Rezydenci

Wtorek 21.05

1212
The Resident © 2018 Fox and its related entities. All rights reserved.
Rezydenci

Kolejne emisje

 1. Wtorek 25 września o 21.05

  Kryzys tożsamości (Odcinek04 - S01)

 2. Środa 26 września o 22.55

  Kryzys tożsamości (Odcinek04 - S01)

 3. Wtorek 2 października o 21.05

  Mądrzejsi już nie będziemy (Odcinek05 - S01)

Opis

Idealistyczny, młody lekarz rozpoczyna staż w szpitalu pod okiem twardego i genialnego starszego rezydenta, który odsłania przed nim dobre oraz złe strony współczesnej medycyny.

Odcinki

Sezon 1
 • 1

  Pierwszy dzień stażu

  +

  Dr Devon Pravesh rozpoczyna swój staż w szpitalu, gdzie musi stawić czoło brutalnym realiom opieki medycznej. Dr Conrad Hawkins, odbywający trzeci rok rezydentury, bierze młodego lekarza pod swoje skrzydła i uczy go swoich niekonwencjonalnych metod leczenia pacjentów.

 • 2

  Dzień niepodległości

  +

  Plany Conrada w związku z pacjentem wymagającym przeszczepu serca zostają pokrzyżowane, więc ten ryzykuje swoją pracą, by naprawić sytuację. Nic zaczyna podejrzewać jednego z lekarzy o kradzież dokumentacji medycznej. Devon musi podjąć natychmiastową decyzję odnośnie metody leczenia pacjenta.

 • 3

  Towarzysze broni

  +

  W szpitalu odwiedza Conrada stary kumpel z wojska, który również jest chirurgiem. Tymczasem zespół zostaje poddany próbie, usiłując ratować życie nieubezpieczonej oraz nieposiadającej dokumentów pacjentki, walcząc jednocześnie z administracją szpitala, która obawia się, że za leczenie kobiety zapłaci miliony z własnej kieszeni. Dr Bell prowadzi eksperymenty z nowym lekiem na drżenie rąk. Nic odgraża się, że przeprowadzi śledztwo w sprawie zaginionej dokumentacji medycznej.

 • 4

  Kryzys tożsamości

  +

  W wyniku pomyłki na izbie przyjęć, Conrad wręcza akt zgonu niewłaściwej rodzinie, po czym stara się to naprawić. Tymczasem Nic ma problem ze znalezieniem karty pacjentki, którą leczyła Lane. Mina dostaje zakaz wykonywania zabiegów chirurgicznych po tym, jak przekracza swoje kompetencje na sali operacyjnej. Devon nawiązuje więź ze znajdującą się pod jego opieką starszą pacjentką.

  Na antenie
  Wtorek 25 września o 21.05
  1212
  na FOX
  Na antenie
  Środa 26 września o 22.55
  1212
  na FOX
 • 5

  Mądrzejsi już nie będziemy

  +

  Trzy pilne, następujące po sobie operacje zmuszają personel szpitala do maksymalnego wysiłku. Zdeterminowana, by zredukować napięcie, Nic prosi Jude’a o pomoc przy jednym z zabiegów, wywołując tym samym zazdrość Conrada. Tymczasem dr Lane Hunter postanawia zdyskredytować roszczenia Nic. Devon zmaga się z pacjentem, cierpiącym z powodu żenującej przypadłości. W szpitalu pojawia się ofiarodawca, który zamierza przekazać dużą sumę pieniędzy na rzecz onkologicznego programu dr Lane.

  Na antenie
  Wtorek 2 października o 21.05
  1212
  na FOX
  Na antenie
  Środa 3 października o 22.55
  1212
  na FOX
 • 6

  Bez wzgłędu na koszty

  +

  Conrad toczy boje z grupą nadmiernie agresywnych lekarzy w imieniu pacjenta, cierpiącego na tajemniczą i chroniczną chorobę. Musi również stawić czoło własnemu ojcu po tym, jak ten pojawia się niezapowiedziany w szpitalu. Mina robi wszystko, co w jej mocy, by pomóc młodemu człowiekowi z jej dzielnicy, który niemal ją obrabował. Przy okazji na jaw wychodzi skrywana przez nią tajemnica. Przebywająca poza szpitalem Nic zatrudnia do pomocy Devona, by ten miał oko na Lily, co prowadzi do niesamowitego odkrycia oraz poddania w wątpliwość motywów dr Lane. Plany Renaty, których celem jest zatrudnienie uznanego chirurga z innego szpitala zostają pokrzyżowane...

  Na antenie
  Wtorek 9 października o 21.05
  1212
  na FOX
  Na antenie
  Środa 10 października o 22.55
  1212
  na FOX
 • 7

  Ucieczka kochanków

  +

  Conrad ściera się z Lane, ponieważ nie zgadza się z jej planem leczenia umierającego na raka pacjenta. Co gorsza, Jude miesza się do sprawy, proponując wykonanie inwazyjnego zabiegu. Gdy pacjent celebryta przekracza granice w stosunkach z Nic, pielęgniarka musi wymyślić strategię, która umożliwi jej postawienie na swoim oraz opanowanie drażliwej sytuacji. Tymczasem Bell zdaje sobie sprawę, że pomoc Miny będzie mu bardziej potrzebna niż kiedykolwiek.

  Na antenie
  Wtorek 16 października o 21.05
  1212
  na FOX
  Na antenie
  Środa 17 października o 22.55
  1212
  na FOX
 • 8

  Sprawa rodzinna

  +

  Ku wielkiemu rozczarowaniu Bella, Nic i Conrad przyjmują do szpitala bezimienną, bezdomną kobietę, która, jak podejrzewają, została nielegalnie podrzucona przez pracowników innego szpitala podczas charytatywnego balu w Chastain. Gdzie indziej, Devon i Irving zajmują się leczeniem mężczyzny do towarzystwa, który daje im zaskakująco dobre rady. Micah wraca na badania kontrolne i jeszcze bardziej zadurza się w Minie. Rodzice Devona przyjeżdżają w odwiedziny.

 • 9

  Utracona miłość

  +

  Catherine, była narzeczona Conrada, zostaje przyjęta do szpitala z bólem brzucha, który okazuje się medyczną zagadką. Dr Hawkins zawzięcie stara się ją zdiagnozować oraz walczy z pomysłem, by Bell ją operował. Tymczasem Nic ma okazję, by poznać przeszłość Conrada. Bell zaczyna panikować po tym, jak Claire ogłasza swój zamiar zainstalowania kamer we wszystkich salach operacyjnych. Devon łamie sobie głowę, usiłując znaleźć idealny prezent urodzinowy dla Priyi. Lane zdaje sobie sprawę, że Nic ma pewne podejrzenia odnośnie jej przychodni.