Evil

1616
©2021 Paramount+, Inc. All Rights Reserved.
Evil

Opis

Sceptyczna psycholożka we współpracy z klerykiem oraz budowlańcem starają się badać przypadki opętań przez demony oraz inne zjawiska nadprzyrodzone.

Odcinki

Sezon 1
 • 1

  Początek

  +

  Psycholożka sądowa Kristen Bouchard zostaje zatrudniona przez kościół katolicki, żeby we współpracy z klerykiem Davidem Acostą oraz budowlańcem Benem Shakirem ocenić, czy seryjny morderca został opętany przez demona, czy jest zwykłym psychopatą. Kristen podoba się nowa praca i wkrótce dołącza do zespołu na stałe.

 • 2

  177 minut

  +

  Kristen, David i Ben mają zbadać domniemany cud, kiedy Naomi Clark, siedemnastoletnia piłkarka, powraca do życia po ponad dwóch godzinach od stwierdzenia jej zgonu. Kristen spotyka się też z byłym szefem, Lewisem Cormierem, w biurze prokuratora okręgowego, gdzie wpada przypadkiem na Lelanda Townsenda.

 • 3

  Trzy gwiazdy

  +

  Kiedy nerwowe zachowanie producenta teatralnego zaczyna budzić demoniczne skojarzenia, Kristen, David i Ben zostają wezwani, aby zbadać sytuację. Z kolei Kristen próbuje zdyskredytować swojego wroga i następcę w prokuraturze, Lelanda Townsenda, zanim zdoła on zrujnować życie siedemnastoletniego chłopaka.

 • 4

  Rose390

  +

  Kristen, Ben i David zostają zatrudnieni do wydania oceny na temat psychopatycznego dziewięciolatka. Eric zaczyna lubić Davida, co daje nadzieje na opanowanie jego gwałtownych zachowań. Tymczasem Kristen pod wpływem śledztwa zaczyna martwić się o swoje córki, które okłamały ją na temat strasznej gry, kupionej im w tajemnicy przed nią przez babcię Sheryl.

 • 5

  31 października

  +

  W halloweenową noc Kristen i David zostają wysłani do zbadania egzorcyzmu. Ale kiedy analizują sytuację, zaczynają się różnić w ocenach: czy doszło do opętania przez demony, czy raczej to przypadek ciężkiej choroby psychicznej zaostrzonej przez dodatkowy stres. Z kolei Ben bierze udział w swoim ulubionym programie, gdzie rozprawia się z mitami na temat zjawisk nadprzyrodzonych.

 • 6

  Niech x = 9

  +

  Kościół katolicki prosi Kristen, Davida i Bena o dokonanie oceny wiarygodności lokalnej prorokini Grace Ling. Wszyscy są głęboko wstrząśnięci, gdy jedna z jej wizji spełnia się. Tymczasem David czuje zazdrość, że kobieta może rozmawiać z Bogiem, a Kristen nie kryje niezadowolenia, kiedy jej matka Sheryl wchodzi w relację z Lelandem.

 • 7

  Sobór watykański III

  +

  Kiedy Bridget przyznaje się do morderstwa w trakcie jej egzorcyzmu, ksiądz Korecki prosi Kristen, Davida i Bena, żeby sprawdzili, czy podane przez kobietę szczegóły pasują do któregoś z prowadzonych śledztw oraz czy naprawdę została ona opętana przez demona.

 • 8

  Dwóch ojców

  +

  David rozpoznaje jeden z symboli w księdze jako identyczny z widniejącym na obrazie jego ojca Leona. Razem z Kristen udają się w podróż do położonej na odludziu kolonii artystów, żeby zbadać znaczenie symbolu oraz jego związek z rodziną Davida.

 • 9

  Egzorcyzm: część druga

  +

  Ku zaskoczeniu Davida zostaje on pozwany za wyrządzenie poważnych szkód psychicznych Caroline Hopkins, w której egzorcyzmach brał udział. Zarzut każe mu przemyśleć jego przyszłość w roli księdza, zwłaszcza że podczas procesu mocno zbliża się do swojej adwokatki Renee Harris.

 • 10

  Siedem śpiewających łabędzi

  +

  Kristen, David i Ben zostają wezwani do zbadania dziwnie wciągającej piosenki bożonarodzeniowej, która zyskuje lawinową popularność wśród uczniów. Na jaw wychodzi niebezpieczeństwo, wynikające z relacji między internetowymi influencerami, a ich podatnymi na wpływy młodymi odbiorcami.

 • 11

  Pokój 320

  +

  Kiedy David zostaje poważnie ranny, musi stoczyć walkę z przerażającą wizją śmierci, będąc przykutym do swojego szpitalnego łóżka.

 • 12

  Sprawiedliwość razy dwa

  +

  Leland stara się pomóc w uniewinnieniu seryjnego mordercy Orsona Leroux od wyroku skazującego. Kristen zostaje wezwana do sądu, żeby zeznawać, a w tym czasie jej córka przechodzi nagłą operację serca. Z kolei David odwiedza kobietę, która potrzebuje wsparcia duchowego, ale zaczyna bać się o swoje bezpieczeństwo, kiedy na własne oczy widzi jej złowieszcze instynkty.

 • 13

  Księga 27

  +

  David, Kristen i Ben muszą ocenić, czy opętana została ciężarna kobieta, która twierdzi, że jedno z jej bliźniąt nosi w sobie zło. Śledztwo prowadzi ich do kliniki leczenia niepłodności, gdzie łączą się wątki zjawisk z całego sezonu. Tymczasem Kristen zaczyna zastanawiać się nad podatnością jednej z córek na zło, bo sama także korzystała z tej kliniki.