Poszukiwacze zaginionych skarbów

1212
© 2018 CBS Broadcasting, Inc. All Rights Reserved
Poszukiwacze zaginionych skarbów

Opis

Znawca zabytków łączy siły z przebiegłą złodziejką dzieł sztuki, żeby odzyskiwać skradzione skarby, wykorzystywane do finansowania działań bezwzględnych terrorystów.

Odcinki

Sezon 1
 • 1

  Klątwa Kleopatry: część pierwsza

  +

  Odkrycie dawno zaginionego grobowca Antoniusza i Kleopatry jest początkiem ogólnoświatowego wyścigu między błyskotliwym znawcą zabytków, przebiegłą złodziejką i bezwzględnym terrorystą.

 • 2

  Klątwa Kleopatry: część druga

  +

  Danny i Lexi przemierzają świat, goniąc za swoim celem, niespodziewanie wpadają w sam środek trwającej już 2000 lat walki o kolebkę cywilizacji.

 • 3

  Kod hawaladara

  +

  Danny udaje handlarza bronią Aidena Shawa, żeby wydobyć informacje na temat miejsca pobytu terrorysty Karima Farouka od pośrednika, który jest winny Shawowi pieniądze. Z kolei Farouk zdobywa wskazówkę na temat położenia sarkofagu Kleopatry, a Lexi zbliża się do ojca Chucka, kiedy szuka u niego pomocy w odszyfrowaniu zakodowanych informacji.

 • 4

  Tajemnica Macho Grande

  +

  Kluczowa wskazówka prowadzi Danny'ego i Lexi do zamku w Austrii, gdzie Niemcy mogli ukryć sarkofag podczas drugiej wojny światowej. Z kolei Fabi ratuje Maxa, porwanego asystenta doktor Castillo, a Hardwick ujawnia Fabiemu i Gwen informacje na temat innych osób, które szukają Kleopatry.

 • 5

  Bractwo Serapisa

  +

  Niespodziewany pomocnik zdradza Lexi, że egipski urzędnik ma dokumenty, które mogą ją doprowadzić do Farouka. Jednak aby zdobyć informacje, musi ona uzyskać pomoc Danny'ego w niebezpiecznym planie, okłamując go na temat źródła wskazówki. Z kolei Farouk podejmuje ryzyko, żeby odzyskać przedmioty skradzione z piramid, żeby sfinansować swoje działania.

 • 6

  Pociąg widmo ze Sierra Perdida

  +

  Danny i Lexi podążają za wskazówką w hiszpańskie góry, chcąc znaleźć zaginiony wagon kolejowy, który mógł przewozić sarkofag Kleopatry. Z kolei Lexi wpada na handlarza antyków Simona Hardwicka, który ma dla niej nowe informacje na temat Bractwa Serapisa.

 • 7

  Ucieczka z Casablanki

  +

  Lexi i Danny muszą improwizować, żeby ujść z życiem i wydostać się z więzienia, kiedy w Casablance znajdują się w potrzasku między przedstawicielami wymiaru sprawiedliwości oraz ścigającymi ich wrogami. Z kolei prywatne śledztwo Hardwicka, dotyczące Bractwa Serapisa, pakuje go w niebezpieczną sytuację.

 • 8

  Pudełko przeznaczenia

  +

  FBI oferuje Danny'emu i Lexi informacje, które pomogą im w poszukiwaniu Kleopatry, ale tylko pod warunkiem jeśli Danny zdoła przekonać swojego ojca, Patricka, żeby zdradził miejsce ukrycia obrazów, które pomógł ukraść 20 lat wcześniej. Tymczasem Farouk kończy niezałatwione sprawy i dokonuje ważnego przełomu w swoim wielkim planie.

 • 9

  Cień Projektu Atena

  +

  Danny i Lexi odnajdują słynnego tropiciela nazistów, a jego odkrycia kierują ich do Montrealu. Tam może się ukrywać ostatni żyjący hitlerowiec, który uciekał z zaginionym sarkofagiem. Tymczasem napięcia między Gwen a Fabim sięgają zenitu.

 • 10

  Cena zemsty

  +

  Po tym jak prawie udaje im się schwytać Farouka podczas tajnej akcji, Danny i Lexi zwracają się do Hardwicka, żeby dzięki swoim kontaktom w półświatku pomógł w odnalezieniu terrorysty, zanim znów zapadnie się pod ziemię. Tymczasem Gwen zmęczona pomysłami Danny'ego i Lexi aresztuje ojca Chucka za pomaganie im.

 • 11

  Powrót królowej

  +

  Śladem sarkofagu Kleopatry Danny i Lexi trafiają do Trójkąta Bermudzkiego, gdzie kontakt Shawa oferuje im pomoc w namierzeniu samolotu przemytników, który tam przed laty zaginął. Z kolei Gwen niechcący zwraca na siebie uwagę, kiedy bada podejrzane transakcje finansowe.

 • 12

  Dziedzictwo ojca

  +

  Kiedy Hardwick pomaga Danny'emu i Lexi w przechytrzeniu Bractwa, Danny poznaje szokującą prawdę, która burzy wszystko, co wiedział na temat swojej przeszłości.

 • 13

  Zemsta Farouka

  +

  Tajemnice wychodzą na jaw, losy zostają przypieczętowane, a życia Danny'ego i Lexi nigdy nie będą już takie same, po tym jak Farouk postanawia zrealizować swój wielki plan.