Konflikt: Bette i Joan

1212

Nowe odcinki

Sezon 1
00:30

Opis

Historia legendarnej rywalizacji pomiędzy Joan Crawford i Bette Davies w trakcie ich współpracy na planie nagrodzonego Oskarem filmu „Co się zdarzyło Baby Jane?” oraz długo po tym, jak ustała praca kamer.

Odcinki

Sezon 1
 • 1

  Co się zdarzyło Baby Jane?

  +

  Zepchnięte przez Hollywood na boczny tor, legendy ekranu Joan Crawford i Bette Davies walczą z uprzedzeniami odnośnie wieku, seksizmem i ze sobą nawzajem po tym, jak wyrażają zgodę na wzięcie udziału w produkcji filmu „Co się zdarzyło Baby Jane?”

 • 2

  Ta druga

  +

  Produkcja filmu „Co się zdarzyło Baby Jane?” jest w toku. Bette i Joan zawierają sojusz, ale siły z zewnątrz mieszają im szyki.

 • 3

  Najdroższa mamusiu

  +

  Gdy produkcja filmu dochodzi do punktu kulminacyjnego, konflikt pomiędzy aktorkami zaczyna mieć fizyczny charakter. Relacje Bette z córką robią się napięte, gdy kobieta zaczyna nawiązywać więź z nowym członkiem obsady. Joan ujawnia intymny szczegół ze swojej przeszłości.

 • 4

  Więcej lub mniej

  +

  W przeddzień premiery, ktoś rozpowszechnia złośliwe plotki na temat filmu. Bette i Joan przygotowują się na porażkę. Pauline usiłuje przełamać bariery płci. Zostają ogłoszone nominacje do Oskarów.

 • 5

  Nagrodę otrzymuje… (Oskary 1963)

  +

  Bette jest na najlepszej drodze do wygrania rekordowego trzeciego Oskara dla najlepszej aktorki pierwszoplanowej. Joan i Hedda rozpętują sekretną kampanię przeciwko koleżance.

 • 6

  Stare wiedźmy

  +

 • 7

  Opuszczone

  +

  Trwa produkcja filmu „Nie płacz Charlotto”. Konflikt pomiędzy Davis i Crawford jeszcze bardziej się pogłębia, gdy Joan dowiaduje się, że do projektu dołączył nowy producent. Bette nierozważnie ujawnia Bobowi swoje słabości.

 • 8

  Przez te wszystkie lata mogłyśmy być przyjaciółkami?

  +

  Joan przyjmuje główną rolę w nowym filmie, pomimo jej pogarszającego się stanu zdrowia. W obliczu nowej rywalki, Bette rozmyśla nad swoim nieuzasadnionym konfliktem z Jane.