Mentalista

1212

Poniedziałek - piątek o 13:35

Oglądaj codziennie na FOX!

Sezon 1
00:30

Kolejne emisje

 1. Piątek 24 stycznia o 12.40

  Ognista czerwień (Odcinek09 - S01)

 2. Piątek 24 stycznia o 13.35

  Ceglany mur (Odcinek10 - S01)

 3. Sobota 25 stycznia o 16.00

  Zawsze obstawiaj czerwone (Odcinek11 - S04)

Opis

Patrick Jane, konsultant Kalifornijskiego Biura Śledczego, rozwiązuje najtrudniejsze zagadki kryminalne dzięki genialnemu zmysłowi obserwacji. Mimo nonszalanckiego podejścia do procedur jest ceniony przez agentów Biura za swój niezwykły talent i nieodparty urok osobisty.

Odcinki

 • 1

  Szkarłatne wstążki

  +

  Patrick Jane trafia do więzienia po zabiciu swojego największego wroga. Teraz musi udowodnić, że zastrzelony przez niego mężczyzna naprawdę był nieuchwytnym seryjnym zabójcą Red Johnem. Tymczasem Lisbon przekonuje Van Pelt, żeby poszukała wsparcia terapeuty po śmierci jej narzeczonego detektywa Craiga O'Laughlina.

 • 2

  Czerwona książeczka

  +

  Po zawieszeniu Lisbon i nowych przydziałach dla pozostałych członków ekipy, Patrick Jane wraca w roli konsultanta Kalifornijskiego Biura Śledczego i jest zmuszony do pracy z nieznanym sobie zespołem. Podczas śledztwa, dotyczącego śmierci trenera osobistego, Jane próbuje potajemnie zebrać swoich dawnych współpracowników.

 • 3

  Czerwony balonik

  +

  Kiedy Conner, syn dawnej klientki Jane'a, zostaje porwany, kobieta błaga go o odnalezienie dziewięciolatka za pomocą technik jasnowidzenia, które w przeszłości stosował. Postawiony w niezręcznej sytuacji Patrick wchodzi w konflikt z jej nowym „duchowym doradcą”, gdy sprawę przejmuje Kalifornijskie Biuro Śledcze.

 • 4

  Różany krąg

  +

  Jane zauważa podejrzanego mężczyznę z bronią podczas politycznego wiecu i jest przekonany, że ma do czynienia z psychopatą, zamierzającym dokonać zbrodni. Tymczasem Lisbon bada sprawę śmierci fotografa, do której doszło podczas tego samego wydarzenia.

 • 5

  Krew i piach

  +

  Patrick Jane oraz pozostali śledczy badają zabójstwo kobiety, której ciało ocean wyrzucił na wyspę u wybrzeży Kalifornii. Miejsce to nie jest jendak rajem dla ekipy, która musi odnaleźć mordercę wśród grupy ekscentrycznych mieszkańców. Tymczasem Rigsby martwi się, że jego nowy związek może być źródłem niezręcznych sytuacji między nim a Van Pelt.

 • 6

  Gdzie się podział Carmine O'Brien

  +

  Zespół Kalifornijskiego Biura Śledczego odwiedza wakacyjny ośrodek, żeby znaleźć mordercę miejscowego szefa policji. Lisbon spotyka tam swojego brata Tommy'ego, który znalazł nowy sposób na zarabianie i jest w trakcie pościgu za uciekinierem, żeby zdobyć nagrodę za jego schwytanie.

 • 7

  Czerwona lampka

  +

  Kalifornijskie Biuro Śledcze próbuje schwytać seryjnego mordercę. Jane czuje, że odżywają w nim wspomnienia, kiedy spotyka blogera, mającego dziwną obsesję na punkcie tej sprawy.

 • 8

  Różowe bluzki

  +

  Żeby znaleźć zabójcę pracującej pod przykrywką policjantki z wydziału do walki z narkotykami, Jane i jego współpracownicy postanawiają podążyć śladami jej śledztwa.

 • 9

  Czerwona koszulka

  +

  Jane oraz śledczy badają sprawę dawnego gwiazdora futbolu, w którego wysadzonym w powietrze samochodzie znaleziono zwłoki. Tymczasem relacja Rigsby'ego i Sary Harrigan rozwija się wraz z ich przygotowaniami do sprawy sądowej.

 • 10

  Ognista fuga

  +

  Podczas poszukiwań zabójcy strażaka, Jane pada ofiarą ataku i niemal zostaje utopiony. Czasowo traci pamięć i wraca do swojej roli oszusta z czasów przed rozpoczęciem współpracy z Kalifornijskim Biurem Śledczym.

 • 11

  Zawsze obstawiaj czerwone

  +

  Jane i śledczy muszą znaleźć winnego wśród szerokiego grona podejrzanych po tym, jak renomowany adwokat, zajmujący się rozwodami, zostaje zamordowany na pokładzie swojej motorówki. Tymczasem Jane zostaje przesłuchany w sprawie zabójstwa Panzera i domniemanej winy Red Johna.

  Na antenie
  Sobota 25 stycznia o 16.00
  1212
  na FOX
 • 12

  Moja krwawa walentynka

  +

  Kalifornijskie Biuro Śledcze musi sobie poradzić z brakiem dowodów w sprawie śmierci syna mafijnego bossa. Podczas przesłuchania świadków w Van Pelt odżywają wspomnienia o jej narzeczonym, agencie FBI Craigu O'Laughlinie i jego tragicznej śmierci.

  Na antenie
  Sobota 25 stycznia o 16.55
  1212
  na FOX
 • 13

  Czerwony to nowy czarny

  +

  Jane i pozostali śledczy muszą zawęzić listę podejrzanych po tym, jak skompromitowany projektant mody, szykujący się do wielkiego powrotu, pada ofiarą morderstwa. Tymczasem agentka FBI Susan Darcy kontynuuje śledztwo w sprawie Red Johna.

  Na antenie
  Niedziela 26 stycznia o 16.00
  1212
  na FOX
 • 14

  Na pierwszy rzut oka

  +

  Gdy trwa narada ławy przysięgłych, która ma orzec w sprawie kobiety oskarżonej o zabójstwo, Jane ściga się z czasem, żeby znaleźć dowody jej niewinności. Tymczasem Summer posuwa się o krok za daleko, kiedy próbuje pomóc Cho w przyłapaniu przestępcy na gorącym uczynku.

  Na antenie
  Niedziela 26 stycznia o 16.55
  1212
  na FOX
 • 15

  Wojna róż

  +

  Po zabójstwie działaczki społecznej morderczyni Erica Flynn, w której schwytaniu brał udział Jane, oferuje informacje na temat sprawy w zamian za wypuszczenie z więzienia. Tymczasem Rigsby i Sarah zaczynają przygotowania do narodzin dziecka.

  Na antenie
  Sobota 1 lutego o 16.00
  1212
  na FOX
  Na antenie
  Wtorek 4 lutego o 23.55
  1212
  na FOX
 • 16

  Czerwień w głowie

  +

  Kiedy zamordowany zostaje czołowy działacz organizacji zwalczającej sekty, Patrick Jane spotyka swojego dawnego wroga, Breta Stilesa, będącego charyzmatycznym guru.

  Na antenie
  Sobota 1 lutego o 17.00
  1212
  na FOX
  Na antenie
  Środa 5 lutego o 00.50
  1212
  na FOX
 • 17

  Tani burgund

  +

  Jane podejrzewa, że agentka FBI Susan Darcy ma ukryte motywy, kiedy prosi o pomoc w śledztwie, dotyczącym zabójstwa. Tymczasem ekipa Kalifornijskiego Biura Śledczego zajmuje się sprawą kobiety zamordowanej po spotkaniu z osobą, którą poznała na internetowym czacie.

  Na antenie
  Niedziela 2 lutego o 16.00
  1212
  na FOX
  Na antenie
  Środa 5 lutego o 01.45
  1212
  na FOX
 • 18

  Rumiane policzki

  +

  Jane oraz zespół Kalifornijskiego Biura Śledczego próbują zawęzić listę podejrzanych po tym, jak zamordowany zostaje bogaty handlowiec w terminalnej fazie raka. Z kolei Cho jest zmuszony stawić czoła swoim demonom.

  Na antenie
  Niedziela 2 lutego o 17.00
  1212
  na FOX
  Na antenie
  Środa 5 lutego o 02.40
  1212
  na FOX
 • 19

  Różowy szampan w lodzie

  +

  W trakcie poszukiwań zabójcy pracownika kasyna, Jane spotyka iluzjonistę, z którym kiedyś współpracował. Okazuje się, że mężczyzna ukrywa szokującą tajemnicę.

  Na antenie
  Sobota 8 lutego o 16.00
  1212
  na FOX
  Na antenie
  Wtorek 11 lutego o 23.55
  1212
  na FOX
 • 20

  Źle się dzieje w Redmund

  +

  Kalifornijskie Biuro Śledcze próbuje ustalić, kto miał powód, żeby zabić popularnego nauczyciela. Tymczasem Cho i Summer ukrywają swój związek przed Lisbon, a Rigsby z niecierpliwością oczekuje pewnego ważnego wydarzenia.

  Na antenie
  Sobota 8 lutego o 17.00
  1212
  na FOX
  Na antenie
  Środa 12 lutego o 00.50
  1212
  na FOX
 • 21

  Rubinowe pantofelki

  +

  Jane i ekipa Kalifornijskiego Biura Śledczego wkraczają do świata drag queen. Muszą znaleźć zabójcę młodego mężczyzny, którego zwęglone ciało znaleziono niedaleko klubu, w którym występują artyści, wcielający się w role kobiet. W wyniku śledztwa wyłaniają długą listę podejrzanych, z których wszyscy gnębili ofiarę.

  Na antenie
  Niedziela 9 lutego o 16.00
  1212
  na FOX
  Na antenie
  Środa 12 lutego o 01.45
  1212
  na FOX
 • 22

  Cześć, i dzięki za czerwone ryby

  +

  Podczas badania sprawy zabójstwa surfera Lisbon spotyka swojego dawnego narzeczonego Grega Taybacka, którego nie widziała od dekady. Z kolei Cho zaczyna wątpić w sens swojego związku z Summer.

  Na antenie
  Niedziela 9 lutego o 17.00
  1212
  na FOX
  Na antenie
  Środa 12 lutego o 02.40
  1212
  na FOX
 • 23

  Czerwony korsarz

  +

  W ósmą rocznicę śmierci żony i córki Jane otrzymuje wiadomość od Red Johna, przez co traci zainteresowanie aktualnie rozpracowywaną sprawą i naraża na szwank swoją karierę w Kalifornijskim Biurze Śledczym.

  Na antenie
  Sobota 15 lutego o 16.00
  1212
  na FOX
 • 24

  Karmazynowy kapelusz

  +

  W finale czwartego sezonu po kolejnej nieudanej próbie pokonania Red Johna załamany Patrick Jane pije na umór w klubie w Las Vegas. Kiedy Kalifornijskie Biuro Śledcze próbuje bez niego rozwikłać zagadkę zabójstwa niezidentyfikowanej ofiary, Jane poznaje nową kochankę, która przekonuje go do zabicia jednego ze współpracowników.

  Na antenie
  Sobota 15 lutego o 17.00
  1212
  na FOX
  Na antenie
  Środa 19 lutego o 02.00
  1212
  na FOX