Legion

1212

Najlepsze momenty z: 1x08

Odcinek 8 - Sezon 1
02:27

Opis

"Legion" to serial inspirowany serią komiksów “X-Men” Marvela autorstwa Billa Sienkiewicza. Opowiada historię Davida Hallera (w tej roli Dan Stevens), targanego konfliktami młodego mężczyzny, który może być kimś więcej niż „tylko” człowiekiem. W dzieciństwie zdiagnozowano u niego schizofrenię, co na przestrzeni całego życia skutkowało wielokrotnymi pobytami w szpitalach psychiatrycznych. 

Ponadtrzydziestoletni obecnie David jest po raz kolejny hospitalizowany i zatraca się w szpitalnej rutynie: śniadanie, obiad, kolacja, terapia, medytacja, sen. Resztę czasu spędza milcząc w towarzystwie przesadnie gadatliwej pacjentki Lenny (Aubrey Plaza). Choć od wielu lat dziewczyna zmaga się z uzależnieniem od narkotyków i alkoholu, wciąż przepełnia ją optymizm i wiara, że jej życie jeszcze się odmieni.

Stosunkowo spokojne i schematyczne życie Davida zostaje zburzone wraz z pojawieniem się pięknej pacjentki Syd (Rachel Keller). Przyciąga ich do siebie jakaś niewyobrażalna siła, a spotkanie doprowadza Davida do szokujących odkryć – czyżby głosy i wizje, które towarzyszą mu od tylu lat, nie były wytworem jego chorego umysłu?

Producentem wykonawczym serialu jest Noah Hawley, a partneruje mu m.in. John Cameron. "Legion" jest najnowszym wspólnym projektem Hawleya i Camerona, którzy są laureatami nagród Emmy i Złotych Globów za serial "Fargo".

Wideo

Odcinki

Sezon 1
 • 1

  Rozdział 1

  +

  David Haller od lat zmaga się z chorobą psychiczną. Był jeszcze dzieckiem, gdy zdiagnozowano u niego schizofrenię. Od lat leczony jest w szpitalach psychiatrycznych. Z czasem David zaczyna uświadamiać sobie, że słyszane przez niego głosy oraz wizje mogą być prawdziwe.

 • 2

  Rozdział 2

  +

  David analizuje swoją przeszłość z pomocą nowych znajomych.

 • 3

  Rozdział 3

  +

  W obliczu nadciągającego zagrożenia, David stara się znaleźć odpowiedzi na dręczące go pytania.

 • 4

  Rozdział 4

  +

  David popada w tarapaty, podczas gdy jego znajomi nadal starają się wyjaśnić jego położenie.

 • 5

  Rozdział 5

  +

  David staje w obliczu nowego zagrożenia.

 • 6

  Rozdział 6

  +

  David powraca do miejsca, w którym wszystko się zaczęło.

 • 7

  Rozdział 7

  +

  David stara się znaleźć sposób na wyjście ze swojego trudnego położenia.

 • 8

  Rozdział 8

  +

  David musi stawić czoła swojemu największemu jak dotąd wyzwaniu.

Artykuły