Uwikłany

1212
Complications © 2015 NBCUniversal Media, LLC. All Rights Reserved.
Uwikłany

Opis

Pozbawiony złudzeń lekarz staje się niespodziewanie bohaterem, ocalając życie chłopcu podczas ulicznej strzelaniny. Gdy dowiaduje się, że dziecku nadal grozi śmierć z rąk członków gangu, robi wszystko, by je uratować.

Odcinki

Sezon 1
 • 1

  Strzelanina

  +

  John Ellison, pozbawiony złudzeń lekarz, stara się pozbierać po śmierci córki. Pewnego dnia udziela pomocy małemu chłopcu podczas ulicznej strzelaniny. Ten odważny i niebezpieczny czyn nierozerwalnie łączy jego los z losem ofiary. Gdy John dowiaduje się, że dziecku nadal grozi śmierć z rąk członków gangu, rywalizującego z gangiem jego ojca, czuje się zmuszony do podjęcia działania. Żona lekarza i jego koledzy robią się coraz bardziej zaniepokojeni z powodu jego nieobliczalnego zachowania. Tymczasem on sam zostaje wciągnięty w wojnę gangów, stając się samozwańczym obrońcą, który często musi zrobić coś złego z właściwych powodów.

 • 2

  Zakażenie

  +

  Johnowi i Gretchen udaje się z wywieźć Antoine’a ze szpitala, dzięki wypisaniu go pod nazwiskiem innego pacjenta. Chłopiec znika jednak po przewiezieniu do nowej placówki. John musi zdecydować, czy alarmować członków gangu ojca Antoine’a czy poszukać go samemu, ryzykując, że tamci dowiedzą się o tym fakcie z innego źródła. Tymczasem Gretchen stara się przekonać poturbowaną kobietę, którą ona i John, dla jej własnego bezpieczeństwa, umieścili w izolatce, aby nie ujawniała prawdy na temat stanu swego zdrowia. Pielęgniarka chce w ten sposób uchronić lekarza od podejrzeń ze strony przełożonych.

 • 3

  Objawy

  +

  John odwiedza w więzieniu ojca Antoine’a, który jest przywódcą gangu VCC, i stara się wyplątać z obowiązków związanych z pilnowaniem jego syna. Tymczasem sprawy wymykają się spod kontroli po tym, jak Gretchen konfrontuje agresywnego chłopaka Hillary w jego domu. Dr O’Neill odkrywa, że w zleceniu przeniesienia chorego do innego szpitala użyto tożsamości jej zmarłego pacjenta i postanawia dowiedzieć się, kto jest za to odpowiedzialny.

 • 4

  Reakcja immunologiczna

  +

  Nie chcąc, by dr O’Neill dowiedziała się, że John nielegalnie przeniósł Antoine’a do szpitala chirurgicznego, Gretchen dokonuje raczej kosztownych przygotowań do ukrycia dziecka w innym miejscu. Tym samym dr Ellison zmuszony jest zwrócić się do gangu z prośbą o pieniądze, co zbliża go jeszcze bardziej do przestępczego półświatka. Tymczasem związek Samanthy i Johna poddany zostaje próbie, gdy na światło dzienne wychodzi popełniona przed laty zdrada.

 • 5

  Epidemia

  +

  Na izbę przyjęć trafiają liczne ofiary strzelaniny. John musi poradzić sobie z członkami rywalizujących ze sobą gangów i policją, starając się jednocześnie powstrzymać nasilające się objawy przemocy. Tymczasem Gretchen zajmuje się młodą kobietą, która wywołała niedawny rozlew krwi.

 • 6

  Diagnoza

  +

  Detektyw Holden, z jednostki specjalnej ds. gangów, sprowadza dr Ellisona na komisariat i wypytuje go o jego podejrzane działania oraz powiązania z członkami gangu VCC. Dr O’Neill również konfrontuje Johna w kwestii jego postępowania w noc, w której doszło do strzelaniny. Tymczasem Gretchen jedzie do dzielnicy, w której działa gang w poszukiwaniu Elio, młodszego brata jednego ze strzelców.

 • 7

  Gorączka

  +

  Jed przebywa w areszcie, oskarżony o kradzież danych pacjenta i oszustwo w ramach opieki zdrowotnej. Gretchen zdaje sobie sprawę, że w niedługim czasie prokurator będzie starał się go przekonać do wydania swoich wspólników i zawarcia ugody. Pielęgniarka prosi Johna o pomoc, ale on nie chce brać udziału w jej planie dopóki nie staje się jasne, że może nie mieć innego wyboru. Tymczasem nowa informacja od Kyle’a wzmaga podejrzenia Samanthy dotyczące jej męża.

 • 8

  Nawrót

  +

  Dr O’Neill zmusza Johna do powrotu na terapię ze względu na jego nieobliczalne zachowanie. Ten zapewnia swoją lekarz psychiatrę, dr Laster, że nad wszystkim panuje, a jego działania wynikają wyłącznie z potrzeby pomagania ludziom. Dr Laster przekonana jest jednak, że jego objawy stresu pourazowego ulegają pogorszeniu i wkrótce nie da się ich kontrolować, o ile nie będą leczone. John stara się panować na kompulsywnym zachowaniem, ale zostaje poddany kolejnej próbie, gdy nadchodzi ostrzeżenie o nieuchronnie zbliżającym się odwecie gangu. Niepokojąc się o bezpieczeństwo swojej rodziny, Samantha zwraca się do detektywa Holdena w poszukiwaniu odpowiedzi.

 • 9

  Pogorszenie

  +

  John zostaje powołany na świadka w sprawie Oscara Rodrigueza (członka gangu, który usiłował zabić Antoine’a w szpitalu). Po wyjaśnieniu wszystkiego Samanthcie, małżonkowie starają się wybaczyć sobie nawzajem stare urazy i ruszyć do przodu ze swoim życiem. Jednak nadchodzący proces może pokrzyżować im plany. W obliczu gróźb ze strony gangu Norteños, pozbawiony możliwości manewru, John wymyśla niebezpieczny plan, by ratować swoją rodzinę. Tymczasem przeszłość Samanthy może zagrozić jej małżeństwu.

 • 10

  Stan krytyczny

  +

  John stara się zawrzeć układ z prokuraturą, chcąc zagwarantować sobie nietykalność i ochronę. Tymczasem Gretchen szamocze się z wydostaniem Antoine’a z placówki medycznej tak, by nikt tego nie zauważył. Jednak gdy miejsce pobytu chłopca zostaje odkryte, staje się jasne, że John zaufał niewłaściwym ludziom, co zmusza go do podjęcia pochopnej decyzji.