Punkt zapalny

AllAll

Nieustanna walka

Sezon 1
00:30

Opis

Serial ukazuje kulisy działania wymiaru sprawiedliwości przez pryzmat dwóch zabójstw o podłożu rasowym, do których doszło w małym miasteczku na południu USA.

Odcinki

Sezon 1
 • 1

  Pierwsza godzina

  +

  Mieszkańcy małego miasteczka w Karolinie Północnej stają w obliczu dramatycznych wydarzeń. Policjant Afroamerykanin zabija nieuzbrojonego, białego studenta college’u. Wkrótce na światło dzienne wychodzi także zaniedbana przez władze sprawa morderstwa czarnego nastolatka. Detektyw Ashe Akino oraz prokurator Preston Terry rozpoczynają śledztwo. Starając się odkryć prawdę, muszą również borykać się z zainteresowaniem mediów, opinią publiczną oraz narastającą falą niepokojów społecznych, których podłożem są wciąż żywe podziały na tle rasowym.

 • 2

  Utrata zaufania

  +

  W Internecie pojawia się kontrowersyjne wideo z udziałem zastępcy szeryfa Becka. W obliczu nowego wyzwania, Ashe i Preston starają się znaleźć źródło przecieku oraz ustalić, komu zależało na tym, by materiał filmowy ujrzał światło dzienne. Tymczasem pastor Janae trafia do kręgu podejrzanych po tym, jak ujawniona zostaje informacja na temat jej publicznej sprzeczki z Joeyem Campbellem, na krótko przed jego śmiercią. Ashe i Preston zastanawiają się, czy są gotowi, by zająć się jednocześnie dwiema sprawami. Wkrótce odkrywają, że świadek zabójstwa Joeya prawdopodobnie zaginął.

 • 3

  Czyjś syn

  +

  Ashe i Preston skupiają się na solidnych dowodach w obu śledztwach. Udają się najpierw na dawną uczelnię Jessego Carra, a potem w niebezpieczny pościg za jedynymi dwoma wiarygodnymi świadkami w sprawie Joeya. Obie sprawy zyskują wymiar polityczny, gdy pastor Janae zaczyna wywierać nacisk na gubernator Eamons, by ta zrobiła więcej dla najbiedniejszych w Gate Station i przedstawia jej rodzinę Campbellów. Tymczasem największy rywal Eamons, Penn Moder, odszukuje matkę Jessego, Alicię.

 • 4

  Cała prawda

  +

  Cory otwiera się na temat tego, czego był świadkiem w noc śmierci Joeya Campbella. Ashe i Preston muszą podjąć decyzję, czy jego zeznania wystarczą, by podjąć walkę z całym wydziałem szeryfa. Mając zamiar nadać większe znaczenie sprawie, śledczy poszukują jakichkolwiek istotnych dowodów, które powiążą ze sobą oba zabójstwa. Tymczasem starając się pomóc biednym mieszkańcom Gate Station, gubernator Eamons przedstawia swoją nową inicjatywę edukacyjną.

 • 5

  Cisza przed burzą

  +

  Cory ujawnia kluczowe szczegóły na temat nocy, kiedy zamordowano Joeya Campbella. Pozwala to Prestonowi i Ashe wziąć na celownik ludzi, których uważają za zamieszanych w jego śmierć. Lista podejrzanych znacznie się powiększa, gdy śledczy zdają sobie sprawę, że prowadzony od wielu lat program w wydziale szeryfa pozwalał jego uczestnikom na zbyt wiele w Gate Station. Tymczasem Ashe podejmuje kroki, w celu odzyskania kontroli nad swoim życiem osobistym.

 • 6

  Gdy zapłonie ogień

  +

  W Gate Station dochodzi do wybuchu gwałtownych zamieszek pomiędzy obywatelami miasteczka i policją. Tymczasem Ashe i Preston konfrontują gubernator Eamons w związku z nowymi faktami odnośnie zabójstwa Joeya. Ashe bierze sprawy w swoje ręce, usiłując wywrzeć nacisk na Javiera, a Preston przeprowadza rozmowę z Beckiem.

 • 7

  Istota ich charakteru

  +

  Prokurator okręgowy informuje Prestona, że wysyła nowy zespół do przejęcia sprawy. Ten jednak nadal z determinacją skupia się na ujawnieniu ukrytej prawdy. Sprzeczne historie utrudniają śledztwo. Jeden ze świadków niebezpiecznie się waha w kwestii złożenia zeznań na temat tego, co się rzeczywiście wydarzyło w noc śmierci Joeya Campbella. W następstwie zamieszek, na jaw wychodzi kolejne wideo kompromitujące Becka.

 • 8

  Na dnie

  +

  Po tym, jak znalezione zostaje potencjalne narzędzie zbrodni w sprawie Joeya Campbella, Preston i Ashe znajdują się pod presją, by wykorzystać najnowszy materiał dowodowy i dowiedzieć się, kto stoi za śmiercią chłopaka. Tymczasem dochodzi do eskalacji napięcia pomiędzy śledczymi i wydziałem szeryfa, prowadzając do potencjalnie przełomowej scysji. Preston podejmuje pochopną decyzję w sprawie Jessego Carra.

 • 9

  Przyjdź do Jezusa

  +

  Po dokonaniu szokującego odkrycia odnośnie programu szkoleniowego dla rezerwistów, śledztwo bierze na celownik cały wydział, a porucznik Breeland i szeryf Platt stają się obiektem szczegółowej kontroli. Gdy pojawiają się potencjalni sprawcy, by negocjować z Ashe i Prestonem, były rezerwowy zastępca szeryfa ujawnia własną tajemnicę. Tymczasem sędzia wydaje orzeczenie w sprawie Ashe o opiekę nad dzieckiem, a gubernator Eamons podejmuje trudną decyzję odnośnie swojej nowej inicjatywy edukacyjnej.

 • 10

  Ostatni taniec

  +

  Odbywają się posiedzenia sądu w sprawach zamordowania Joeya Campbella oraz Jessego Carra. Preston przedstawia fakty ławnikom. Zostaje ujawniona prawda dotycząca obu zabójstw. Tymczasem pastor Janae oraz inni protestujący zbierają się przed budynkiem sądu w oczekiwaniu na wyniki, mając nadzieję na lepszą przyszłość. Po tym, jak wydział szeryfa traci jednego ze swoich, staje się jasne, kogo naprawdę należy winić.