Orville

1212
The Orville © 2017 Fox and its related entities. All rights reserved.
Orville

Opis

Osadzony w dalekiej przyszłości serial, opowiadający o przygodach statku badawczego Orville, należącego do ziemskiej floty międzygwiezdnej. Jego załoga, składająca się zarówno z ludzi, jak i obcych, wciąż staje w obliczu cudów i niebezpieczeństw kosmosu, jednocześnie starając się radzić sobie z problemami codziennego życia.

Odcinki

Sezon 1
 • 1

  Stare rany

  +

  Jest rok 2417. Unia Planetarna awansuje Eda Mercera do stopnia kapitana statku badawczego U.S.S. Orville. Jego entuzjazm związany z objęciem nowego stanowiska zostaje szybko ostudzony, gdy okazuje się, że na pierwszego oficera przydzielono mu byłą żonę, Kelly Grayson. W trakcie pierwszej, rutynowej misji, załoga Orville’a wpada w zasadzkę Krillów, bezwzględnej rasy obcych, zdeterminowanej, by wykraść urządzenie, które pozwoli im na przyspieszenie czasu.

 • 2

  Przejęcie dowodzenia

  +

  Ed i Kelly dają się zwieść hologramowi zagrożonego statku kosmicznego, po czym zostają uwięzieni w replice ich dawnego domu. Alara musi wkroczyć do akcji, po raz pierwszy w roli dowódcy Orville’a, i przeprowadzić heroiczną akcję ratunkową. Tymczasem Bortus i Klyden otrzymują szczęśliwe, choć niespodziewane wiadomości.

 • 3

  Była sobie dziewczyna

  +

  Załoga Orville'a ulega kulturowym podziałom, gdy Bortus i Klyden nie mogą dojść do zgody w kwestii tego, czy ich nowo narodzone dziecko powinno przejść kontrowersyjny zabieg chirurgiczny.

 • 4

  Jeśli pojawią się gwiazdy

  +

  Ed i załoga Orville’a napotykają na ogromny pojazd, dryfujący w przestrzeni kosmicznej, któremu grozi kolizja z gwiazdą. Podczas gdy część członków załogi rusza z pomocą jego mieszkańcom, Bortus, Gordon i John pozostają w tyle i odpierają atak Krillów na inny statek Unii.

 • 5

  Pria

  +

  Po tym, jak załoga Orville’a ratuje zagubiony statek i jego atrakcyjną kapitan, Ed zadurza się w nowym gościu na swoim pokładzie. Kelly podejrzewa jednak, że nie wszystko jest tym, czym się wydaje. Tymczasem Gordon usiłuje nauczyć Isaaca sztuki robienia innym psikusów.

 • 6

  Krillowie

  +

  Załoga Orville’a odpiera atak Krillów w całkiem nowej kolonii. Unia wysyła Eda i Gordona na niebezpieczną, tajną misję. Jej celem jest infiltracja statku Krillów oraz pozyskanie kopii biblii tej rasy obcych, „Anhkany”, która pozwoli lepiej zrozumieć zamiary wroga.

 • 7

  Rządy większości

  +

  Dwaj antropolodzy Unii znikają na planecie podobnej do Ziemi z XXI wieku. Ed wysyła zespół pod dowództwem Kelly, by ich odnaleźć. Jednak ich misja dość szybko natrafia na przeszkody, gdy zdają sobie sprawę, że rządy tutejszego społeczeństwa są całkowicie oparte na publicznym systemie głosowania, który określa formę kary.

 • 8

  Rejs w nieznane

  +

  Ed wraz ze swoją załogą wyrusza z kolejną misją, by uratować dr Finn, jej dwóch synów oraz Isaaca. Ich wahadłowiec został strącony w niezbadaną przestrzeń i rozbił się na księżycu oddalonym o wiele lat świetlnych od Orville’a.

 • 9

  Sztylet Kupidyna

  +

  Załoga Orville’a zostaje wezwana do przeprowadzenia mediacji traktatu pokojowego pomiędzy dwiema walczącymi ze sobą kulturami. Stosunki Eda i Kelly robią się jeszcze bardziej napięte, gdy na pokładzie statku pojawia się znajoma twarz. Tymczasem Yaphit wyznaje swoją miłość dr Finn, z zaskakującym rezultatem.

 • 10

  Pożar

  +

  W wyniku pożaru, który wybucha na pokładzie Orville’a, ginie jeden z członków załogi. Alara zastanawia się, czy nadaje się do wykonywania swojej pracy. Tymczasem na statku zaczynają dziać się niezwykłe i przerażające rzeczy.

 • 11

  Nowe wymiary

  +

  Orville ulega uszkodzeniu wskutek wystąpienia tajemniczej anomalii przestrzennej, która w przerażający sposób wpływa na wszystkie organizmy żywe. Kelly odkrywa, że Lamarr jest o wiele bardziej inteligentny niż to widać na pierwszy rzut oka. Stara się nakłonić Eda, by ten wyznaczył porucznikowi bardziej odpowiedzialne zadanie.

 • 12

  Szalone bałwochwalstwo

  +

  Ed i Kelly zastanawiają się, czy nie powinni do siebie wrócić. Podczas misji, której celem jest zbadanie nieznanej gwiazdy, załoga musi awaryjnie lądować na planecie z innego wszechświata.