Egzorcysta

1616

Zbliża się...

Sezon 1
00:30

Opis

W życiu ojca Tomasa Ortegi oraz Marcusa Keane’a, który właśnie zrzucił sutannę, otwiera się nowy rozdział. Obaj wyjeżdżają z Chicago, by wspólnie walczyć z napotkanym po drodze złem. W Watykanie ojciec Bennett stara się wyplenić z szeregów Kościoła tych, którzy obrócili się przeciwko Bogu.

Odcinki

 • 1

  +

  Sześć miesięcy po wyjeździe z Chicago, ojciec Tomas nadal szkoli się w sztuce odprawiania egzorcyzmów pod czujnym okiem swojego partnera Marcusa Keane’a. W drodze, gdzieś na prowincji w stanie Montana, księża spotykają przeżywającą trudności młodą kobietę. Postanawiają wszcząć śledztwo. Naraża ich to na ataki ze strony licznej rodziny ich nowej podopiecznej. W miarę jak rozwijają się umiejętności Tomasa, Marcus zaczyna się martwić, że jego uczeń podejmuje niepotrzebne ryzyko. Tymczasem na odosobnionej, prywatnej wyspie u wybrzeży Seattle, Andy Kim prowadzi dom opieki dla zagrożonych sierot. Wkrótce spokojna egzystencja dzieci zostaje zakłócona...

 • 2

  Bezpieczni jak domy

  +

  Tomas i Marcus starają się wyrwać spod kurateli rozwścieczonej rodziny Cindy, jednocześnie usiłując dokończyć odprawianie egzorcyzmu. Rose przeprowadza inspekcję domu Andy’ego Kima i martwi się o stan psychiczny Caleba. Tymczasem sąsiedzi z wyspy oferują swoją pomoc w nauczeniu dzieci rolniczych umiejętności. Jednak za ich intencjami kryje się coś złowrogiego. Ponadto okazuje się, że Verity prawdopodobnie ukrywa coś przed resztą swojej przybranej rodziny. Ojciec Bennett usiłuje ostrzec Biuro ds. Egzorcyzmów przed nowym niebezpieczeństwem, ale jego starania zostają zakłócone przez groźne siły.

 • 3

  Nieczysta

  +

  Sytuacja w rodzinie zastępczej ulega pogorszeniu. Adam stara się pomóc jednej ze swoich wychowanek, Grace, w pokonaniu agorafobii. Tymczasem Marcus i Tomas wyjeżdżają do Seattle, gdzie natrafiają na nowy przypadek opętania. Sprawa dotyczy młodej dziewczyny, którą za cel obrały sobie siły czystego zła. Ojciec Bennett namierza agentkę kościoła o imieniu Mysz. Kobieta walczy samotnie z demonicznym spiskiem.

 • 4

  Jedna to smutek

  +

  Andy stara się stawić czoła dziwnym zdarzeniom, do których dochodzi na wyspie. Marcus prowadzi śledztwo w sprawie serii naturalnych zaburzeń, korzystając z pomocy miejscowego biologa dzikich zwierząt. Tomas nadal kwestionuje znaczenie dziwnych wizji, które przywiodły go do Seattle. Tymczasem niełatwa współpraca Bennetta z enigmatyczną Myszą schodzi na mroczne tory.

 • 5

  Nasz los w rękach jego

  +

  Tomas i Marcus nadal badają sprawę dziwnych incydentów w rodzinie zastępczej. Demon w końcu daje o sobie znać. Dwaj księża muszą ścigać się z czasem, by znaleźć dowody opętania zanim będzie za późno. Tymczasem Andy i Rose zabierają dzieci na kemping, nie wiedząc, że w drodze przyjdzie im zmierzyć się z nadprzyrodzoną siłą, obecną na wyspie. W Rzymie następuje zwrot w niełatwej współpracy ojca Bennetta z Myszą po tym, jak na światło dzienne wychodzi niepokojąca, nowa informacja na temat spisku.

 • 6

  Najdroższa Nikki

  +

  Odwiedziny w domu rodziny zastępczej niosą za sobą zabójcze konsekwencje, gdy Marcus i ojciec Tomas usiłują wywabić zło z ukrycia. Gniewny demon wyżywa się na Rose. Nikt nie podejrzewa, że w lesie może czaić się nowe zagrożenie – byt, który wyczekuje na właściwy moment, by ruszyć do ataku. Tymczasem ojciec Bennett i Mysz walczą bezpośrednio ze spiskowcami, usiłując jednocześnie namierzyć starego wroga.

 • 7

  Pomóż mi

  +

  Rozpoczyna się odprawianie egzorcyzmu. Los rodziny zastępczej wisi na włosku. Z takim przeciwnikiem ani Marcus, ani Tomas nie mieli wcześniej do czynienia. Chcąc uratować dzieci i ich opiekunów, obaj egzorcyści muszą dotrzeć do sedna szaleństwa.

 • 8

  Niebo piekła

  +

  Ojciec Bennett i Mysz kierują się na zachód, by dołączyć do Marcusa i Tomasa. W trakcie podróży na światło dzienne wychodzą nowe szczegóły z tragicznej przeszłości kobiety. Pozostaje coraz mniej czasu na zakończenie egzorcyzmu w rodzinie zastępczej Adama. Jedno z dzieci pod jego opieką musi dokonać trudnego wyboru.

 • 9

  Rytuał i powtórzenie

  +

  Egzorcyzm dochodzi do punktu krytycznego. Tomas wciąga demona w desperacką walkę, której celem jest uratowanie duszy Andy’ego. Marcus i Rose starają się wydostać dzieci z wyspy. Demon ma jednak inne plany. Tymczasem w miarę jak nad wyspę nadciąga burza stulecia, zbawienie może nadejść z nieoczekiwanego źródła.

 • 10

  Niewarci

  +

  Jeden z księży walczy o życie w szpitalu. Drugi staje twarzą w twarz z duchami ze swojej przeszłości. Czasu na uratowanie duszy Andy’ego pozostaje coraz mniej, więc jeden z egzorcystów musi ponieść ostateczną ofiarę.