Ksiega Czarownic

1212
©Sky UK Limited
Ksiega Czarownic

Opis

Adaptacja bestsellerowej, powieściowej trylogii autorstwa Deborah Harkness. Historyczka Diana Bishop jest czarownicą, która wyrzeka się swoich korzeni. Kiedy niespodziewanie znajduje pradawny zaklęty manuskrypt, trafia w sam środek groźnej intrygi, a na jej drodze pojawia się tajemniczy genetyk oraz wampir Matthew Clairmont.

Odcinki

Sezon 1
 • 1

  1

  +

  Genialna amerykańska historyczka profesor Diana Bishop zaczyna pracę na Uniwersytecie Oksfordzkim. W bibliotece przypadkowo odnajduje magiczny manuskrypt. Jej kolegą z uczelni jest Matthew Clairmont, biochemik i wampir, który od wieków szukał tej tajemniczej księgi. O znalezisku dowiaduje się także przywódca czarownic Peter Knox i postanawia dotrzeć do niego przed pozostałymi.

 • 2

  2

  +

  Po spotkaniu z Matthew Diana nadal wypiera się swoich magicznych mocy i wraca do normalnej pracy na Oksfordzie. Peter Knox oraz Satu Jarvinen przekonują ją, żeby nie przekazywała księgi czarownicom. Clairmont próbuje u Hamisha pozbyć się wampirycznego apetytu na Dianę. W Wenecji o odnalezieniu manuskryptu dowiaduje się wampir Gerbert D'Aurillac, stary rywal Clairmontów.

 • 3

  3

  +

  Naciskana przez czarownice Diana chroni się w wiejskim domu Matthew, który zdradza jej swój wiek, ale odrzuca jej awanse. Tymczasem w Chepstow demonka Sophie czuje dziwną więź z czarownicą, którą zna tylko jako Białą Królową. Diana chce wyjaśnić tajemnicę księgi, ale Knox atakuje jej przyjaciela Seana, przez co bohaterka wreszcie pokazuje swoje magiczne moce.

 • 4

  4

  +

  Diana i Matthew goszczą u Ysabeau, która ostrzega go, że ich związek zagraża całej rodzinie. Knox zwołuje zebranie Kongregacji na temat złamania przez nich zasad regulujących relacje między gatunkami, co stawia Baldwina, brata Matthew w trudnej sytuacji. Matthew dowiaduje się o włamaniu do jego laboratorium. Postanawia usłuchać Kongregacji, a Ysabeau odkrywa prawdziwą moc Diany.

 • 5

  5

  +

  Diana jest we Francji, a Ysabeau zniechęca ją do relacji z Matthew, który odkrywa, że za włamaniem w Oksfordzie stały czarownice. W Kongregacji dochodzi do kolejnych podziałów. Baldwin chce powstrzymać brata, a Satu sugeruje sojusz z ich rywalem Gerbertem, ale Knox to odradza. Matthew bada krew Diany i odkrywa jej prawdziwą moc. Przysięga jej miłość, ale kobieta zostaje rano porwana.

 • 6

  6

  +

  Matthew szuka Diany. Satu ryzykuje życiem, żeby odkryć jej tajemnice. Wizja Em pozwala namierzyć zaginioną, która jest w ogromnym niebezpieczeństwie. Uwięziona w studni Diana zaczyna panować nad swoimi mocami i ucieka, a pomagają jej Matthew i Baldwin. Schwytana Satu korzysta z mocy Meridiany, żeby je obie uwolnić. Gdy wrogów przybywa, Matthew wzywa wsparcie, by ochronić Dianę.

 • 7

  7

  +

  Diana i Matthew odwiedzają jej rodzinny dom w Madison. We Francji wyczerpana Satu odkrywa sekret przepowiedni Meridiany. W Wenecji Baldwin próbuje utrzymać kontrolę nad Kongregacją. Diana odkrywa, dlaczego ma problemy z rzucaniem czarów. Matthew prosi Marcusa i Miriam o opiekę nad nią. Domenico dopada Satu, a Juliette ucieka Gerbertowi i szuka Matthew, w którym jest zakochana.

 • 8

  8

  +

  W widowiskowym pojedynku ginie Juliette, a Matthew jest ciężko ranny. Diana musi wykorzystać wszystkie swoje moce i zawrzeć pakt z Boginią. Gerbert wykorzystuje okazję do pozbycia się Baldwina. Hamish zjawia się w Madison z synem Agathy i jego żoną. Diana i Matthew postanawiają ukryć się w przeszłości. Baldwin ratuje pozycję, ale zdradza ich plan Knoxowi, Satu i Gerbertowi.