Dowód niewinności

1212

WALCZY O NIEWINNYCH

Sezon 1
00:30

Opis

Serial śledzi losy kancelarii adwokackiej prowadzonej przez Madeline Scott, bezkompromisową obrończynię sprawiedliwości. Odczuła na własnej skórze, co znaczy fałszywe oskarżenie, kiedy razem z bratem Levim w wieku osiemnastu lat została niewinnie skazana za zabójstwo i stała się przedmiotem obsesji mediów oraz żądnego sensacji społeczeństwa.

Odcinki

Sezon 1
 • 1

  Pilot

  +

  Madeline prowadzi kancelarię wraz z prawnikiem Easym, który pomógł ją uwolnić po 10 latach odsiadki, ze śledczym Bodiem oraz specjalistką od komunikacji Violet. Mimo licznych wrogów, takich jak Gore Bellows, prokurator, który wciąż wierzy w jej winę, Madeline staje w obronie innych, nie ustając w poszukiwaniach prawdziwego sprawcy morderstwa, za które została skazana.

 • 2

  Ciężar prawdy

  +

  Kancelaria otwiera sprawę Tamary Folsom, ofiary gwałtu niewinnie skazanej za zabójstwo. Madeline staje także w obronie Leviego, który wpadł w kłopoty. Poznaje jednak tajemnicę z jego przeszłości, przez co zaczyna w niego wątpić. Tymczasem Easy stara się znaleźć równowagę między pracą, a życiem rodzinnym.

 • 3

  Wyznanie win

  +

  Kościół Easy'ego zgłasza kancelarii przypadek Williama Hurstona, skazanego za zabójstwo w wieku 14 lat na podstawie wymuszonego przyznania się do winy. Tymczasem Bellows mści się na Madeline, wykorzystując rodzinę Rosemary. Sprawa Williama porusza Easy'ego, który próbuje odbudować więź z nastoletnim synem, a Madeline znajduje nowy trop w śledztwie dotyczącym śmierci Rosemary.

 • 4

  Gra wstydem

  +

  Kiedy Madeline przyjmuje sprawę Sary Bukhari skazanej na 25 lat więzienia za zabicie swojego nowonarodzonego dziecka, Easy musi wybrać między zasadami swojej wiary a wymogami sprawiedliwości. Tymczasem Bellows nie ustaje w walce z Madeline, która odkrywa nowe dowody, dzięki czemu robi kolejny krok na drodze do prawdy.

 • 5

  Dźwigaj swój krzyż

  +

  Biały rasista prosi o pomoc po niesprawiedliwie wydanym wyroku, ale pracownicy kancelarii nie są zgodni, czy powinni zająć się jego sprawą. Mimo sprzeciwów Madeline postanawia udowodnić niewinność klienta. Bellows staje przed dylematem moralnym i musi zmienić kierunek swojej kampanii. Tymczasem Levi nie ustaje w staraniach, żeby ustalić, kto wrobił go w zabicie Rosemary.

 • 6

  Opowieść o Kopciuszku

  +

  Kancelaria przyjmuje sprawę dziewczyny skazanej za zabicie matki. Tymczasem Madeline zostaje wciągnięta w wir dramatycznych wydarzeń. Próbuje jednocześnie powstrzymać Bellowsa i zachować relację z Dylanem, kiedy dokonuje szokującego odkrycia na temat osoby z jej przeszłości.

 • 7

  Żyć i umrzeć w Cleveland

  +

  Madeline rusza w drogę razem z działaczką na rzecz praw człowieka Aminą Jackson, żeby walczyć o sprawiedliwość dla Davona Watkinsa. Skazany za zabicie policjanta mężczyzna przebywa w celi śmierci. Prawniczka musi znów ratować brata, który znalazł się w opałach, a Bellows i Sanchez rozważają ponowne otwarcie śledztwa przeciw nim.

 • 8

  Walka o Stonewall

  +

  Zespół pomaga Cindy, transkobiecie niesprawiedliwie skazanej za zabicie przyjaciółki i działaczki na rzecz osób transpłciowych. Z kolei Violet zaprasza do swojego podcastu słynnego dziennikarza, a współpracownik Bellowsa znajduje nowe dowody w sprawie zabójstwa Rosemary. Zainspirowana klientką Madeline godzi się z częścią swojej tożsamości, którą ukrywała przed rodziną.

 • 9

  Straty do przyjęcia

  +

  Kiedy kancelaria ma zająć się byłym studentem oskarżonym o gwałt i zabójstwo, przełom w sprawie Davona Watkinsa zmusza Madeline do powrotu do Ohio. W efekcie Easy musi sam bronić klienta, którego rozprawę prowadzi jego dawny mentor. Tymczasem Bellows ma wątpliwości dotyczące kampanii, Levi chce poznać przeszłość Rosemary, a Wren dostaje szansę na warunkowe zwolnienie.

 • 10

  Komandosi za burtą

  +

  Komandoska zostaje oskarżona o zabicie swojego przełożonego, a zespół pod wodzą Madeline zamierza udowodnić jej niewinność. Levi działa coraz ostrzej, żeby odkryć szczegóły licealnego życia Rosemary, a Bellows podejmuje drastyczne kroki w śledztwie dotyczącym jej morderstwa.

 • 11

  Wstrząs

  +

  Kancelaria podejmuje sprawę kobiety, odsiadującej wyrok dożywotniego więzienia za doprowadzenie do śmierci swojej córeczki. Z kolei Levi i Madeline odkrywają coraz więcej szczegółów, dotyczących przeszłości Rosemary oraz ich szkoły średniej. Bellows i jego zespół nadal próbują doprowadzić do ponownego uwięzienia Madeline.

 • 12

  W obronie Madeline Scott, część 1

  +

  Easy postanawia zająć się przypadkiem młodego imigranta, skazanego za zabójstwo. Madeline, Bodie, Wren, Levi i Violet podwajają wysiłki, żeby wykryć prawdziwego mordercę Rosemary. Tymczasem konflikt Madeline z Bellowsem wchodzi w decydującą fazę.

 • 13

  W obronie Madeline Scott, część 2

  +

  Gdy stawką jest wolność Madeline, strategia obrony Easy'ego napotyka niespodziewane trudności. Zespół musi skupić się na ostatecznym rozwiązaniu sprawy zabójstwa Rosemary, zanim zabraknie im czasu. Bellows przechodzi do ataku, a w grze pojawiają się nowe dowody i dawni wrogowie.