Wirus

1616
The Strain © 2017 FX Productions, LLC.  All rights reserved.
Wirus

Kolejne emisje

 1. Piątek 19 stycznia o 00.00

  Zdrajca (Odcinek09 - S04)

 2. Piątek 26 stycznia o 00.00

  Ostatnia linia obrony (Odcinek10 - S04)

Opis

Dr Goodweather i jego zespół prowadzą śledztwo w sprawie tajemniczej, wirusowej epidemii, której wybuch może na zawsze zmienić oblicze ludzkości.

Odcinki

 • 1

  Czerw się zmienia

  +

  Z popiołów nuklearnej wojny ludzkości wyłania się Wieczna Noc. Eph, któremu okropności popełnione przez jego syna nie dają spokoju, opuszcza Nowy Jork i udaje się do Filadelfii. Jego samotność nie trwa zbyt długo. Wkrótce spotyka nowych bojowników, którzy po raz kolejny rozbudzają jego chęć do walki. Na zlecenie Setrakiana, Fet i Quinlan szukają nowych sposobów na powstrzymanie Mistrza.

 • 2

  Podatek od krwi

  +

  Więziona przez strzygi jako przedmiot ich programu rozrodczego, Dutch desperacko stara się uciec i odnaleźć Setrakiana. Gus rekrutuje swojego kuzyna do wykonania wewnętrznej roboty, dzięki czemu jego gang znajdzie się na szczycie podziemnej ekonomii nowego świata. Jednak Creem zaczyna nabierać podejrzeń odnośnie ambicji swojego wspólnika.

 • 3

  Jeden strzał

  +

  Quinlan i Fet odkrywają, że wykradzenie głowicy nuklearnej nie jest wcale takie proste po tym, jak natrafiają na niespodziewanego wroga. Eph i Alex tworzą nową broń, której można używać przeciwko strzygom. Sfrustrowany z powodu swojego odosobnienia, Zack zaczyna interesować się Abby.

 • 4

  Nowe horyzonty

  +

  Dutch zostaje zmuszona do zawarcia układu z Desai, w ramach przygotowań do ucieczki z rozrodczej placówki strzyg. Eph i Alex starają się ujawnić mroczne sekrety, kryjące się za nowym planem Partnerstwa. Muszą jednak stawić czoła reperkusjom swojego ostatniego ataku. Gus i Creem ścierają się z gangiem, który wdziera się na ich terytorium.

 • 5

  W brzuchu bestii

  +

  Fet i Quinlan są bliscy odkrycia konwoju, transportującego tak potrzebną im broń nuklearną. Eph i Alex szukają wskazówek, które pozwolą im ujawnić plan Mistrza dotyczący ostatecznego losu ludzkiej rasy. Dutch wpada w pułapkę znajomego wroga, ale spotyka również starego przyjaciela.

 • 6

  Zbrukana miłość

  +

  Fet i Quinlan muszą wymyśleć, w jaki sposób przewieźć bombę atomową do Nowego Jorku, mając na ogonie zdesperowanego Eichhorsta. Zakochany Zack stara się dowiedzieć więcej na temat interesującej go dziewczyny, po czym dokonuje druzgocącego odkrycia.

 • 7

  Uroboros

  +

  Stan zdrowia Setrakiana ulega pogorszeniu. Mimo to, ignoruje ostrzeżenia Epha i pracuje ponad siły, by dokonać zemsty oraz odnieść zwycięstwo. Fet i Quinlan ścigają się z czasem, usiłując zdążyć z powrotem na Manhattan. Tymczasem Mistrz odcina miasto od reszty świata i przygotowuje się do wyeliminowania wszystkich mieszkańców.

 • 8

  Ekstrakcja

  +

  Wstrząśnięci z powodu swoich strat, nasi bohaterowie starają się przegrupować. Chcąc pokonać Mistrza, muszą najpierw ustalić miejsce jego pobytu. Przygotowują nowy plan, który pozwoli im go namierzyć z pomocą ludzkich kolaborantów, począwszy od farmy krwi i kogoś, kogo Dutch zna aż nadto dobrze.

 • 9

  Zdrajca

  +

  Wizyta niespodziewanego gościa sprawia, że stare konflikty wychodzą na jaw, prowadząc do rozłamu i zagrażając wzajemnemu zaufaniu członków grupy. Mając w ręku kontrowersyjne, nowe informacje, rozpoczynają ostateczny, rozstrzygający atak na Mistrza.

  Na antenie
  Piątek 19 stycznia o 00.00
  1616
  na FOX
 • 10

  Ostatnia linia obrony

  +

  Quinlan wymyśla desperacki plan, którego koszt okazuje się ogromny. Eph zmaga się ze swoim sumieniem. Fet podejmuje się misji samobójczej. Dutch i Gus przygotowują się do bitwy w miarę, jak ludzkość buduje ostatnią linię obrony przed Mistrzem i jego wirusem.

  Na antenie
  Piątek 26 stycznia o 00.00
  1616
  na FOX