Grey's Anatomy: Chirurdzy

1616

Nowy sezon w środy o 21:05!

Sezon 18
00:30

Opis

Serial medyczny, opowiadający losy lekarzy ze szpitala w Seattle, z których część zaczynała kariery w tej placówce jako stażyści. Główną bohaterką jest doktor Meredith Grey, córka słynnej specjalistki w dziedzinie chirurgii, która stara się pogodzić wyzwania pracy zawodowej oraz prywatne relacje z innymi członkami personelu szpitala, do których należy były partner jej matki.

Odcinki

 • 1

  Znów wychodzi słońce

  +

  Kiedy Seattle świętuje powrót miasta do życia po pandemii, personel szpitala musi ratować ofiarę nielegalnych fajerwerków. Tymczasem Bailey jest zdeterminowana, żeby przyjąć nowych lekarzy, ale ma problem ze znalezieniem odpowiednich kandydatur. Owen i Teddy próbują zrobić kolejny krok w swoim związku, a Meredith otrzymuje niezwykłą szansę, gdy spotyka dawnego znajomego matki.

 • 2

  Jutro też jest dzień

  +

  Meredith zwraca się o radę do Amelii. Richard odzyskuje werwę i postanawia dokonać rewolucji w szkoleniu młodego personelu szpitala, a Winston zajmuje się pacjentką z niewydolnością nerek.

 • 3

  Goręcej niż w piekle

  +

  Uwielbiana przez całe Seattle rudowłosa lekarka wraca do szpitala, dzieląc się z wszystkimi swoim doświadczeniem i ekspercką wiedzą, gdy próbuje pomóc Richardowi w szkoleniu najnowszej grupy rezydentów. Tymczasem Meredith musi podjąć decyzję, a Link zwierza się Teddy.

 • 4

  Z pomocą przyjaciół

  +

  Richard angażuje Meredith i Bailey do pomocy w uruchomieniu nowego programu. Tymczasem pacjentka Addison ma komplikacje po zabiegu, a Jo pomaga kobiecie, która zaczyna przedwcześnie rodzić.

 • 5

  Nagły wybuch

  +

  Lekarze ze szpitala w Seattle ruszają do akcji, kiedy w okolicy szpitala dochodzi do wybuchu. W Owenie odżywa trauma po usłyszeniu eksplozji, a jego siostra Megan w sekrecie prosi o pomoc Winstona i Hayesa. Tymczasem w Minnesocie Meredith i Amelia spotykają znajomą osobę, która ma asystować podczas ich prac badawczych.

 • 6

  Z tobą codziennie jest święto

  +

  W Święto Dziękczynienia Meredith ma problemy z podróżą spowodowane przez pogodę, a Nick stara się jej pomóc na wiele różnych sposobów. Z kolei Richard i Bailey szukają zajęcia na oddziale ratunkowym, a Amelia i Link znów zbliżają się do siebie.

 • 7

  Bajeczny dzień

  +

  Dr Hamilton wyładowuje swoją frustrację na Meredith, więc Nick daje jej szansę rozładować emocje podczas przygotowania do operacji. Tymczasem w Seattle Link i Jo zabierają dzieci na bajkowe przedstawienie teatralne, które wymyka się spod kontroli. Bailey i doktor Lin biorą udział w targach pracy, próbując rozszerzyć personel lekarski, ale orientują się, że są źle przygotowani.

 • 8

  W świąteczną noc

  +

  Personel szpitala świętuje Boże Narodzenie. Hamilton i Meredith przygotowują się do przełomowego kroku w ramach ich projektu. Link chce spędzić święta rodzinnie razem z Amelią i Scoutem. Schmitt zostaje postawiony przed trudną decyzją w trakcie operacji.

 • 9

  Nie czas umierać

  +

  Personel szpitala musi sobie poradzić z następstwami wypadku samochodowego, w którym brało udział jedno z nich. Meredith walczy o życie doktora Hamiltona. Kiedy Levi wciąż przeżywa ostatnią porażkę, Bailey staje przed koniecznością przemyślenia metody Webbera. Tymczasem Link postanawia porozmawiać z Amelią, gdy dowiaduje się, że zamieszkała z kimś nowym.

 • 10

  W skłóconym domu

  +

  Schmitt musi stawić czoła konferencji na temat zachorowalności i śmiertelności. Meredith przekonuje Nicka do wzięcia udziału w operacji w Seattle, a Jo mierzy się ze swoimi uczuciami.

 • 11

  Dziedzictwo

  +

  Kiedy Meredith, Amelia i reszta zespołu szykują się do długo oczekiwanej, przełomowej operacji doktora Hamiltona, Bailey otrzymuje niespodziewaną propozycję. Niecierpliwość Owena sprawia, że jest trudnym pacjentem, co zmusza Linka do interwencji. Z kolei w Minnesocie Nick zmienia operację przeszczepienia wątroby w życiową lekcję.

 • 12

  Wszystko, czym jesteś

  +

  Nick zabiera Meredith na romantyczny weekend w swoim leśnym domu w Minnesocie, a Winston i Maggie zajmują się w tym czasie jej dziećmi. Z kolei Amelia i Kai zbliżają się do siebie.

 • 13

  Zdaj się na mnie

  +

  Richard wątpi w swoje zdolności jako chirurga. Jo jest oczarowana bratem pacjentki. Megan zmusza Teddy'ego i Owena do przedyskutowania różnic. Hodowany pyton robi sporo zamieszania.

 • 14

  W trasie

  +

  Napięcia wśród personelu nasilają się, kiedy coraz widoczniej widać brak lekarzy. Meredith chce odpocząć od pracy, spędzając dzień na zwolnieniu z Zolą. Szpital ma nieoczekiwanego gościa.

 • 15

  Trzeba to sprawdzić

  +

  Bailey jest na skraju wytrzymałości, kiedy komisja akredytacyjna odwiedza szpital, żeby ocenić program rezydentury, a Richard rozpoczyna swój własny proces oceniania tego samego dnia. Z kolei Nick wraca do Seattle, żeby wykonać przełomową operację we współpracy z Meredith.

 • 16

  Zostać czy odejść

  +

  Bailey spotyka się z niezadowoloną Catherine, którą czekają kontrole w kilku szpitalach jej fundacji. Tymczasem Addison znów pojawia się w Grey Sloan, rosną napięcia między Meredith i Richardem, a Owen wraca do pracy.

 • 17

  Ubezpieczam cię

  +

  Były pacjent Linka, Simon, trafia na oddział ratunkowy z ciężarną żoną. Z kolei Bailey otrzymuje propozycję od Nicka.

 • 18

  Silniej od nienawiści

  +

  Na cześć Nicka zostaje urządzone przyjęcie. Tymczasem do szpitala trafia ofiara brutalnego przestępstwa motywowanego nienawiścią.

 • 19

  Żądza krwi

  +

  Z powodu braku krwi szpital uruchamia ośrodek dla honorowych dawców. Z kolei Nick prosi o pomoc Meredith przy jednym z pacjentów, a Winston martwi się relacją ze swoim bratem. Odcinek jest pierwszą częścią zakończenia sezonu.

 • 20

  Moja krew

  +

  Szpital wciąż boryka się z niskim stanem zapasów krwi, Meredith podejmuje ryzykowną decyzję odnośnie pacjenta, a działania Owena, który chce pomóc innym weteranom, wychodzą na jaw w drugiej części zakończenia sezonu.