zelena postanawia zająć się Czarną Wróżką i ją na dobre powstrzymać, wbrew życzeniom Reginy. Śnieżka i David nie mogą dojść do porozumienia w związku z weselnymi planami Emmy i Haka.

 • 19

  Czarna wróżka

  +

  Chrzestna wróżka Rumpelsztyka ujawnia, że jego przeznaczenie zostało przepowiedziane, a Fiona zrobiła wszystko, co w jej mocy, by się ono nie wypełniło. Tymczasem w Storybrooke, Rumpelsztyk staje w obliczu dylematu podobnego do tego, z którym kiedyś musiała zmierzyć się jego matka.

 • 20

  Pieśń w twoim sercu

  +

  Rodzice Emmy wyrażają życzenie ochrony Emmy i w rezultacie wszyscy w królestwie zaczynają śpiewać. Tymczasem Czarna Wróżka planuje rzucenie kolejnej klątwy na Storybrooke, podczas gdy Emma i Hak przygotowują się do swojego wesela.

 • 21

  Ostatnia bitwa, cz. 1

  +

  Henry budzi się w zaklętym Storybrooke, w którym rządzi burmistrz Czarna Wróżka, a Emma znajduje się w szpitalu dla psychicznie chorych. Tymczasem Śnieżka, Książę, Regina, Zelena oraz Hak zostają uwięzieni w popadającej w ruinę Krainie Baśni.

 • 22

  Ostatnia bitwa, cz. 2

  +

  Henry stara się pomóc Emmie w odzyskaniu pamięci. Tymczasem Śnieżka, Książę, Regina, Zelena oraz Hak usiłują wymyślić sposób, który pozwoli im na dotarcie do Emmy i Henry’ego.