Skandal

1212
Scandal © ABC Studios
Skandal

Opis

Olivia Pope, której firma zajmuje się zarządzaniem kryzysowym, specjalizuje się w chronieniu publicznego wizerunku krajowej elity oraz utrzymywaniu ich tajemnic pod kluczem.

Odcinki

 • 1

  Przetrwają najsilniejsi

  +

  Zostają ogłoszone wyniki wyborów prezydenckich, w których kandydowali Mellie Grant i Francisco Vargas. Szokujący kryzys na skalę całego kraju zmusza Fitza do podjęcia ostatniej, poważnej decyzji w trakcie swojej prezydentury i doprowadza do wybuchowych rezultatów.

 • 2

  Krótka piłka

  +

  Po wyrównanym wyścigu oraz szokującym zakończeniu wyborów prezydenckich, retrospekcje ujawniają, co działo się podczas kampanii i jak daleko Olivia była gotowa się posunąć, by wygrać. Tymczasem Fitz i Abby muszą stawić czoła bezprecedensowemu, narodowemu kryzysowi, a gladiatorzy robią wszystko, by znaleźć odpowiedzi na dręczące ich pytania.

 • 3

  Los gorszy od śmierci

  +

  W obliczu narodowego kryzysu, los Cyrusa zostaje przypieczętowany. Tymczasem Olivia i gladiatorzy robią wszystko, by poznać prawdę. Retrospekcje ujawniają raczej skomplikowane relacje Frankiego i Cyrusa zanim doszło do zamachu w dniu ogłoszenia wyników wyborów.

 • 4

  Pas

  +

  Szokujące rewelacje na temat miejsca pobytu Toma Larsona podczas wyborczego wieczoru mogą zniweczyć prezydenckie nadzieje Mellie. Cyrus musi stawić czoła ostatecznemu wyzwaniu, ale nadal robi wszystko, co w jego mocy, by dowieść swojej niewinności. Tymczasem Olivia i gladiatorzy odkrywają szokujące dowody związane z zamachem na Frankiego.

 • 5

  Wszyscy się kłaniają

  +

  Skomplikowany związek Jake’a i Vanessy stanowi zagrożenie dla kampanii, zmuszając Olivię do podjęcia odpowiednich działań. Tymczasem ujawniona zostaje przełomowa informacja odnośnie zmowy wokół zamachu na Francisco Vargasa.

 • 6

  Wymarcie

  +

  Rowana zaskakuje pojawienie się kogoś z jego przeszłości. Olivia musi podjąć zmieniającą życie decyzję dotyczącą kampanii. Tymczasem w retrospekcji ujawnione zostaje, kto naprawdę stał za zamachem na Vargasa.

 • 7

  Zdrajca wśród nas

  +

  Po odkryciu nowych informacji dotyczących zamachu na Frankiego Vargasa, Olivia podejmuje szokującą decyzję, po czym prosi Hucka o wypełnienie jednej z najtrudniejszych dotąd misji. Ten jednak odkrywa prawdę i zaczyna zdawać sobie sprawę, że w szeregach gladiatorów znajduje się zdrajca. Wie, że teraz nie może ufać nikomu.

 • 8

  Mocne nerwy

  +

  Wydarzenia prowadzące do wieczoru wyborczego, opowiedziane z punktu widzenia Abby, ujawniają budzącą grozę żądzę władzy oraz wybuchową tajemnicę, którą ona przez cały czas ukrywała.

 • 9

  Bez szans

  +

  Gladiatorzy ścigają się z czasem, by odnaleźć zaginionego Hucka, który walczy o swoje życie. Olivia dowiaduje się o zaangażowaniu Abby w spisek i nie jest w stanie jej tego wybaczyć. Fitz stara się ją przekonać do zmiany zdania.

 • 10

  Decyzja

  +

  Ujawniona zostaje brudna prawda na temat zamachu na Frankiego. Emocjonalnie rozdarta Olivia zastanawia się, jak inny byłby jej kraj i życie, gdyby ona, Mellie i Cyrus nigdy nie sfałszowali wyborów Fitza.

 • 11

  Koń trojański

  +

  Olivia i jej zespół robią wszystko, by doprowadzić do upadku Peusa. Kończy się największy kryzys konstytucyjny w historii Ameryki po tym, jak Kolegium Elektorów w końcu wybiera kolejnego prezydenta. Cyrus zostaje oczyszczony ze wszystkich zarzutów odnośnie zamordowania Vargasa. Jednak walka o fotel w gabinecie owalnym pozbawia życia kolejną osobę.

 • 12

  Ułaskawienie

  +

  Peus zmusza Jake’a do rezygnacji oraz żąda, by nominowano go na wiceprezydenta. Gladiatorzy starają się go zlikwidować z pomocą Eliego Pope’a. Szokujące zagrożenie dla Białego Domu wywraca wszystko do góry nogami.

 • 13

  Skrzynka

  +

  Podczas gdy przyszłość kraju wisi na włosku, Olivia i Fitz nie są w stanie dogadać się z Rowanem. Jake używa zaskakujących taktyk, by manipulować Tajemniczą Kobietą.

 • 14

  Gierki

  +

  Eli przekazuje Davidowi głowę Samanthy, w celu ustalenia jej tożsamości. Gladiatorzy starają się dowieść niewinności pewnego mężczyzny, by prezydent Grant mógł go ułaskawić podczas ostatniego tygodnia pobytu w Białym Domu. Olivia przekazuje sprawę Quinn, ku jej wielkiemu rozczarowaniu.

 • 15

  Wyścig z czasem

  +

  Powraca matka Olivii. Okazuje się, że kobieta planuje dokonanie ataku podczas inauguracji.

 • 16

  Przekazanie władzy

  +

  W trakcie ceremonii zaprzysiężenia Mellie na prezydent Stanów Zjednoczonych, gladiatorzy odkrywają, że na podium znajduje się zdrajca. Olivia robi wszystko, by dowiedzieć się, kim jest ta osoba.